Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WTF?
04-01-2018, 13:51
Post: #1
WTF?
http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktua...pracy.html
Może ktoś bardziej ogarnięty w sprawach cudzoziemskich wyjaśni mi o co biega bo z tego co zrozumiałem to:
Wietnamczycy przekroczyli granicę strefy Schengen do Niemiec na podstawie bułgarskich(!) wiz typu "D". Będąc w strefie Schengen, w Polsce, uzyskali polskie wizy w celach turystycznych. Nie dostali decyzji o zobowiązaniu tylko pouczono ich (art. 314 UoC) o obowiązku powrotu do Bułgarii(!).
No nic mi się tu kupy nie trzyma.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2018, 19:30
Post: #2
RE: WTF?
(04-01-2018 13:51 )niepokorny napisał(a):  http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktua...pracy.html
Może ktoś bardziej ogarnięty w sprawach cudzoziemskich wyjaśni mi o co biega bo z tego co zrozumiałem to:
Wietnamczycy przekroczyli granicę strefy Schengen do Niemiec na podstawie bułgarskich(!) wiz typu "D". Będąc w strefie Schengen, w Polsce, uzyskali polskie wizy w celach turystycznych. Nie dostali decyzji o zobowiązaniu tylko pouczono ich (art. 314 UoC) o obowiązku powrotu do Bułgarii(!).
No nic mi się tu kupy nie trzyma.

nie cofnęli im wiz "D" ( może miały ograniczenie terytorialne na Bułgaria). potraktowali je jako tytuł pobytowy bułgarski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2018, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2018 21:46 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #3
RE: WTF?
Moim zdaniem postąpili słusznie.
Na podstawie tego co jest na stronie wnioskuję, że:
- posiadali bułgarskie wizy D, które nie uprawniały ich do wjazdu do Schengen;
- uzyskali wizy C wydane przez konsula RP w celu turystycznym;
- przekroczyli na wizach C granicę zewnętrzną w rozumieniu przepisów KGS;
- udali się do Polski gdzie próbowali złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę;
- wizę C mieli w celu turystycznym więc została im cofnięta;
- brak jest podstawy do unieważnienia/cofnięcia bułgarskiej wizy D;
- pouczono z art. 314 uoc- pomimo, że w nim mowa o tytułach pobytowych państw obszaru Schengen to w dyrektywie powrotowej, która była podstawą do tej implementacji, mowa jest o państwach członkowskich UE a nie wyłącznie stosujących dorobek Schengen. Stosujemy zatem w tym zakresie dyrektywę bezpośrednio.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-01-2018, 22:30
Post: #4
RE: WTF?
Pałacowy moniuch tyle o i ja się domyślam. Niemniej jednak autor artykułu nieźle w nim namieszał. Ktoś nie znający realiów zrozumie go tak jak opisałem w pierwszym poście a co jest kompletną bzdurą.
Zaskoczony jestem interpretacją art. 314 UoC. Jutro jestem w fabryce to dokładniej się w tym zagłębię.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS