Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
02-02-2012, 09:25
Post: #1
Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Komendant miejski wrocławskiej policji Mirosław Potocki i kilkunastu wysokich oficerów komendy wojewódzkiej odchodzi na emeryturę. W ostatniej chwili dostali po ok. 1000 złotych dodatków. Dzięki temu będą mieli wyższe emerytury.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/5...l?cookie=1

W końcu nie od dziś wiadomo, że parzenie kawy jest dość popłatnym zajęciem w służbach mundurowychBig GrinBig GrinBig Grin

A najlepszy w tym wszystkim jest rzecznik cyt.:

"Rzecznik dolnośląskiej Policji Paweł Petrykowski przyznaje, że dodatki wypłacono. Ale nie tylko odchodzącym policjantom, ale i tym, którzy zostają w komendzie. - Nie wypłaca się dodatków motywacyjnych w związku o odchodzeniem na emeryturę - mówi."

Ha ha ha ha...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 18:03
Post: #2
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
I to jest ku...a skandal! Jestem za tym, żeby emke naliczali np. z ostatniego roku służby. Nie byłoby takich wałków i kolesiostwa. Te s...syny będą mieli po 7-10 tyś emerytury, to im jeszcze dołożyli po tysiaku!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 21:28
Post: #3
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Cały proletaryat nie ma nic przeciw naliczaniu emki z całego ostatniego roku - ale "stołkowcy" i przydupasy do tego nie dopuszczą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 16:08
Post: #4
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Media szybko podłapują tego typu nowinki..

http://praca.wp.pl/title,Skandal-w-polic...omosc.html

..a biednemu to wiatr zawsze w oczySad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 18:41
Post: #5
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
A czy u nas jest inaczej???/ Czy wy sądzicie , iż panowie naczelnicy, komendanci , dyrektorzy.... odchodzą ot tak sobie bez żadnej grupy lub 1-4 wyżej. Gdy oni odchodzą to wnioski o podwyższenie są ściśle tajne przez poufne i nikt nic nie wie- co jak i kiedy?? Mało im tego, że różnica ich uposażenia często jest o kilka ,,,klocków" wyższa od tych maluczkich to jeszcze na koniec dokładają sobie konkretny zastrzyk do zasłużonej emeryturki ( rok za półtora za biurkiem w PSG gdzie nawet raz w życiu na pasek nie wyszedł- szczególnie ciężkie warunki :-) ). I czy ktoś znający się na rzeczy widząc takie przewałki ma jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie ,,przywilejów"???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 18:53
Post: #6
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
witam
Kilka dni temu rozmawiałem z gościem z KGSG, który odchodzi pod koniec miesiąca na emkę ( w stopniu ppłk). Bez ogródek powiedział, że został dodatek podniesiony z XI na XX grupę.
Fajnie mają w tej KG ja pier....lę.
A facecik na zielonej nagina i .....zazwyczaj nic nie dostaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 20:28
Post: #7
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
witam!
A na plebsie I liniowym robi sie oszczędności poprzez stałe nie podnosienie dodatków- albo się tłumaczy, że kryzys albo, że trzeba mieć wyniki- a jak ma się te wyniki w końcu-to znowu się mówi,że to i tak było obowiązkeim funka i koło się zamyka!!!!Są równi i równiejsi- zawsze tak było i będzie!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 22:03
Post: #8
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(02-02-2012 21:28 )keyser soze napisał(a):  Cały proletaryat nie ma nic przeciw naliczaniu emki z całego ostatniego roku - ale "stołkowcy" i przydupasy do tego nie dopuszczą.
Pies ogrodnika Smile
Moi koledzy w stopniu aspirantów sztabowych ze stażem 30+ odchodzili na emkę kilka lat wstecz i dostali jeden 1200 do dodatku, a drugi 900. Byli zwykłymi robolami. Mimo tego, iż w ostatniej jednostce pracowali po 5-7 lat to ich stary poszedł do wojewódzkiego i wyciągnął tyle ile mógł.
Jakbyście trochę głębiej czytali forum policjantów, to znaleźlibyście informację, że we Wrocławiu na odejście dostawał każdy. Teraz już nie dostanie nikt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2012 14:13 przez niepokorny.)
Post: #9
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Mam dokładnie takie samo zdanie w tym temacie jak lenek. Pewnych spraw nie należy roztrząsać na forum publicznym. Pogadać możemy sobie prywatnie a nie na ogólnodostępnym forum.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 15:41
Post: #10
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(04-02-2012 14:12 )niepokorny napisał(a):  Mam dokładnie takie samo zdanie w tym temacie jak lenek. Pewnych spraw nie należy roztrząsać na forum publicznym. Pogadać możemy sobie prywatnie a nie na ogólnodostępnym forum.

niestety nie zgodzę się z przedmówcą. Nie można takich spraw zostawiać bez echa. U mnie w PSG jak odchodzili chorążowie i podoficerowie z 30letnią wysługą to komendant stwierdził, że może dzwignąć max 3 grupy, czyli na rękę jakieś 150zł. Ale jak jego zastępca odchodził, to już była zajebista tajemnica ile mu podniósł. I do dziś nie wiadomoSmile Ile miał dźwignięte, to już można się tylko domyślać... jakieś 6-10 grup, bo 150 zł to by miał na waciki...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 16:07
Post: #11
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Już wcześniej pisałem - pieski ogrodnika. Jak ma się szefa do niczego, to wcale nie znaczy, że inni są tacy.
Kiedyś ludzie sobie sami obniżali dodatki, żeby "złożyć się" na emeryta. Funkcjonowało to całkiem fajnie dopuki nie trafił się pazerny misiu, który lawirował z L4 przez prawie 2 lata. No cóż zyskał kilka złotych, ale stracił kolegów - nawet w KKOP nie miał mu kto podżyrować.
@Franz - Komendant PSG ma na tyle duży dodatek funkcyjny, że nikt nie jest w stanie podnieść go o 10 grup.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 16:26
Post: #12
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Sprawiedliwości nie było i nie będzie w kwestii dodatków, dopóki dzieli 01 wg swojego widzimisię.
A co powiecie na nagrody po kilkanaście tysiecy w kryzysie, albo nagrody za coroczne oszczedności w oddziałach. Na kim są robione te oszczędności, właśnie na takich funkach, którzy na odchodne mogliby dostać ale nie dostają.
To jest dopiero motywacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 17:17
Post: #13
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(04-02-2012 16:26 )FSZ napisał(a):  Sprawiedliwości nie było i nie będzie w kwestii dodatków, dopóki dzieli 01 wg swojego widzimisię.
A kto Twoim zdaniem winien dzielić dodatkami ?

(04-02-2012 16:26 )FSZ napisał(a):  A co powiecie na nagrody po kilkanaście tysiecy w kryzysie,
Nigdy o nagrodzie w takiej wysokości w SG nie słyszałem.

(04-02-2012 16:26 )FSZ napisał(a):  Na kim są robione te oszczędności, właśnie na takich funkach, którzy na odchodne mogliby dostać ale nie dostają.
Podniesienie dodatku na odejście to nie oszczędność w SG, ale umiejętność manewrowania "wolnymi rezerwami finansowymi w zakresie dodatków". Przecież po odejściu na emkę dodatek wraca do puli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 17:47
Post: #14
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Lenek, jak już rozkliniasz...

Po pierwsze...Dodatek mogłoby zwiększać jakieś grmium, komisja. Ktoś kto zrobi to bardziej obiektywnie a nie tak jak teraz, po wysłuchaniu "jednej" strony. Teraz dostają koledzy i przydupasy, a tak może dostali by i "inni", przeważnie dostaja oficerowie z otoczenia. Chorążowie i podoficerowie mogą się oblizać.

Po drugie, w ubiegłum roku głośno było o kilkunastotysięcznej nagrodzie dla jednego funkcjonariusza. Myslisz, że dlaczego wysokości nagród oraz kto dostaje jest tajemnicą poliszynela.

Po trzecie... wszystko co nie zostaje wypłacone przez SG jest oszczednością dla budżetu, funek się obliże a budżet zyska. Dodatek to nazwa za którą kryją się konkretne pieniadze. Jeśli na odejście nagle trzeba wypłacić należności 50 funkom, to nie ma na dodatki. Jeśli odchodzi 5 to coś może dostaną. Co do manewrowania, to nie raz odczułem na swojej skórze decyzje naczelnika finansów, gdzie dopiero na kursach czy dzieki takiemu forum jak te, dowiadywałem sie ze coś mi się należy jak świni siodło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 18:09
Post: #15
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(04-02-2012 17:47 )FSZ napisał(a):  Po pierwsze...Dodatek mogłoby zwiększać jakieś grmium, komisja. Ktoś kto zrobi to bardziej obiektywnie a nie tak jak teraz, po wysłuchaniu "jednej" strony. Teraz dostają koledzy i przydupasy, a tak może dostali by i "inni", przeważnie dostaja oficerowie z otoczenia. Chorążowie i podoficerowie mogą się oblizać.
1. W Policji stanowiska komendantów obsadzane są w drodze konkursów. Jak sądzisz kto je wygrywa ?
2. Krótka odległość od szefa jest jednym z elementów sukcesu. Niestety łatwiej dostać karmę kierowcy 01 niż kierownikowi zmiany z odległego PSG. I to niezależnie od pagonów.

(04-02-2012 17:47 )FSZ napisał(a):  Po drugie, w ubiegłum roku głośno było o kilkunastotysięcznej nagrodzie dla jednego funkcjonariusza. Myslisz, że dlaczego wysokości nagród oraz kto dostaje jest tajemnicą poliszynela.
1. Ta nagroda to tak jak UFO - wszyscy o nim mówią, ale nikt nie widział. Na forum już kiedyś pisano o EuroOficerach, których nigdy nie było.
2. Bajki, nagrodę dostajesz w postaci rozkazu. Tego nie da się ukryć na dłuższą metę.

(04-02-2012 17:47 )FSZ napisał(a):  Dodatek to nazwa za którą kryją się konkretne pieniadze. Jeśli na odejście nagle trzeba wypłacić należności 50 funkom, to nie ma na dodatki. Jeśli odchodzi 5 to coś może dostaną.
Dlatego należy prowadzić świadomą politykę odchodzenia na emeryturę w pełnym uzgodnieniu z kierownictwem. I nie na 3 miesiące przed rzuceniem kwitów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 16:04
Post: #16
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Ciąg dalszy "przygód" mistrzów (de)motywacji mundurowej..

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...woich.html

Jak to mówią "rodzina na swoim" i wręcz modelowy przykład oficerskiej etyki służb mundurowych ..jedno się gada (dla mediów) drugie się robi (dla siebie)Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 15:14
Post: #17
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(04-02-2012 18:09 )lenek napisał(a):  Na forum już kiedyś pisano o EuroOficerach, których nigdy nie było.

No jak to nie było. A początek lat 90tych?
A teraz trochę bliżej - kilka dosłownie lat temu zastępca jednego z dyrektorów to co?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 17:35
Post: #18
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
Nie opowiadaj bajek. Nigdy w SG nie było tak, że przychodziłeś i na drugi dzień byłeś kierowany na kurs oficerski. Przy czym jedynym kryterium było posiadanie przez Ciebie wyższego wykształcenia. Tak było tylko w wypadku "eurochorążych".
Kilka latek pracuję w KG i nie przypominam sobie o zastępcy dyrektora w stopniu podporucznika. Ale zawsze bajki można opowiadać i liczyć, że ciemny lud to kupi.
Przyjmowałem się w latach 90-tych i miałem okazję na własnej skórze odczuć sposób otrzymywania oficera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 18:37
Post: #19
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
(11-02-2012 17:35 )lenek napisał(a):  Nie opowiadaj bajek. Nigdy w SG nie było tak, że przychodziłeś i na drugi dzień byłeś kierowany na kurs oficerski. Przy czym jedynym kryterium było posiadanie przez Ciebie wyższego wykształcenia. Tak było tylko w wypadku "eurochorążych".
Kilka latek pracuję w KG i nie przypominam sobie o zastępcy dyrektora w stopniu podporucznika. Ale zawsze bajki można opowiadać i liczyć, że ciemny lud to kupi.
Przyjmowałem się w latach 90-tych i miałem okazję na własnej skórze odczuć sposób otrzymywania oficera.

Kolego Lenek, służyłem w KGSG od 94 roku przez kolejne 12 lat zanim uciekłem do PSG. Więc być może się nawet znamySmile
Po drugie, w KGSG zawsze się robiło oficerkę troszkę "inaczej" niż pozostali.
Co kilka lat były robione takie kursy dla "wybitnych" z KGSG, ostatni taki był chyba 2-3 lata temu. Cały autobus takich "orłów" pojechał na oficerkę. I nie wciśniesz mi kitu, że było inaczej bo załapało się kilku moich kolegów z łączności z KGSG. Nie matura lecz chęć szczeraSmile

P.S. Tak...tak niech inni się nie dziwią panów kandydatów na oficerów wozi się w Stolycy autokarem na kursySmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 19:39
Post: #20
RE: Motywacyjny system wynagradzania f-szy:)
1. Jak pracowałeś w KG to gdzie Twój wczesniej wspominany z-ca Dyrektora? Wyparował?
2. Aby załapać się na kurs łączności trzeba było mieć 8 stażu lat i magistra lub 10 i inżyniera. Kurs był dla całego pionu, a nie tylko dla KGSG. Więc do trybu turbo trochę brakuje ...
3. Robić troszeczkę inaczej, a wysyłać nazajutrz po przyjęciu do służby z jedynym kryterium >>wykształcenie<< to różnica.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS