Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oznaki Stopni
29-01-2012, 20:44
Post: #1
Oznaki Stopni
Witam użytkowników forum
Proszę o odpowiedź, czy pagony haftowane czarną i szarą nicią obowiązują w SG ? Nic na ten temat nie znalazłem w rozporządzeniu dotyczącym umundurowania funkcjonariuszy SG (albo słabo szukałem Wink ) natomiast można je kupić w internecie jako pagony SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 21:42
Post: #2
RE: Oznaki Stopni
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 marca 2011. w sprawie umundurowani funkcjonariuszy Straży Granicznej

§ 9. 1. W skład umundurowania funkcjonariuszy wchodzą oznaki stopni noszone na ubiorach i nakryciach głowy, z wyjątkiem czapki futrzanej i beretu koloru stalowego i czarnego.

2. Wzory oznak stopni określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.

załącznik nr7 do rozporządzenia


A coś takiego widziałeś? Smile

[Obrazek: 324.jpg]

Niestety tak jak w przypadku czarnych pagonów - tego też nosić nielzia.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 21:55
Post: #3
RE: Oznaki Stopni
(29-01-2012 21:42 )Krzysztof_P napisał(a):  Niestety tak jak w przypadku czarnych pagonów - tego też nosić nielzia.

Wiecie, co? A ile może wynieść działa za noszenie tego? Macie jaja Chłopaki, czy zamierzacie tylko jojczyć na forum?

Jasne?

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 22:20
Post: #4
RE: Oznaki Stopni
Widzisz... niby można okoniem stanąć... ale akurat mój bezpośredni przełożony (kierownik sekcji) nie zasługuje na to, żeby ktoś po nim jechał za moje pagony.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 22:22
Post: #5
RE: Oznaki Stopni
Mam pagony wyszywane biało-siwą nicią... Kupione właśnie na allegro, bo w naszym super magazynie mundurowym to tylko przeciąg... Noszę je i mam w d..., że mniej błyszczą niż srebrne.
"Nie mamy pańskiego płaszcza /pagonów/... I co Pan nam zrobi?? " Tongue

Pozdrawiam wszystkich- Habel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2012, 23:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2012 23:05 przez quasimodo1.)
Post: #6
RE: Oznaki Stopni
Oznaki stopni w kolorze czarnym do munduru polowego mają wyłącznie żolnierze, do tego jedyna formacja w armii która może nosić czarne oznaki stopnia do munduru wyjściowego i do tego tylko na lewym ramieniu to 11 Dywizja Kawalerii Pancernej . Czarne oznaki stopni w SG niestety są zabronione i wyrażnie mówi o tym rozporządzenie ministra SWiA podane przez Krzysztofa P paragraf 19. ppkt33-kolor jasnoszary.Czarny kolor oznak stopni w SG to tylko niepotrzebny "lans" i jak trafisz na "złego pana" to nikomu niepotrzebny kwas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2012, 00:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2012 08:40 przez Rebeliant Szmarowski.)
Post: #7
RE: Oznaki Stopni
Oto są pagony siną barwą kłóte...

U mnie na Ośrodku "prowadzimy zajęcia w służbowym". Więc tylko mogę dopingować.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 11:20
Post: #8
RE: Oznaki Stopni
No widzę, że nie tylko ja o czymś takim myślałem ale póki co na tym kończę Smile a nowe jedyne słuszne pagony już jadą.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS