Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
19-11-2017, 17:45
Post: #1
Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Witam.

Chciałbym się zapytać a zarazem prosić o pomoc/poradę osoby, które są już po rekrutacji do SG, bądź przygotowują się do testu wiedzy ogólnej bądz testu z języka angielskiego, a mianowicie skąd czerpiecie informacje nt. wcześniej wspomnianych testów a dokładnie pytań w nim występujących ? Dobrze by było takie informacje sobie powtórzyć. Czy ktoś z Was posiada jakieś notatki do nauki, którymi byłby skłonny się podzielić ?


Za wszelką pomoc i informacje z gory wielkie dzieki! Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2017, 08:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2017 08:07 przez czarna90.)
Post: #2
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
(19-11-2017 17:45 )Diablo_94 napisał(a):  Witam.

Chciałbym się zapytać a zarazem prosić o pomoc/poradę osoby, które są już po rekrutacji do SG, bądź przygotowują się do testu wiedzy ogólnej bądz testu z języka angielskiego, a mianowicie skąd czerpiecie informacje nt. wcześniej wspomnianych testów a dokładnie pytań w nim występujących ? Dobrze by było takie informacje sobie powtórzyć. Czy ktoś z Was posiada jakieś notatki do nauki, którymi byłby skłonny się podzielić ?


Za wszelką pomoc i informacje z gory wielkie dzieki! Smile
Wysłałam ci wiadomość.

(19-11-2017 17:45 )Diablo_94 napisał(a):  Witam.

Chciałbym się zapytać a zarazem prosić o pomoc/poradę osoby, które są już po rekrutacji do SG, bądź przygotowują się do testu wiedzy ogólnej bądz testu z języka angielskiego, a mianowicie skąd czerpiecie informacje nt. wcześniej wspomnianych testów a dokładnie pytań w nim występujących ? Dobrze by było takie informacje sobie powtórzyć. Czy ktoś z Was posiada jakieś notatki do nauki, którymi byłby skłonny się podzielić ?


Za wszelką pomoc i informacje z gory wielkie dzieki! Smile
Wysłałam ci wiadomość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2017, 18:40
Post: #3
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Dołączam się do pytania Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2017, 14:31
Post: #4
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Także dołączam się do pytania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2017, 14:36
Post: #5
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Ja również proszę o odpowiedz :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2017, 16:22
Post: #6
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Jakby ktoś coś miał z chęcią przygarnę żeby lepiej się przygotwać nie mówię za darmo mogę wysłać na wino czy tam flaszkę z góry dzięki proszę o pm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2017, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2017 17:52 przez Karo002.)
Post: #7
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Również przygarnę materiały Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2017, 20:01
Post: #8
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
http://www.cos.strazgraniczna.pl/cos/o-n...Testy.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2017, 11:19
Post: #9
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Ja korzystam z repetytorium maturzysty z historii.

Brzmi śmiesznie, ale tak naprawdę nie wiadomo jakie pytania padną, a z tego co widziałam, to można spodziewać się wszystkiego - tak jak w Milionerach albo Jednym z Dziesięciu Smile
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2018, 14:47
Post: #10
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
A jak mam takie pytanie czy mogę wpisać kwestionariuszu język niemiecki,tylko taka sprawa że nie mam żadnego certyfikatu(papieru),języka nauczyłem się zagranicą i chciałbym go zdawać gdybym dotarł do drugiego etapu Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2018, 15:15
Post: #11
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
(03-01-2018 14:47 )tudor11 napisał(a):  A jak mam takie pytanie czy mogę wpisać kwestionariuszu język niemiecki,tylko taka sprawa że nie mam żadnego certyfikatu(papieru),języka nauczyłem się zagranicą i chciałbym go zdawać gdybym dotarł do drugiego etapu Big Grin


Pewnie że możesz a nawet musisz Smile jak dobrze pamietam to w kwestionariuszu jest odpowiednia rubryka gdzie zaznacza się znajomość oraz stopień znajomości danego języka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2018, 11:47
Post: #12
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Pomoże ktoś z materiałami bardzo bym prosił Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2018, 12:09
Post: #13
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Też byłabym mega wdzięczna za udostępnienie materiałów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2018, 15:53
Post: #14
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Również będę wdzięczna za materiały
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2018, 20:31
Post: #15
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Przykłady pytań z TWO Policji
https://www.wspol.edu.pl/g/images/2017/d...npytan.pdf

I gra Wink

http://testwiedzy.pl/game/62867.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2018, 20:55
Post: #16
RE: Test wiedzy ogólnej / Test z języka angielskiego
Dostałem trochę prywatnych wiadomości z pytaniami dotyczącymi materiałow oraz tego jak dobrze się przygotować czy to do rozmowy kwalifikacyjnej czy też do testu wiedzy ogólnej. Powiem tak... W sieci ani nigdzie indziej nie znajdziecie żadnych materiałów ani poradników pod kątem wzorowego i bezbłędnego przygotowania się do "egzaminów" a tym bardziej niech nikt nic nie kupuje jakichś gotowców od kogokolwiek bo to pic na wodę i jedna wielka ściema a nie materiał przygotowawczy.

Przykłady testów są do pobrania na stronie centralnego osrodka szkolenia SG i pytania które pojawiaja sie na testach czy też rozmowach kwalifikacyjnych są naprawdę różnorodne i odnoszą się pod kątem wypełnionego kwestionariusza osobowego, zdobytych kwalifikacji itp. Sięgają przede wszystkim tematów z zakresu:
- historii Polski (w tym również najważniejsze daty),
- wiedzy o Unii Europejskiej/ Strefie Schengen,
- wiedzy o NATO,
- polityce w naszym państwie (dobrze jest sobie powtórzyć wiedzę z zakresu administracji)
- o Polsce i województwach
- Straży granicznej (przede wszystkim z zakresu oddzialu w którym staramy się o przyjęcie)
- oraz podstawowej wiedzy ogolnej dot. wydarzeń na świecie.


Także podsumowując, jeżeli kandydat ma poprawnie usystematyzowaną wiedzę, jest na bieżąco odnośnie informacji i interesuje się którymś z wyżej wymienionych obszarów to nie ma sie co stresowac Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS