Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
12-02-2012, 12:27
Post: #21
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(11-02-2012 19:39 )lenek napisał(a):  1. Jak pracowałeś w KG to gdzie Twój wczesniej wspominany z-ca Dyrektora? Wyparował?
2. Aby załapać się na kurs łączności trzeba było mieć 8 stażu lat i magistra lub 10 i inżyniera. Kurs był dla całego pionu, a nie tylko dla KGSG. Więc do trybu turbo trochę brakuje ...
3. Robić troszeczkę inaczej, a wysyłać nazajutrz po przyjęciu do służby z jedynym kryterium >>wykształcenie<< to różnica.

1. jak wspomniałem odszedłem z KGSG do PSG, i pisałem o odejściu Z-cy Komendanta Placówki, a nie Z-cy dyrektora
2. zgadza się trzeba było spełnić te warunki które napisałeś, natomiast "plebs" z granicy żeby się załapać na oficerkę musiał jeszcze zdać egzaminySmile Poza tym, na placówce (przynajmniej mojej) dostawali 1-3 miejsca raz na parę lat. Miejsca dające możliwość podejścia do egzaminówSmile
3. Nigdy nie twierdziłem, że prosto z cywila można walnąć oficerkę

Kolego naprawdę wiele "cudów" widziałem przez te 12 lat pracy w W-wie... cudowne awanse, kursy, nagrody itp. Nie ma sensu dłużej polemizować na ten temat...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2012, 12:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 12:53 przez keyser soze.)
Post: #22
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Lenku, chcesz przykłady? Zca dyrektora najbardziej ukochanego przez funków zarządu. Nazwiska wybacz ale nie będę publicznie podawać. To taki jeden z ostatnich przykładów - właśnie jakieś ze 3 lata temu.
A tryby euro były od zawsze - kiedyś mówili na nich turbooficerowie, i pierwszy raz, kiedy to przychodząc z cywila i mając mgr z marszu było się kierowanym na kurs, to rok bodajże 93.
Więc nie mów mi, że piszę bajki, bo temat jest mi doskonale znany i MOŻNA prosto z cywila zrobić oficera!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2012, 14:51
Post: #23
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(12-02-2012 12:50 )keyser soze napisał(a):  Zca dyrektora najbardziej ukochanego przez funków zarządu. To taki jeden z ostatnich przykładów - właśnie jakieś ze 3 lata temu.
Ten zastępca to chyba był utajniony i już go nie ma.
(12-02-2012 12:50 )keyser soze napisał(a):  A tryby euro były od zawsze - kiedyś mówili na nich turbooficerowie, i pierwszy raz, kiedy to przychodząc z cywila i mając mgr z marszu było się kierowanym na kurs, to rok bodajże 93.
Widzę, że nadal nie rozumiesz różnicy - pojedyncze wypadki są, były i będą. W każdej korporacji obowiązują zasady bliskości koryta, brązowego języka, szwagierowstwa i rozłożonych nóg.
Ale nigdy nie było zasady, że masz mgr i od razu idziesz na oficerkę, a w przypadku eurochorążych i owszem.
Mam 2 kolegów, którzy kończyli oficerkę w 1993 roku, tylko że przyjęli się 2 lata wcześniej Smile
(12-02-2012 12:50 )keyser soze napisał(a):  MOŻNA prosto z cywila zrobić oficera!
Tak - Prezydent może nadać praktycznie stopień oficerski praktycznie każdemu. Tylko, że jest to uznaniowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 12:17
Post: #24
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Pewien dyrektor w KG ..( a było to roku pańskiego chyba 2000) do maja kapitan i od maja major, od sierpnia podpułkownik a w listopadzie miał być pełny pułkownik ale zrobiła się jakaś aferka z awansami i nie dali. I tak to w tej KG SG leciało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 06:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 06:26 przez keyser soze.)
Post: #25
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(12-02-2012 14:51 )lenek napisał(a):  Ale nigdy nie było zasady, że masz mgr i od razu idziesz na oficerkę,

Ech, nie wiem już jak mam to "jaśniej" napisać - Ty piszesz, że nie było, a ja Ci powiem, że znam osobiście takie osoby i nie mówię o pojedynczych osobach, tylko zorganizowanych kursach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 11:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 11:34 przez Franz.)
Post: #26
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(13-02-2012 12:17 )Patek666 napisał(a):  Pewien dyrektor w KG ..( a było to roku pańskiego chyba 2000) do maja kapitan i od maja major, od sierpnia podpułkownik a w listopadzie miał być pełny pułkownik ale zrobiła się jakaś aferka z awansami i nie dali. I tak to w tej KG SG leciało.

To mi przypomina "karierę" naszego byłego komendanta głównego M.B. Ten to miał kopaSmile W 1993 roku jako cywil został komendantem Pomorskiego OSG, później bodajże w 1996 został zastępcą KGSG no i w końcu od 1997 do 2001 był KGSG.
Facet w osiem lat został awansowany od cywila do generała brygady! SIEDEM awansów w OSIEM lat!
To jest mistrzostwo świataSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 19:32
Post: #27
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Keyser soze
Pamiętam te wypusty mgr/oficerskie. Jeden z uczestników raczył był nawet dowodzic jako zastępca komendanta na mojej byłej strażnicy...

Pozdrawiam wszystkich- Habel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 00:59
Post: #28
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(14-02-2012 06:25 )keyser soze napisał(a):  Ech, nie wiem już jak mam to "jaśniej" napisać - Ty piszesz, że nie było, a ja Ci powiem, że znam osobiście takie osoby i nie mówię o pojedynczych osobach, tylko zorganizowanych kursach...
I co gość przychodził pierwszego dnia do roboty dostawał wysoki stołek i na drugi dzień jechał na kurs Smile Oczywiście w sposób zorganizowany - jednocześnie przyjmowano po 30 plecaków Smile

@Habel - piszesz, że na placówce, a takie profity miały byc tylko dla warszawki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 06:18
Post: #29
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(15-02-2012 00:59 )lenek napisał(a):  
(14-02-2012 06:25 )keyser soze napisał(a):  Ech, nie wiem już jak mam to "jaśniej" napisać - Ty piszesz, że nie było, a ja Ci powiem, że znam osobiście takie osoby i nie mówię o pojedynczych osobach, tylko zorganizowanych kursach...
I co gość przychodził pierwszego dnia do roboty dostawał wysoki stołek i na drugi dzień jechał na kurs Smile Oczywiście w sposób zorganizowany - jednocześnie przyjmowano po 30 plecaków Smile

@Habel - piszesz, że na placówce, a takie profity miały byc tylko dla warszawki.
Takie profity były wszędzie,może nie szli na kurs drugiego dnia po przyjęciu ale jakieś pół roku, nie trzeba było nawet mieć magistra licencjat wystarczył, sam osobiście uczyłem trzymać stempel szeregowego będącego na praktyce z kursu oficerskiego. Teraz jest majorem i 02 sporej PSG.

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 19:30
Post: #30
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
@ Lenek
Dokładnie. To był 1997 rok. Przyjął się do pracy a chyba po miesiącu pojechał na kurs. Potem popracował jakieś 2 lata i się zwolnił... Służba na zadupiu nie odpowiadała Jaśnie Panu Oficyjerowi...

Pozdrawiam wszystkich- Habel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2012 22:20 przez keyser soze.)
Post: #31
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Właśnie sobie uświadomiłem, że wiele osób z tych turbokursów dosyć szybko poodchodziła z SG...
PS pierwszy taki kurs wystartował bodajże już w 1992r.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 23:11
Post: #32
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Co wy tak się uparliście z tymi turbokursami.Cyrk z nimi zaczął się w latach 2000-nych.Zaczęto kadrować całą formację i tworzono na siłę nową kadrę.A wracając do lat 90-tych,to nie było jeszcze tak żle.1991,92, 93 i ostatni 1994 rok to wypusty czteroletnich szkół oficerskich WOP-SG. Ponadto w latach 90-tych było kilka wypustów oficerskich ( z cywila po maturze) po 3 letnich studiach w WSPol Szczytno profil SG, podoficerowie i chorążowie też mogli z tej możliwości skorzystać - WSPol Szczytno- kształcili się bez taryfy ulgowej 3 lata - następne kilka wypustów.A wracając do tych kursów o których mówicie i pamiętam tylko roczne to w latach 90-tych trafiali na nie ludzie zazwyczaj po roku służby na granicy ( oczywiście mogły się zdarzyć przypadki takie jak opisujecie ) i byli to ludzie z mgr- ale z małą różnicą dzisiaj zapomnianą- mieli oni ukończone 6,9,12 miesięczne Szkoły Podchorążych Rezerwy.I jedno wam powiem SG nie przebiła jeszcze innych formacji w tempie kształcenia przyszłych oficerów.Inni są lepsi np BOR -11 dni, SKW-17 dni, ABW- 1 m-c .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 05:25
Post: #33
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Cytat:SG nie przebiła jeszcze innych formacji w tempie kształcenia przyszłych oficerów.Inni są lepsi np BOR -11 dni, SKW-17 dni, ABW- 1 m-c .
Tu się muszę zgodzić, i dopisać jeszcze SW gdzie może nie tak szybko jak w przykładach podanych wyżej ale jak na rok 2011 b szybko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 06:24
Post: #34
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
No trochę odbiegliśmy od tematu... wracając do meritum sprawy - w SG nie ma czegoś takiego jak motywacyjny system wynagradzania - no chyba że za taki uznać wogóle możliwość pracyBig Grin, bo na pewno nie najniższe grupy uposażenia i dodatków...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 16:08
Post: #35
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Nic tak pozytywnie nie wpływa na morale szarego f-sza jak "elitarny" przykład płynący z góryBig GrinBig GrinBig Grin

http://www.rp.pl/artykul/834851.html

Tak się zastanawiam kto w tym kraju faktycznie rządzi i czy Minister MSW może wydawać polecenia Komendantom GłównymBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 16:13
Post: #36
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Najbardziej deprymujące jest to, jak ktoś mający szczątkową wiedzę wydaje osądy.
Planetax, o czymś takim jak "złoty pączek" słyszałeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 16:30
Post: #37
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(11-03-2012 16:13 )lenek napisał(a):  Najbardziej deprymujące jest to, jak ktoś mający szczątkową wiedzę wydaje osądy.
Planetax, o czymś takim jak "złoty pączek" słyszałeś?

Gdzież mi tam jako prostemu chorążemu z zapyziałego lotniska równać się z wielkimi tego świata. W końcu rozum w tym kraju zarezerwowany jest tylko dla nielicznych i zazwyczaj otrzymuje się go wraz z pasowaniem na "elitarnego" ..również i SG. I niestety musi kolega się z tym pogodzić, że mogą obce mi być stołeczne pojęcia ..w tym i "złote pączki":) Ale ciąć się z tego powodu nie mam zamiaruWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 18:29
Post: #38
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
U nas w Nadwiślańskim też o takowych pączkach nie słyszałem, wiemy, że są pączki od Bliklego ale złote??

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2014, 18:36
Post: #39
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Nowe wyróżnienie:

Link - WZOROWY...

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2014, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2014 20:50 przez Alzheimer.)
Post: #40
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(16-02-2012 06:24 )keyser soze napisał(a):  No trochę odbiegliśmy od tematu... wracając do meritum sprawy - w SG nie ma czegoś takiego jak motywacyjny system wynagradzania - no chyba że za taki uznać wogóle możliwość pracyBig Grin, bo na pewno nie najniższe grupy uposażenia i dodatków...

Może to i dobrze, że w SG nie ma motywacyjnego systemu wynagradzania, bo znaczna rzesza mało wydajnych panów i pań o charakterystyce statystów dostałaby ledwie podstawę z jakimś przysługującym z urzędu dodatkiem.
A tak mogą w spokoju spłacać swoje raty kredytów.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS