Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przeniesienie do innych formacji
26-11-2017, 16:02
Post: #1
przeniesienie do innych formacji
Witam, szanownych Kolegów i Koleżanki. Mam pytanie do jakich formacji można się przenieść z SG bez konieczności przechodzenia całej ścieżki rekrutacji? Pytam o MON, MSW i inne służby do których tylko da się przenieść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2017, 21:18
Post: #2
RE: przeniesienie do innych formacji
sezon dla uciekających z SG otwarty? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2017, 18:35
Post: #3
RE: przeniesienie do innych formacji
A jesteś w stanie napisać bardziej merytoryczny komentarz czy tylko takimi wrzutkami umiesz się popisać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2017, 22:40
Post: #4
RE: przeniesienie do innych formacji
Do MON wszędzie potrzeba przejść rekrutację i nie da się przenieść, tylko zwolnić. W niektórych służbach posiadając szczególne kwalifikacje możesz zostać zwolniony z niektórych etapów rekrutacji. Przenieść się możesz do wszystkich służb MSWiA, jest rozporządzenie w tej sprawie, chyba z 2011 roku. Bez rekrutacji na podstawie rozmowy to na pewno policja, jeżeli posiadają wolny etat i są zainteresowani.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2017, 16:10
Post: #5
RE: przeniesienie do innych formacji
(27-11-2017 18:35 )mnich napisał(a):  A jesteś w stanie napisać bardziej merytoryczny komentarz czy tylko takimi wrzutkami umiesz się popisać?
po prostu kilka dni temu padło u nas kto z początkiem nowego roku ucieka z placówki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2017, 17:51
Post: #6
RE: przeniesienie do innych formacji
Chyba nie ma placówki z której ktoś ucieka. Przeważnie do MON (ŻW) oczywiście po wcześniejszym zwolnieniu z SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2017, 18:33
Post: #7
RE: przeniesienie do innych formacji
U mnie też plaga ucieczek.
Ale w sumie nie ma co się dziwić...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 12:08
Post: #8
RE: przeniesienie do innych formacji
Witam. Kończę szkolenie niebawem. Dostałem placówkę 400 km od domu, nie chcą mnie przenieść bliżej, więc myślę o zmianie formacji mundurowej tylko pytanie moje brzmi "gdzie można iść po skończonym szkoleniu". Czy może to być ŻW, Służba Więzienna a może Służba Leśna. Nie mam pojęcia gdzie można się dostać po zakończeniu kursu szkoleniowego. Czy ktoś może mi poradzić, może ktoś sam miał taki problem jak ja i się przeniósł. Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 14:26
Post: #9
RE: przeniesienie do innych formacji
idź do Policji, w każdym powiecie komenda, i od razu sierżantem zostaniesz....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 15:36
Post: #10
RE: przeniesienie do innych formacji
masz głupio pisać to lepiej nie marnuj opuszków. Chłopak pytam poważnie więc oczekuję poważnych odpowiedzi. Do policji biorą teraz każdego więc jeśli bym chciał tam iść to bym poszedł na ich szkolenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 16:20
Post: #11
RE: przeniesienie do innych formacji
Po ukończeniu szkolenia podstawowego SG pozostają tylko jednostki organizacyjne SG.
Po co jakiejkolwiek służbie gość bez doświadczenia zawodowego lub bez super uprawnień wyniesionych z cywilna.

Jak nie masz garba ,to pozostaje Tobie normalna droga ( czyli czasochłonna i bez 100% pewności na powodzenie) z prośbą o przeniesienie.
No i ostateczność - kwit o zwolnienie ze służby w SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 17:00
Post: #12
RE: przeniesienie do innych formacji
Dobrze Nordyk moim zdaniem pisze, lepiej chyba policja niż straż leśna, rybacka itp...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 19:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2018 19:45 przez Diablo_94.)
Post: #13
RE: przeniesienie do innych formacji
(27-01-2018 12:08 )Kertoip napisał(a):  Witam. Kończę szkolenie niebawem. Dostałem placówkę 400 km od domu, nie chcą mnie przenieść bliżej, więc myślę o zmianie formacji mundurowej tylko pytanie moje brzmi "gdzie można iść po skończonym szkoleniu". Czy może to być ŻW, Służba Więzienna a może Służba Leśna. Nie mam pojęcia gdzie można się dostać po zakończeniu kursu szkoleniowego. Czy ktoś może mi poradzić, może ktoś sam miał taki problem jak ja i się przeniósł. Dzięki


I oto kolejny przykład na tym forum jak nieodpowiedzialne osoby przyjmuje SG pod swoje skrzydła. Rozumiem że to Ty sam osobiście wypełniałeś kwestionariusz osobowy i dokładnie się z nim zapoznałeś i go podpisałeś ? W punkcie 38 jest dokładnie opisane cytuje zawarte w nim pytanie: "Czy ubiegając się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, jest Pan świadomy że jesteśmy formacją uzbrojoną o szczególnym reżimie dyscypliny służbowej i że może być Pan w każdym czasie przeniesiony lub oddelegowany do pełnienia służby w rejonach Polski znacznie oddalonych od obecnego miejsca zamieszkania". No i co jest ? To że przykładowo w Twoim mieście lub blisko Twojego miejsca zamieszkania znajduje się placówka SG nie oznacza że w niej będziesz służyć! Mogą Cię wywalić nawet do najbardziej oddalonej placówki od Ciebie a wpływ na to ma wiele czynników a Ty nie masz nic do gadania i nie ważne czy jesteś po maturze, magistrem czy doktorem. Nie masz pleców jesteś jednym z tysięcy pachołków. W związku z taką a nie inną decyzją zaczynasz wymieniać służby mundurowe w celu przeniesienia z zupełnie innych resortów w którym obecnie jesteś ? Zrozumiałbym jakbyś myślał nt. przeniesienia się do innej formacji podległej MSWiA - no ok, jest to jeszcze do przyjęcia ale Ty Chłopie wymieniłeś służby w resorcie Środowiska, Sprawiedliwości i Obrony. To jest niepoważne i od razu zaznaczam że nie masz szans aby się gdziekolwiek z ww. służb przenieść. Skoro je tak łatwo wymieniłeś to nie masz kompletnie wiedzy na ten temat więc jak Ci taka a nie inna decyzja w SG nie podoba to najlepiej zrezygnuj i poszukaj takiej pracy, która będzie blisko Twojego miejsca zamieszkania czyli w cywilu. Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 22:10
Post: #14
RE: przeniesienie do innych formacji
Ciekaw jestem co @Kertoip zmotywowało do przyjścia do SG, skoro SG a Straż Leśna różnicy mu nie robi.

Przyjmowanie się do Sg a potem pisanie żali że wywalili 400 km od domu i nie rozważa przeprowadzenia się, jest dla mnie lekko nie poważne.

Do straży ochrony kolei pójdź - możesz być pewny że będzie to jeden i ten sam dworzec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2018, 23:38
Post: #15
RE: przeniesienie do innych formacji
Zauważyłem że bardzo dużo osób składających papiery idzie z przekonaniem że dostanie się do placówki w swoim lub pobliskim mieście a jak dostanie się rozkaz na wiele km od domu to się złoży prośbe o przeniesienie i po bólu ale niestety nie tędy droga i tak lekko nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2018, 11:09
Post: #16
RE: przeniesienie do innych formacji
Nadchodzi pokolenie niedorobionych millenialsow...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2018, 22:49
Post: #17
RE: przeniesienie do innych formacji
pamiętam że jak ja się przyjmowałem to że owszem, mogą wywalić daleko ale raczej będę pełnił służbę max 60 km od domu, na kursie podstawowym bajka że po kursie zmieniają rozkazy i że powyżej 60km nie będę miał bo wszystkim do tej pory zmieniali. Wyszło ponad 100km i tak po tych chyba 7 latach powiem wam że gdybym wtedy nie uwierzył tym bajkopisarzom to miałbym dziś spokojniejszą robotę koło domu za lepsze pieniądze a nie się zastanawiał jak bardzo mogą nas wyr***ć. Dobrze że chłopaczek już wie że nie chce robić w SG i nie tak daleko za pieniądze które dostanie na pierwszej lepszej budowie za zbieranie śmieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2018, 23:03
Post: #18
RE: przeniesienie do innych formacji
(27-01-2018 22:10 )Smok napisał(a):  Ciekaw jestem co @Kertoip zmotywowało do przyjścia do SG, skoro SG a Straż Leśna różnicy mu nie robi.


Do Straży Leśnej z tego co się orientuje to trzeba mieć przynajmniej wykształcenie średnie leśne a przede wszystkim szeroką wiedzę z zakresu leśnictwa oraz szeroko pojętego obszaru środowiska także nawet zwykła pierwsza lepsza osoba z wykształceniem wyższym ale nie kierunkowym się nie dostanie bo trzeba jednak coś na ten temat wiedzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2018, 14:11
Post: #19
RE: przeniesienie do innych formacji
Do Pajacco_94 Chłopie jeśli masz placówkę w swoim mieście i wiesz o tym że mają braki i wolne 10 miejsc to chcesz wylądować 650 km od domu bo tak mówi durny artykuł ( chłopie ogarnij się nikt nie chce służyć na drugim końcu Polski ) No ale pewnie Ty masz plecy bo skoro piszesz o tym że posiadając je - możesz być w miejscu zamieszkania. Jeśli przeprowadzają rekrutację to niech napiszą jakie placówki będą obstawiane i po sprawie. Jeśli bym wiedział że są przyjęcia na końcu świata to bym nie składał podania. W nadwiślańskim napisali konkret jakie placówki mają do zaoferowania; Można?? A straż leśna była przykładem ma tołku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2018, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2018 15:27 przez krissg.)
Post: #20
RE: przeniesienie do innych formacji
(03-02-2018 14:11 )Kertoip napisał(a):  Do Pajacco_94 Chłopie jeśli masz placówkę w swoim mieście i wiesz o tym że mają braki i wolne 10 miejsc to chcesz wylądować 650 km od domu bo tak mówi durny artykuł ( chłopie ogarnij się nikt nie chce służyć na drugim końcu Polski ) No ale pewnie Ty masz plecy bo skoro piszesz o tym że posiadając je - możesz być w miejscu zamieszkania. Jeśli przeprowadzają rekrutację to niech napiszą jakie placówki będą obstawiane i po sprawie. Jeśli bym wiedział że są przyjęcia na końcu świata to bym nie składał podania. W nadwiślańskim napisali konkret jakie placówki mają do zaoferowania; Można?? A straż leśna była przykładem ma tołku.

Będąc na Twoim miejscu napisał bym prośbę o przeniesienie i podkreślił że nie stać Cię na służbę 400km od miejscca zamieszkania i w przypadku braku zgody bedziesz zmuszony zwolnienić się do cywila lub innej formacji mundurowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS