Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytania z II etapu
29-11-2017, 08:32
Post: #1
pytania z II etapu
Pamiętacie pytania które były wczoraj na testach z wiedzy i angielskiego co trzeba było po angielsku napisać ? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 10:22
Post: #2
RE: pytania z II etapu
Z tego co wiem 2 etap byl tylko w poniedziałek. Bo i tak bylo nas ok 40 osob tylko. A daty 27-29 byly ppdane dlatego ze mial odbyc sie w tym okresie. Ale mowili w poniedziałek ze juz we wtorek i środę nie ma
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2017, 18:10
Post: #3
RE: pytania z II etapu
Witam wszystkim :-) podzielcie się wrażeniami z II etapu, pamiętacie pytania z testu wiedzy? Każda odpowiedź będzie mi bardzo pomocna. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2017, 10:19
Post: #4
RE: pytania z II etapu
Jeśli chodzi o wrażenia to test z wiedzy był do przejścia, aczkolwiek niektóre pytania mnie lekko zaskoczyły. Jeśli ktoś ma pojęcie z historii i interesuje się polityką nie powinien mieć większych problemów. Na 35 osób tylko 2 nie zaliczyły, więc nie było tak źle. Wszystko idzie w miarę sprawnie. Z uwagi na fakt, że na rozmowę kwalifikacyjną weszłam pierwsza to już o 14 byłam po wszystkim Smile Pytania jakie udało mi się zapamiętać z testu wiedzy to:
1. Z jakiej dynastii był Kazimierz Wielki ?
2. Który z królów przyłączył w średniowieczu pomorze do Polski?
3. Na jakich ziemiach Piłsudski formował Legiony Polskie?
4. Paktu Ribbentrop-Mołotow i jakie decyzje padły co do Warszawy ? (chodziło o to kto miał ją dostać )
5. Jak określono trzech zaborców Polski ?
6. Napoleon Bonaparte uformował na ziemiach polskich ?
7. Kto rozpoczął powstanie w getcie warszawskim w 43 ?
8. Program 500+ jest przyznawany na które dziecko ?
9. Prezes NIK ?
10. Kto powołuje wojewodę ?
11. Najmłodsze państwo Afryki ?
12. W ostatnim czasie, które państwo ujawniło dążenia separatystyczne ?
13. Co odłączyło się od Gruzji ? (odp to abchazja i Ostia południowa)
14. 2 maja jakie to święto ?
15. kiedy Polska przystąpiła do UE?
16. MSWiA nad czym sprawuje nadzór (odp to Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna)
17. Które z państw straszyło ostatnio wojną (tam chodziło o Koreę Północną z tym, że była napisana pełna nazwa Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna ).
18. Od 17.09.1939 Polska musiała bronić się od granicy ?
19. Jaka mniejszość zamieszkuje wschodnią części Polski ?
20. Które z państw nie należy do trójkąta weimarskiego ?
21. Które państwa należą do grupy wyszehradzkiej?
22. Ile państw weszło razem z Polską do UE w 2004?
4. W jakiej kolejności odbywały się te konferencje wielkiej trójki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2017, 12:06
Post: #5
RE: pytania z II etapu
(30-11-2017 10:19 )Patkaa napisał(a):  Jeśli chodzi o wrażenia to test z wiedzy był do przejścia, aczkolwiek niektóre pytania mnie lekko zaskoczyły. Jeśli ktoś ma pojęcie z historii i interesuje się polityką nie powinien mieć większych problemów. Na 35 osób tylko 2 nie zaliczyły, więc nie było tak źle. Wszystko idzie w miarę sprawnie. Z uwagi na fakt, że na rozmowę kwalifikacyjną weszłam pierwsza to już o 14 byłam po wszystkim Smile Pytania jakie udało mi się zapamiętać z testu wiedzy to:
1. Z jakiej dynastii był Kazimierz Wielki ?
2. Który z królów przyłączył w średniowieczu pomorze do Polski?
3. Na jakich ziemiach Piłsudski formował Legiony Polskie?
4. Paktu Ribbentrop-Mołotow i jakie decyzje padły co do Warszawy ? (chodziło o to kto miał ją dostać )
5. Jak określono trzech zaborców Polski ?
6. Napoleon Bonaparte uformował na ziemiach polskich ?
7. Kto rozpoczął powstanie w getcie warszawskim w 43 ?
8. Program 500+ jest przyznawany na które dziecko ?
9. Prezes NIK ?
10. Kto powołuje wojewodę ?
11. Najmłodsze państwo Afryki ?
12. W ostatnim czasie, które państwo ujawniło dążenia separatystyczne ?
13. Co odłączyło się od Gruzji ? (odp to abchazja i Ostia południowa)
14. 2 maja jakie to święto ?
15. kiedy Polska przystąpiła do UE?
16. MSWiA nad czym sprawuje nadzór (odp to Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna)
17. Które z państw straszyło ostatnio wojną (tam chodziło o Koreę Północną z tym, że była napisana pełna nazwa Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna ).
18. Od 17.09.1939 Polska musiała bronić się od granicy ?
19. Jaka mniejszość zamieszkuje wschodnią części Polski ?
20. Które z państw nie należy do trójkąta weimarskiego ?
21. Które państwa należą do grupy wyszehradzkiej?
22. Ile państw weszło razem z Polską do UE w 2004?
4. W jakiej kolejności odbywały się te konferencje wielkiej trójki ?
Patkaa wielkie dzięki, za szybką odpowiedz :-) powiem szczerze, ze skoro tylko dwie osoby nie zaliczyły to jest to do przejścia. A ile jest tych pytań wszystkich? Jak Ci poszedł test ze sprawności fizycznej? Bo te pompki wysysają ze mnie całą energię Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2017, 15:46
Post: #6
RE: pytania z II etapu
Wiedza jak najbardziej jest do przejścia, trzeba tylko się skupić i czytać ze zrozumieniem, bo niektóre pytania są podchwytliwe. Wszystkich pytań było ok. 35. Co do testu sprawnościowego to mi poszło całkiem dobrze, zabrakło jednego punktu aby zdobyć te duże 6 Smile Adrenalina naprawdę robi swoje i tak jak na próbnym zrobiłam ledwo 14 pompek to na właściwym 20 poszło bez większych problemów Smile Grunt to po prostu ćwiczyć i też zwracać uwagę na poprawne wykonanie, bo tego mogą się czepiać. My mieliśmy to szczęście, że naprawdę egzaminowali nas w porządku ludzie, którzy też nas dopingowali Smile A już masz II etap wyznaczony ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2017, 16:39
Post: #7
RE: pytania z II etapu
(30-11-2017 15:46 )Patkaa napisał(a):  Wiedza jak najbardziej jest do przejścia, trzeba tylko się skupić i czytać ze zrozumieniem, bo niektóre pytania są podchwytliwe. Wszystkich pytań było ok. 35. Co do testu sprawnościowego to mi poszło całkiem dobrze, zabrakło jednego punktu aby zdobyć te duże 6 Smile Adrenalina naprawdę robi swoje i tak jak na próbnym zrobiłam ledwo 14 pompek to na właściwym 20 poszło bez większych problemów Smile Grunt to po prostu ćwiczyć i też zwracać uwagę na poprawne wykonanie, bo tego mogą się czepiać. My mieliśmy to szczęście, że naprawdę egzaminowali nas w porządku ludzie, którzy też nas dopingowali Smile A już masz II etap wyznaczony ?

Jeszcze nie, jestem dopiero po wario i jeszcze nie wiem czy pozytywnie ale wolę już wcześniej wybadać teren :-) a nie jest tak, że jednego ćwiczenia można nie zaliczyć? :-p słyszałam, ze wszystko trzeba mieć przynajmniej na 3 ale może się coś pozmieniało :-p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2017, 07:22
Post: #8
RE: pytania z II etapu
§ 17.3. Warunkiem wystawienia pozytywnej oceny z testu
sprawności fizycznej jest uzyskanie co najmniej
oceny dostatecznej z każdego ćwiczenia objętego testem.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 10 lutego 2006 r.
w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów
ubiegających się o przyjęci do służby w Straży Granicznej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2017, 07:52
Post: #9
RE: pytania z II etapu
(01-12-2017 07:22 )mk7547 napisał(a):  § 17.3. Warunkiem wystawienia pozytywnej oceny z testu
sprawności fizycznej jest uzyskanie co najmniej
oceny dostatecznej z każdego ćwiczenia objętego testem.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 10 lutego 2006 r.
w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów
ubiegających się o przyjęci do służby w Straży Granicznej
Tak też myślałam, dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2017, 09:17
Post: #10
RE: pytania z II etapu
Z tego co nam mówili to aby zaliczyć sprawnościówkę trzeba zdobyć 15 pkt, więc można np. jednej konkurencji nie zaliczyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2017, 09:39
Post: #11
RE: pytania z II etapu
(01-12-2017 09:17 )Patkaa napisał(a):  Z tego co nam mówili to aby zaliczyć sprawnościówkę trzeba zdobyć 15 pkt, więc można np. jednej konkurencji nie zaliczyć Smile

A był ktoś teraz z Tobą na II etapie kto nie zaliczył jednej konkurencji i zaliczył sprawnościówkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2017, 15:19
Post: #12
RE: pytania z II etapu
(01-12-2017 09:39 )olenka9229 napisał(a):  
(01-12-2017 09:17 )Patkaa napisał(a):  Z tego co nam mówili to aby zaliczyć sprawnościówkę trzeba zdobyć 15 pkt, więc można np. jednej konkurencji nie zaliczyć Smile

A był ktoś teraz z Tobą na II etapie kto nie zaliczył jednej konkurencji i zaliczył sprawnościówkę?

Ja byłam w maju na 2 etapie, nie zaliczyłam tylko brzuszków, zrobiłam 30 i nie wyrobiłam się w czasie. Reszta konkurencji do przodu, sprawnościówkę zaliczyłam. Wystarczy zaliczyć trzy konkurencje na max pkt i zaliczasz całą sprawnościówkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2017, 17:03
Post: #13
RE: pytania z II etapu
(01-12-2017 15:19 )Sowa napisał(a):  
(01-12-2017 09:39 )olenka9229 napisał(a):  
(01-12-2017 09:17 )Patkaa napisał(a):  Z tego co nam mówili to aby zaliczyć sprawnościówkę trzeba zdobyć 15 pkt, więc można np. jednej konkurencji nie zaliczyć Smile

A był ktoś teraz z Tobą na II etapie kto nie zaliczył jednej konkurencji i zaliczył sprawnościówkę?

Ja byłam w maju na 2 etapie, nie zaliczyłam tylko brzuszków, zrobiłam 30 i nie wyrobiłam się w czasie. Reszta konkurencji do przodu, sprawnościówkę zaliczyłam. Wystarczy zaliczyć trzy konkurencje na max pkt i zaliczasz całą sprawnościówkę.
Ooo no to dobra wiadomość :-) Ty jak rozumiem już godnie ochraniasz granicę państwa? :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2018, 16:19
Post: #14
RE: pytania z II etapu
Może ktoś kto będzie miał 2 etap 15 lub 16 bo ponoć takowe maja być zapamięta kilka pytań z testu i podzieli się tutaj ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2018, 17:50
Post: #15
RE: pytania z II etapu
Taka sama prośba do Ciebie:)Jakbyś zechciał podzielić się jeszcze 17-go tym co zapamiętasz to osoby,które 18-go mają testy z pewnością się ucieszą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2018, 18:33
Post: #16
RE: pytania z II etapu
(08-01-2018 17:50 )lepro napisał(a):  Taka sama prośba do Ciebie:)Jakbyś zechciał podzielić się jeszcze 17-go tym co zapamiętasz to osoby,które 18-go mają testy z pewnością się ucieszą

Dla mnie No problem coś zapamiętam i napisze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2018, 18:37
Post: #17
RE: pytania z II etapu
(08-01-2018 18:33 )MasterFlamaster napisał(a):  
(08-01-2018 17:50 )lepro napisał(a):  Taka sama prośba do Ciebie:)Jakbyś zechciał podzielić się jeszcze 17-go tym co zapamiętasz to osoby,które 18-go mają testy z pewnością się ucieszą

Dla mnie No problem coś zapamiętam i napisze

Myślicie, że wszyscy będą mieli to samo? Czy będą aż tak komplikować, że każdego dnia inny test...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 14:20
Post: #18
RE: pytania z II etapu
Jakiś oddział ma w poniedziałek albo wtorek 2 etap
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS