Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykształcenie a Straż Graniczna
31-10-2017, 15:27
Post: #1
Question Wykształcenie a Straż Graniczna
Witam szanownych forumowiczów Smile

Potrzebuję nakierowania od kogoś, kto ma już w tym temacie doświadczenie, najlepiej z autopsji.
Mianowicie, w tym roku kończę technikum i zdaję maturę. Zamierzam iść w kierunku służb mundurowych, pierwszeństwo wiedzie Straż Graniczna, ale myślę też o wojsku zawodowym.
Najpierw chciałbym jednak pójść na studia, które pomogą mi dostać się na oba z tych kierunków rozwoju kariery, ewentualnie pozwolą na dalszą edukację.
Na początku myślałem o zwykłym bezpieczeństwie wewnętrznym/narodowym itd., nie jestem jednak pewien czy jest to dobry pomysł.
Jakie kierunki lub szkoły polecacie? Czy może iść od razu do Straży?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 15:28
Post: #2
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Iść od razu do straży
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 18:08
Post: #3
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(31-10-2017 15:27 )Haas888 napisał(a):  Witam szanownych forumowiczów Smile

Potrzebuję nakierowania od kogoś, kto ma już w tym temacie doświadczenie, najlepiej z autopsji.
Mianowicie, w tym roku kończę technikum i zdaję maturę. Zamierzam iść w kierunku służb mundurowych, pierwszeństwo wiedzie Straż Graniczna, ale myślę też o wojsku zawodowym.
Najpierw chciałbym jednak pójść na studia, które pomogą mi dostać się na oba z tych kierunków rozwoju kariery, ewentualnie pozwolą na dalszą edukację.
Na początku myślałem o zwykłym bezpieczeństwie wewnętrznym/narodowym itd., nie jestem jednak pewien czy jest to dobry pomysł.
Jakie kierunki lub szkoły polecacie? Czy może iść od razu do Straży?
Mam 19 lat i wlasni w tym roku dostałem się do straży granicznej . Jestem po liceum mundurowym. Jakbyś coś potrzebował pisz priv
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 19:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2017 19:26 przez kandydatka.)
Post: #4
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(31-10-2017 18:08 )kacper1235 napisał(a):  
(31-10-2017 15:27 )Haas888 napisał(a):  Witam szanownych forumowiczów Smile

Potrzebuję nakierowania od kogoś, kto ma już w tym temacie doświadczenie, najlepiej z autopsji.
Mianowicie, w tym roku kończę technikum i zdaję maturę. Zamierzam iść w kierunku służb mundurowych, pierwszeństwo wiedzie Straż Graniczna, ale myślę też o wojsku zawodowym.
Najpierw chciałbym jednak pójść na studia, które pomogą mi dostać się na oba z tych kierunków rozwoju kariery, ewentualnie pozwolą na dalszą edukację.
Na początku myślałem o zwykłym bezpieczeństwie wewnętrznym/narodowym itd., nie jestem jednak pewien czy jest to dobry pomysł.
Jakie kierunki lub szkoły polecacie? Czy może iść od razu do Straży?
Mam 19 lat i wlasni w tym roku dostałem się do straży granicznej . Jestem po liceum mundurowym. Jakbyś coś potrzebował pisz priv

Jeszcze sie nie dostales.. Co do wyksztalcenia to prawda idz po liceum, ja mam 4 kierunki skonczone certyfikaty uprawmienia wszystko pod Straz, odbyte wojsko a staram sie juz 5 rok i sie dostac nie moge bo wola brac po maturze :/ a pozniej te artykuly jakich to biora specjalistow Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 20:29
Post: #5
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(31-10-2017 19:21 )kandydatka napisał(a):  
(31-10-2017 18:08 )kacper1235 napisał(a):  
(31-10-2017 15:27 )Haas888 napisał(a):  Witam szanownych forumowiczów Smile

Potrzebuję nakierowania od kogoś, kto ma już w tym temacie doświadczenie, najlepiej z autopsji.
Mianowicie, w tym roku kończę technikum i zdaję maturę. Zamierzam iść w kierunku służb mundurowych, pierwszeństwo wiedzie Straż Graniczna, ale myślę też o wojsku zawodowym.
Najpierw chciałbym jednak pójść na studia, które pomogą mi dostać się na oba z tych kierunków rozwoju kariery, ewentualnie pozwolą na dalszą edukację.
Na początku myślałem o zwykłym bezpieczeństwie wewnętrznym/narodowym itd., nie jestem jednak pewien czy jest to dobry pomysł.
Jakie kierunki lub szkoły polecacie? Czy może iść od razu do Straży?
Mam 19 lat i wlasni w tym roku dostałem się do straży granicznej . Jestem po liceum mundurowym. Jakbyś coś potrzebował pisz priv

Jeszcze sie nie dostales.. Co do wyksztalcenia to prawda idz po liceum, ja mam 4 kierunki skonczone certyfikaty uprawmienia wszystko pod Straz, odbyte wojsko a staram sie juz 5 rok i sie dostac nie moge bo wola brac po maturze :/ a pozniej te artykuly jakich to biora specjalistow Big Grin
Bardzo śmieszne . Widocznie coś zle robisz jeśli po 5 latach dalej cię nie chcą. 7 Koszalin Wink))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 20:33
Post: #6
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
No zrobilam zle Big Grin nie zlozylam po liceum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 20:35
Post: #7
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(31-10-2017 20:33 )kandydatka napisał(a):  No zrobilam zle Big Grin nie zlozylam po liceum

Wczoraj na spotkaniu było nas 2 po liceum 11 osób było z magistrem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2017, 10:02
Post: #8
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Te 11 osób się nie dostało? Big Grin
Może po liceum mundurowym miałbym większą szansę, ale dopiero w technikum odkryłem, jak bardzo nienawidzę mojego kierunku i że wolałbym pójść na kierunek mundurowy, z którego najlepszym wyborem jest, zdaje się, Straż Graniczna.
A jak wygląda sprawa studiów w trakcie służby?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2017, 10:50
Post: #9
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(02-11-2017 10:02 )Haas888 napisał(a):  Te 11 osób się nie dostało? Big Grin
Może po liceum mundurowym miałbym większą szansę, ale dopiero w technikum odkryłem, jak bardzo nienawidzę mojego kierunku i że wolałbym pójść na kierunek mundurowy, z którego najlepszym wyborem jest, zdaje się, Straż Graniczna.
A jak wygląda sprawa studiów w trakcie służby?
To było do koleżanki wyżej że 11 osób z wykształceniem się dostało
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2017, 10:55
Post: #10
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
To może nie jest tak źle Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 08:38
Post: #11
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(02-11-2017 10:55 )Haas888 napisał(a):  To może nie jest tak źle Big Grin

Nie ma reguły na to, kogo przyjmują do Straży - czy po studiach czy bez studiów.
Wymagania względem przyszłego funkcjonariusza są jasno określone. Natomiast wiadomym jest, że ważne jest też to, co (przede wszystkim) ma się w głowie; czy wiedzę uzyskaną na studiach umie się posługiwać czy to tylko pic na wodę fotomontaż i nie wie się nic, bo studiowało się dla picu.
Jak ktoś spełnia oczekiwania względem wymogów SG to będzie brany pod uwagę jako przyszły funkcjonariusz i tyle.

Studia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego/narodowego mogą pomóc, gdyż uzyskuje się na nich wiedzę z zakresu danych specjalizacji, które są obecne w SG. Zawsze jest to wstęp do tego, co chciałoby się robić w tym danym kierunku - prosty przykład - na takich studiach na pewno będą zajęcia z daktyloskopii, zatem uzyskuje się wiedzę jak powinno się poprawnie pobierać odciski linii papilarnych. Zawsze tego typu informacja się przyda.
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 20:21
Post: #12
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Na dzień dzisiejszy lepiej komponują się w SG ludzie ze średnim (nie licząc wyższych specjalistycznych mile widzianych w niektórych komórkach SG). Ludzie z wyższym są pełni aspiracji, co jest zrozumiałe, przecież nie po to kończyło się studia, by teraz stemplem nawalać w paszporty, pomykać po pasku, bądź inne mniej wymagające czynności wykonywać. Na dzień dzisiejszy do SG potrzeba robotników, bo wodzów i pseudowodzów z przerostem ambicji mamy nadmiar.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 11:37
Post: #13
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(03-11-2017 20:21 )braeven napisał(a):  Na dzień dzisiejszy lepiej komponują się w SG ludzie ze średnim (nie licząc wyższych specjalistycznych mile widzianych w niektórych komórkach SG). Ludzie z wyższym są pełni aspiracji, co jest zrozumiałe, przecież nie po to kończyło się studia, by teraz stemplem nawalać w paszporty, pomykać po pasku, bądź inne mniej wymagające czynności wykonywać. Na dzień dzisiejszy do SG potrzeba robotników, bo wodzów i pseudowodzów z przerostem ambicji mamy nadmiar.

Dobrze powiedziane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 12:50
Post: #14
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Skończ to technikum, zaciśnij pasa i idź na informatykę.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2017, 20:39
Post: #15
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
(04-11-2017 12:50 )Krzysztof_P napisał(a):  Skończ to technikum, zaciśnij pasa i idź na informatykę.

Pozdrawiam

Dlaczego akurat informatykę? Z tego, co wiem, bez siedzenia godzinami w domu studia mnie nic nie nauczą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2017, 22:55
Post: #16
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Mhm... Dlaczego informatykę...

Życzę powodzenia przy naborze.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2017, 12:07
Post: #17
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Nie ma to jak studiować coś, do czego w ogóle nie ma się drygu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2017, 14:33
Post: #18
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Jak rozumiem mamy zgadywać do czego Waćpan masz dryg? W pierwszym poście padło zapytanie o kierunki. To jeden mamy z głowy.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2017, 14:57
Post: #19
RE: Wykształcenie a Straż Graniczna
Bądźmy szczerzy - czy jesteś po maturze czy po MIT to nie ma znaczenia. Liczy się głównie czy wiatr dmucha w twój żagiel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS