Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerwa - w trakcie służby.
21-01-2018, 17:18
Post: #21
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Czyli Twoi przełożeni łamią przepisy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 18:28
Post: #22
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Możecie mi podesłać jaki akt prawny mówi o naszych przerwach itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 01:42
Post: #23
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Dziwię się, że sam nie poszukałeś .... wujek Google zawsze pomoże Smile Rozporządzenie tyczy się jasno całej naszej formacji zapoznaj się bo nieznajomość prawa to oznaka ignorancji i szkodzi Smile
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...090794.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 16:57
Post: #24
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Do czasu służby trwajacej:
1) do 8 godzin — wlicza si´ 20 minut przerwy;
2) powy˝ej 8 godzin — wlicza si´ 45 minut przerwy;
3) 24 godziny — wlicza si´ 60 minut przerwy

ale gdzie zapisane jest, jak mamy odbierać przerwę i kiedy itd? bo albo nie widzę po nocy albo tam tego nie ma;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 18:22
Post: #25
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Proponuję sprawdzić definicję "przerwy" w SJP. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2018 23:05 przez Grubcio.)
Post: #26
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Plemie101 jesteś prowokatorem czy po prostu jesteś tak mało inteligentny bo aż szkoda słów wszystko pod nosek podłóż Smile masz internety to ich używaj .... Kto i za co cię do służby przyjął...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2018, 09:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2018 09:05 przez plemie101.)
Post: #27
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Grubcio po prostu mówisz że jest to w rozporządzeniu a ja tam tego nie widzęSmile Owe rozporządzenie czytałem już wcześniej itd..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 13:33
Post: #28
RE: Przerwa - w trakcie służby.
No i nie widzę odpowiedzi.. Czyli jednak pic na wodę i wszystko zależy od przełożonego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 15:58
Post: #29
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(20-01-2018 19:49 )wiedźma napisał(a):  A po co Ci takie info na priv? Masz zamiar cos z tym zrobic? Jezeli tak to co?
Moze wtedy ktos powie gdzie lamia przepisy.
po prostu jestem ciekaw, niektórzy nie chcą tutaj pisać bo namierzyć IP nie jest trudno ......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 17:38
Post: #30
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Wystarczy użyć vpna, lub onionowego browsera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2018, 14:55
Post: #31
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Czyli nie tylko u Nas jest taka patologia, jak czytam komentarze. A jeśli chodzi o to dzielenie przerwy na pół funka to też przełożeni o tym mówili. Ale tak jak już wspominałem patologia, i nikt z kolegów na to nie poszedł. A jeśli chodzi o zjazd na Placówkę żeby się zagrzać, zjeść coś ciepłego, nastawić świeżej kawki, to też jest ogromny problem. A jeśli się pyta człowiek dlaczego, to odpowiedzi są " nie, bo nie", "bo wszyscy zaczną zjeżdzać" itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2018, 15:08
Post: #32
RE: Przerwa - w trakcie służby.
jak chcesz przerwę to na zmianę i tyleWink - jak pytasz o przerwę gdzie nie ma czasu na nią itdWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2018, 15:18
Post: #33
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Wątek na Placówce poruszony ponownie. Chodzi o przerwę w nocy, kiedy jest takie "planowanie" aby na pewno się nie dało odebrać przerwy choćby i w terenie. I znowu śpiewka żeby przerwy brać po pół, jeden patrzy drugi się "przerwuje". Potem zmiana. Ehhh.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 16:57
Post: #34
RE: Przerwa - w trakcie służby.
U nas jak były 8ki, to na zielonej nie było żadnych przerw. Jak wprowadzili mieszane 8ki i 12stki, to na 8dalej nie ma, a na 12 planują tak żeby zjechać na te 45min na placówkę. Czasem zdarza sie, że zaplanują tak, że jest bardzo na styk z czasem. Lub niekiedy taki specjalista wysokiej klasy planuje, że nie uwzględnia przerwy i wtedy różnie bywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2018, 18:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2018 18:28 przez keyser soze.)
Post: #35
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(14-02-2018 15:18 )69Sokrates napisał(a):  Wątek na Placówce poruszony ponownie. Chodzi o przerwę w nocy, kiedy jest takie "planowanie" aby na pewno się nie dało odebrać przerwy choćby i w terenie. I znowu śpiewka żeby przerwy brać po pół, jeden patrzy drugi się "przerwuje". Potem zmiana. Ehhh.

Więc zapytaj sie planisty, czy zdaje sobie sprawę z tego, że kiedy jeden sie "przerwuje" to drugi pełni służbę samodzielnie, czyli NIEZGODNIE z przepisami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2018, 07:16
Post: #36
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Wystarczyłoby gdyby przełożony był człowiekiem i by pomyślał gdzie sam by chciał odbierać przerwę gdy jest np mróz. Problem jest pewnie taki, że "słupki"nie będą się wtedy zgadzały itd..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2018, 12:06
Post: #37
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Macie tu styczniową zmianę cyt.:

§ 5 ust. 9 otrzymuje brzmienie:

"9. Funkcjonariuszowi, który pełni służbę w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, czas przerw można przedłużyć do 45 minut w służbie trwającej do 8 godzin oraz do 60 minut w służbie trwającej powyżej 8 godzin. Czas przerw ustala funkcjonariusz nadzorujący pełnienie służby. W przypadku wyznaczenia przez funkcjonariusza nadzorującego pełnienie służby miejsca korzystania z przerw czasu dotarcia do tego miejsca nie wlicza się do czasu przerw.";


Zmiana skraca czas umożliwiający wydłużenie przerw dla służb do 8h i pow 8h (dotychczas 8h i pow 12h) oraz dodaje zapis o niezaliczeniu czasu dotarcia do wyznaczonego odgórnie miejsca odbywania przerwy jako czasu przerwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 08:47
Post: #38
RE: Przerwa - w trakcie służby.
ale co to zmienia?...

Można przedłużyć, a nie trzeba... jak pisałem wyżej..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2018, 20:05
Post: #39
RE: Przerwa - w trakcie służby.
(18-02-2018 16:57 )daron64 napisał(a):  ... Lub niekiedy taki specjalista wysokiej klasy planuje, że nie uwzględnia przerwy i wtedy różnie bywa.
no patrz, gdzieś to słyszałem już Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2018, 21:05
Post: #40
RE: Przerwa - w trakcie służby.
Czyli nie ma przepisu regulującego po jakim czasie od rozpoczęcia służby należy się przerwa oraz w jakim powinna być miejscu (chodzi mi o wymagany dostęp do socjalmediów) ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS