Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kopia dowodu rejestracyjnego.
04-02-2012, 11:39
Post: #1
kopia dowodu rejestracyjnego.
Witam. Moje pytanie będzie odnosić się do następującej sytuacji: jedzie sobie ludek samochodem kupionym przez firmę leasingową (najczęściej) samochodem z terenu np. Niemiec. Ważne jest to o tyle, że najczęściej taka osoba posiada przy sobie kopię dowodu rejestracyjnego (brief) i różowe papiery na tablice rejstracyjne (z żółtym lub czerwonym paskiem). I teraz sedno sprawy: jakie powinno być postępowanie funkcjonariusza w trakcie kontroli? Czy należy się panu mandat za brak dokumentu? Będę wdzięczny za wszystkie merytoryczne odpowiedzi! Mile widziane linki, gdzie mogę doszukać się prawidłowego postepowania. Na priwa też można.
Następna sprawa. Zadałem to pytanie przełożonemu ale nie potrafił mi udzielić odpowiedzi. Pytam zatem tutaj. Jedzie sobie obywatel RP i przy kontroli podaje brytyjskie (ew. niemieckie) prawo jazdy. I niby wszystko jest w porządku. Ale (bo przecież zawsze jest jakieś "ale") po sprawdzeniu w CEPiK okazuje się, że pan kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami (wydanymi przez polskie władze). Zatem czy 500zł czy uznajemy "wyższość" prawa jazdy, które zaprezentował, a według którego ma uprawnienia? Jak ma się sytuacja jeśli sprawdzimy w systemie i okaże się, że gość ma zakaz prowadzenia pojazdów na terenie RP wydane na polskie prawo jazdy? Dziękuję za wszystkie istotne dla tematu odpowiedzi.
dodam jeszcze, że chodzi o sytuacje wewnątrz kraju, na zachodize, a nie w trakcie kontroli granicznej. Podziękował. miłego dnia. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 22:02
Post: #2
RE: kopia dowodu rejestracyjnego.
Damian1978
Co do prawa jazdy... Jeśli osoba nie ma orzeczonego zakazu na terenie RP, to może prowadzić pojazd na podstawie np. niemieckiego,czy też brytyjskiego PJ. Jeśli natomiast w CEPIK-u widnieje wpis, że osoba ma wstrzymane polskie PJ, traktujesz ją jako osobę nie posiadającą uprawnień. Czyli 500 Wink Mało tego, osoba dopuszczając się takiego czynu popełnia przestępstwo polegające na zatajeniu danych, gdyż w kraju, w którym wyrobiła obce PJ, składa oświadczenie, że na ter. RP nie posiadała PJ i nie miała takowego zatrzymanego za przestępstwa czy też wykroczenia opisane w PRD.
Co do wymiany... Zamieszkując ponownie /będąc zameldowanym/ na ter.RP ponad 6 m-cy, osoba powinna do roku czasu wymienić obce PJ na krajowe. Jednakże ustawodawca określił to dosyć pokrętnie,że osoba powinna wymienić PJ w ciągu roku, może też jednak używać nadal obcego PJ, jednak nie dłużej jak do upływu daty ważności tegoż dokumentu...
Jeśli coś pokręciłem,to poprawcie Koleżanki i Koledzy. Południe pozdrawia Dziki Zachód Smile

Pozdrawiam wszystkich- Habel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 22:33
Post: #3
RE: kopia dowodu rejestracyjnego.
Różne spojrzenia na sprawę ,ale sedno te same - warto poczytać http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB...sc&start=0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2012, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2012 14:34 przez Damian1978.)
Post: #4
RE: kopia dowodu rejestracyjnego.
Przebrnałem przez wątek na ifp.pl. Niestety jasnej odpowiedzi nie ma. Osoba taka może sobie śmigać na inne niż polskie prawo jazdy, pomimo, że nie ma uprawnień w Polsce (jeśli nie ma orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdu na terenie RP). Nawet jeśli okaże się, że taki delikwent nie ma uprawnien na terenie RP (np. zabrane za punkty), a jest zameldowany w Polsce, to powinno się zatrzymać dokument - a zatem zostaje wezwać policję w naszych warunkach, co jak wiecie oznacza długie oczekiwanie. Po krótce;
1. ciekawe czy któryś z naszych prawnikow mógłby się podjąć wyjaśnienia tej kwestii i przekuć to na sposób postepowania?
2. inne prawo jazdy, jeśli jest ważne, może być uzywane.
I chyba na tym temat jest wyczerpany. Zatem nie za wiele można zrobić w takim przypadku.
Pozostaje jeszcze kwestia drugiego przypadku, o którym mówiłem - pytanie nadal jest aktualne i czeka na rozwiązanie. Pozdrawiam i dobrej niedzieli, a tym na służbie spokojności i szczęśliwego powrotu do domu. Trzymta się na północy, południu i wschodzie ciepło. Nara.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS