Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
02-02-2012, 13:29
Post: #1
Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
Witam wszystkich mam pytanie
Jak powinno być rozliczone zwolnienie z zajęć służbowych w dni świąteczne jeśli mam zaplanowaną służbę 12h w grafiku? a jak powinno być rozliczone w dni robocze ? jeśli nie mam służby.
Czy może ktoś z was ma jakąś regulacje prawną co do rozliczania godzin.
proszę o poradę lub linka.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 15:23
Post: #2
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
z jakiego tytułu jest to ZW ?
generalnie liczy się godziny które były zaplanowane , jeżeli był dzień wolny ( zaplanowany) to masz liczone 0 - nie dotyczy to okresu obejmującego jeszcze nie zaplanowane służby - wtedy liczy się po 8 godzin za każdy dzień roboczy ( poniedziałek - piątek) czyli 40 godzin tygodnoiowo.
jeżeli chodzi o ZW na załatwienie ważnych spraw rodzinnych - pisząc wniosek wpisujesz ile godzin chcesz tego zwolnienia więc nie piszesz wniosku na dzień który masz wolny .
W przypadku o któym piszesz tj 12 h w w święta i poszedłeś na ZW np na chore dziecko powinno się policzyć 12h, a za DW w dzień roboczy 0 - patrz dyskusja oddawanie nadgodzin

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 19:59
Post: #3
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
a podstawa prawna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 12:50
Post: #4
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
wytyczne nr 136 KMOSG z dnia 28 sierpnia 2009 - załącznik nr 4. wiem , że dotyczy to MOSg ale chyba w innych podobna jest interpretacja

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 21:36
Post: #5
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
Wszystkim dziękuję za odpowiedzi.
Ale mam jeszcze jedno pytanie - Czy biorąc ZZS na załatwienie ważnych spraw osobistych w dniu w którym mam planowaną słuzbę 12h to muszę wpisać 12h czy mogę np 8h przecież nie zawsze mam taką systuację aby wymagała 12h zwolnienia. Co do wytycznych nr 136 może uda mi się zdobyc tem dokument choć nie jestem pewien.
Jeszcze raz dzięki wszystkim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 21:56
Post: #6
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
(03-02-2012 21:36 )P_A_S_W_E_S_T napisał(a):  Czy biorąc ZZS na załatwienie ważnych spraw osobistych w dniu w którym mam planowaną słuzbę 12h to muszę wpisać 12h czy mogę np 8h przecież nie zawsze mam taką systuację aby wymagała 12h zwolnienia.
Tak możesz - tylko, że ZZS jest uznaniowe, więc jak rozwalisz grafik przełożonemu to nie da Ci wolnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 22:26
Post: #7
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
dzieki lenek ale moj przelozont stwierdzil że jak mam 12 h zapalnowane to mam pisać 12h . Chyba prawa sobie nie stanowią sami .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 22:40
Post: #8
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
Nie stanowią, ale już Ci napisałem, że ZZS jest uznaniowe - więc ciesz się, że je dostajesz. Ostatni raz z ZZS miałem okazję korzystać w 1992 roku Sad.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 14:53
Post: #9
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
P_A_S_W_E_S_T - jeżeli masz planowane 12 godzin służby, a potrzeba ci powiedzmy w danym dniu 6 godzin ZZS na załatwienie ważnych spraw i jest możliwość np zejść ze służby te 6 godzin szybciej albo stawić się do służby 6 godzin później to nie stoi nic na przeszkodzie abyś dostał tyle godzin ile chcesz - pod warunkiem , że będziesz w tej służbie pozostałe brakujące godziny do 12 godzin planowanej służby . W niektórych sytuacjach nie można jednak zejść szybciej ze służby lub przyjść później - np. KZ - w takich wypadkach niestety trzeba pisać o tyle godzin ile ma służba . Nie ukrywajmy , że ZZS na ważne sprawy jest ukłonem w stronę sztabowców . Tu nie ma problemu aby pisać o 1,2,3,4, a nawet 7 godzin .No i jak napisał Lenek to jest uznaniowe z tym, , że odmowę udzielenia ZZS na ważne sprawy przełożony musi uzasadnić ci na piśmie

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 22:48
Post: #10
RE: Rozliczenie godzin na zwolnieniu z zająć służbowych
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS