Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odznaczenia
11-11-2017, 09:55
Post: #1
Odznaczenia
Witam czy na mundurze galowym sg mam prawo nosić baretki za misje zagraniczne z Wojska ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 10:11
Post: #2
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 09:55 )jokerons napisał(a):  Witam czy na mundurze galowym sg mam prawo nosić baretki za misje zagraniczne z Wojska ?

Poczytaj

http://forumsg.pl/showthread.php?tid=751&pid=17009
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 10:50
Post: #3
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 10:11 )Valhalla49 napisał(a):  
(11-11-2017 09:55 )jokerons napisał(a):  Witam czy na mundurze galowym sg mam prawo nosić baretki za misje zagraniczne z Wojska ?

Poczytaj

http://forumsg.pl/showthread.php?tid=751&pid=17009

ok dzięki już rozumiem.. a jak ma się sprawa za np niebieski sznur za przodujacy pododdział ? Tak samo jak z baretkami ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 12:26
Post: #4
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 10:50 )jokerons napisał(a):  ok dzięki już rozumiem.. a jak ma się sprawa za np niebieski sznur za przodujacy pododdział ? Tak samo jak z baretkami ?

Jeśli posiadasz sznur niebieski za dokonanie czynu bojowego lub innego czynu w czasie przeprowadzania akcji humanitarnej ,poszukiwawczej ,ratowniczej połączonej z ofiarnością i odwagą żołnierza to tak - dożywotnio.
Jeśli sznur został nadany za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej to nie - poniewaZ nadaje się go na jeden rok - no i trzeba być reprezentantem tego pododdziału lub oddziału WP .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 14:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2017 14:25 przez jokerons.)
Post: #5
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 12:26 )quasimodo1 napisał(a):  
(11-11-2017 10:50 )jokerons napisał(a):  ok dzięki już rozumiem.. a jak ma się sprawa za np niebieski sznur za przodujacy pododdział ? Tak samo jak z baretkami ?

Jeśli posiadasz sznur niebieski za dokonanie czynu bojowego lub innego czynu w czasie przeprowadzania akcji humanitarnej ,poszukiwawczej ,ratowniczej połączonej z ofiarnością i odwagą żołnierza to tak - dożywotnio.
Jeśli sznur został nadany za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej to nie - poniewaZ nadaje się go na jeden rok - no i trzeba być reprezentantem tego pododdziału lub oddziału WP .
niebieskim z dwoma chwastami jest za czym bojowy dla przodujacego oddziału - za najlepsze wyniki w działalności służbowej jest kolor amarantowy. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 17:20
Post: #6
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 14:16 )jokerons napisał(a):  niebieskim z dwoma chwastami jest za czym bojowy dla przodujacego oddziału - za najlepsze wyniki w działalności służbowej jest kolor amarantowy. Pozdrawiam

niebieski z dwoma chwastami - jest za czyn bojowy dla " Przodującego Oddziału WP" lub "Przodującej Instytucji Wojskowej"
niebieski z jednym chwastem - jest za czyn bojowy dla "Przodującego Pododdziału "
Małe robi różnicę Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 19:22
Post: #7
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 17:20 )quasimodo1 napisał(a):  
(11-11-2017 14:16 )jokerons napisał(a):  niebieskim z dwoma chwastami jest za czym bojowy dla przodujacego oddziału - za najlepsze wyniki w działalności służbowej jest kolor amarantowy. Pozdrawiam

niebieski z dwoma chwastami - jest za czyn bojowy dla " Przodującego Oddziału WP" lub "Przodującej Instytucji Wojskowej"
niebieski z jednym chwastem - jest za czyn bojowy dla "Przodującego Pododdziału "
Małe robi różnicę Wink
dokładnie tak.. ja mam z dwoma chwastami i nie byłem przekonany czy na mundurze SG mam prawo nosic
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 20:53
Post: #8
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 19:22 )jokerons napisał(a):  dokładnie tak.. ja mam z dwoma chwastami i nie byłem przekonany czy na mundurze SG mam prawo nosic

Możesz.
Podstawa prawna - patrz art 65.2 ustawy o SG .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 21:22
Post: #9
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 20:53 )quasimodo1 napisał(a):  
(11-11-2017 19:22 )jokerons napisał(a):  dokładnie tak.. ja mam z dwoma chwastami i nie byłem przekonany czy na mundurze SG mam prawo nosic

Możesz.
Podstawa prawna - patrz art 65.2 ustawy o SG .

W sklepach można już kupić łańcuchy na choinki. Kolor do wyboru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 22:27
Post: #10
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 21:22 )nettai napisał(a):  
(11-11-2017 20:53 )quasimodo1 napisał(a):  
(11-11-2017 19:22 )jokerons napisał(a):  dokładnie tak.. ja mam z dwoma chwastami i nie byłem przekonany czy na mundurze SG mam prawo nosic

Możesz.
Podstawa prawna - patrz art 65.2 ustawy o SG .

W sklepach można już kupić łańcuchy na choinki. Kolor do wyboru.
Jak masz potrzebę to sobie kup...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 07:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 07:36 przez nettai.)
Post: #11
RE: Odznaczenia
(11-11-2017 22:27 )jokerons napisał(a):  
(11-11-2017 21:22 )nettai napisał(a):  
(11-11-2017 20:53 )quasimodo1 napisał(a):  
(11-11-2017 19:22 )jokerons napisał(a):  dokładnie tak.. ja mam z dwoma chwastami i nie byłem przekonany czy na mundurze SG mam prawo nosic

Możesz.
Podstawa prawna - patrz art 65.2 ustawy o SG .

W sklepach można już kupić łańcuchy na choinki. Kolor do wyboru.
Jak masz potrzebę to sobie kup...

Na kolorowo stroję choinkę a nie mundur STRAŻY GRANICZNEJ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 09:56
Post: #12
RE: Odznaczenia
Dziwię się że jeszcze są osoby, które podniecają się jakimiś baretkami, gapami, sznurami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 11:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 11:44 przez quasimodo1.)
Post: #13
RE: Odznaczenia
(12-11-2017 09:56 )keyser soze napisał(a):  Dziwię się że jeszcze są osoby, które podniecają się jakimiś baretkami, gapami, sznurami.

dziwisz się ? może i masz rację . jeśli @jokerons ,wykuł sobie ten sznur za czyn bojowy ,to chwała mu za to i ma do tego pełne prawo aby w nim paradować.
Gorsza sprawa - dotyczy problemu ,na które zadałeś pytanie.
Niestety nastąpiła deprecjacja wszystkich orderów, odznaczeń ,wyróżnień i "espirit de corps".
Po prostu poleciało to wszystko na ryj.Zaczęto rozdawać na prawo i lewo - od Prezydenta RP po dowódcę/komendanta jednostki
W SG co niektórzy pozerzy i pozerki , mają silne parcie na biżuterię wojskową - bez jakichkolwiek praw do tego - wykonał kilka skoków spadochronowych w cywilnym aeroklubie - musi sobie jebnąć na klatę wojskową "gapę " - do której nie ma żadnych praw choćby wykonał i setkę skoków , znałem gośćia - zaliczył SERE - naszył na ramię munduru wyjściowego SG naszywkę "Działania Specjalne " z JWK Big Grin , była też jedna gwiazda z komendy OSG - przykro jej było ,że na jej mundurze wyjściowym były pustki ,żadnych baretek czy naszywek - no to sama załatwiła sobie Odznakę pamiątkową SG , bo taka kolorowa Big Grin - ręce opadają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 14:10
Post: #14
RE: Odznaczenia
(12-11-2017 11:33 )quasimodo1 napisał(a):  
(12-11-2017 09:56 )keyser soze napisał(a):  Dziwię się że jeszcze są osoby, które podniecają się jakimiś baretkami, gapami, sznurami.

dziwisz się ? może i masz rację . jeśli @jokerons ,wykuł sobie ten sznur za czyn bojowy ,to chwała mu za to i ma do tego pełne prawo aby w nim paradować.
Gorsza sprawa - dotyczy problemu ,na które zadałeś pytanie.
Niestety nastąpiła deprecjacja wszystkich orderów, odznaczeń ,wyróżnień i "espirit de corps".
Po prostu poleciało to wszystko na ryj.Zaczęto rozdawać na prawo i lewo - od Prezydenta RP po dowódcę/komendanta jednostki
W SG co niektórzy pozerzy i pozerki , mają silne parcie na biżuterię wojskową - bez jakichkolwiek praw do tego - wykonał kilka skoków spadochronowych w cywilnym aeroklubie - musi sobie jebnąć na klatę wojskową "gapę " - do której nie ma żadnych praw choćby wykonał i setkę skoków , znałem gośćia - zaliczył SERE - naszył na ramię munduru wyjściowego SG naszywkę "Działania Specjalne " z JWK Big Grin , była też jedna gwiazda z komendy OSG - przykro jej było ,że na jej mundurze wyjściowym były pustki ,żadnych baretek czy naszywek - no to sama załatwiła sobie Odznakę pamiątkową SG , bo taka kolorowa Big Grin - ręce opadają.
baretke dostałem tylko za Afganistan... Tak i jak sznur... jeśli dla kogoś to strojenie choinki to niech idzie dalej stemple walic.Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 14:32
Post: #15
RE: Odznaczenia
Quasi wystarczająco wyjaśnił dlaczego wszelkie medale czy odznaczenia straciły swój sens. Przeczytaj jeszcze raz jego post, tym razem nieco uważniej.

Ps. A co do stempla to akurat jedno z dwóch głównych zadań SG, więc nie rozumiem zlosliwosci. Wyjaśnię nawet jaśniej - stemplarze i deptaki z zielonej są najważniejsi w tej formacji - nie żadne operachy czy ogry..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 14:59
Post: #16
RE: Odznaczenia
(12-11-2017 14:32 )keyser soze napisał(a):  Quasi wystarczająco wyjaśnił dlaczego wszelkie medale czy odznaczenia straciły swój sens. Przeczytaj jeszcze raz jego post, tym razem nieco uważniej.

Ps. A co do stempla to akurat jedno z dwóch głównych zadań SG, więc nie rozumiem zlosliwosci. Wyjaśnię nawet jaśniej - stemplarze i deptaki z zielonej są najważniejsi w tej formacji - nie żadne operachy czy ogry..

no to się cieszę ze sie spełniasz Smile Ja pytałem czy zgodnie zgodnie prawem mam prawo nosić a Twoja wypowiedź była nie na temat.Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 15:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 15:09 przez quasimodo1.)
Post: #17
RE: Odznaczenia
(12-11-2017 14:32 )keyser soze napisał(a):  Quasi wystarczająco wyjaśnił dlaczego wszelkie medale czy odznaczenia straciły swój sens.

@jokerons - tak jak napisał @keyser soze.

Chwała Ci za to ,że wykułeś sobie sznur za czyny bojowe na polu bitwy i masz pełne prawo w nim występować .

Druga część mojej wypowiedzi ,dotyczyła generalnie deprecjacji jakichkolwiek odznaczeń i wyróżnień ( o czym @keyser zadał pytanie) przez osoby w SG do ich używania nie uprawnione lub w radosnej twórczości pseudofachowców/bohaterów/pozerów naginane do ich użytkowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS