Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odejść czy zostać - za i przeciw.
10-01-2013, 13:23
Post: #56
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw.
(19-11-2012 12:26 )quasimodo1 napisał(a):  
(19-11-2012 12:15 )Zmęczony97 napisał(a):  Też noszę się z zamiarem odejscia z tej ''elitarnej formacji'' w lutym 2013. Powiedżcie mi tylko na jakiej podstawie bedzie się odchodzić według nowej ustawy.
W starej jest zapis że po 15 latach f-sz nabywa prawo do emki a według nowej jak to jest?

Od nowego roku we wszystkich formacjach mundurowych objetych zaopatrzeniowym systemem emerytalnym bedą obowiązywać trzy systemy emerytalne a nawet cztery . "STARZY " - na zasadach pierwotnej ustawy emerytalnej z 1994 roku , " POKOLENIE ART 15A " - przyjęci do służby po 01.01.1999- do emki liczone lata tylko w mundurze ( za wyjątkiem tych którzy odbywali wcześniej służbę kandydacką w SG lub Policji , służbę zawodową w tych formacjach i mieli przerwę w cywilu- oni będą mieli liczone oprócz lat w mundurze także lata z cywila ) , " WIECZNIE MŁODZI " - przyjęci do służby po 01.01.2013 . No i czwarty system emerytalny - ci którzy mieli epizod służby w SB , ZWIAD WOP ( w tym służba w pionie KRG ówczesnych GPK do 1989 ) - za te okresy emka liczona jako lata bezskładkowe po 0,7 %.

Mam pytanie do kolegi o to naliczanie jak służba kandydacka była w SG w 1996, 1,5 roku przerwy i przyjęcie do służby po 1. 01.1999 roku. Czy naliczają lata z cywila przy odejściu na emkę, czy dopiero po 67 roku życia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odejść czy zostać - za i przeciw. - Zajcev - 10-01-2013 13:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS