Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antyspam na poczcie wewnętrznej
13-01-2018, 11:08
Post: #1
Antyspam na poczcie wewnętrznej
Pytanie do informatyków. Czy da się włączyć filtr antyspamowy na poczcie służbowej wewnętrznej (intranetowej)? Albo zablokować przyjmowanie ogólnych e-maili wysyłanych do wszystkich a nie kierowanych bezpośrednio do mnie?
Najpierw jakiś pułkownik z KG żegna się e-mailem ze wszystkimi funkcjonariuszami bo odchodzi na emkę. W życiu nie widziałem człowieka na oczy. Co mnie obchodzą jego wypociny jak to on ciężko pracował. Żeby chociaż na imprezę pożegnalną zaprosił z darmową wyżerką i napitkami.
Za chwilę ktoś dziękuje ogólnym e-mailem za wpłaty na Polaków żyjących na kresach, ogłasza kolejna zbiórkę i żąda dodatkowych wpłat. Inny zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę. Od początku tego roku otrzymałem też kilkanaście e-maili z nachalnymi "prośbami" o przekazanie 1% podatku na rzecz jakieś fundacji. Za chwilę jakiś spamer zacznie wysyłać ogólnym e-mailem reklamy podpasek albo prezerwatyw.
Zaczyna się to robić irytujące tym bardziej, że w tym całym spamie giną naprawdę istotne informacje.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2018, 19:50
Post: #2
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
1. Niedługo będziesz miał nową pocztę.
2. Tego co określasz nazwą "Spamu" masz i tak mało w stosunku do Internetu.
3. Pułkownik, który nie zaprosił Cię na imprezę wyszkolił 3 obecnych zastępców 01, i zajmuje się weteranami na kresach (a nie wszystkimi Polakami na kresach). Jak dla mnie cel bardzo chwalebny.
4. Formacja, która zapomina o własnej historii, traci tożsamość.
5. Jak ktoś wysyła ważną informację niech doda jej odpowiedni status.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2018, 23:07
Post: #3
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
1. I to się chwali pod warunkiem, że będzie bardziej intuicyjna niż obecna.
3. To niech pułkownik żegna się z trzema obecnymi zastępcami. Cel zbiórki szczytny ale niech się, z łaski swojej, lansuje z nią gdzie indziej np. na portalu ogólnym.
5. Wszystkie e-maile nie wymienione w pierwszym poście są dla mnie ważne bo mają standardowy dopisek kierownictwa "Do natychmiastowej realizacji. Niezwłocznie meldować o wykonaniu." Może łatwiej niech nadawca spamu dodaje znacznik "Spam" - będę wiedział co kasować przed przeczytaniem.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2018, 23:55
Post: #4
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
5. Nadawca określa ważność poczty, ale przez jej oflagowanie, a nie opisywanie.
6. Możesz sobie sterować regułami poczty, które przenoszą Ci maile do odpowiednich katalogów.
Problemy z zarządzaniem mailami pojawiają się jak ich przychodzi 200 dziennie, a nie 5 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 14:04
Post: #5
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
Tez nie kumam tego spamowania.Dla granicznych taki płk to zwykły pracownik cywilny.Można się żegnać z granicą jakby życie spędziło się na tej granicy a nie na ciepłym stołeczku w stolicy.Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 17:50
Post: #6
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
(13-01-2018 19:50 )lenek napisał(a):  1. Niedługo będziesz miał nową pocztę.
....
będzie tam archiwum ze starej/obecnej poczty? Pytam bo ostatnio odgrzebywałem coś sprzed 2 lat i znalazłem i przydało się bo udowodniłem, że ja mam rację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 20:58
Post: #7
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
niepokorny naplułeś człowiekowi w twarz; smutne to...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 23:38
Post: #8
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
Bez przesady z tym napluciem. Temat dotyczy zaśmiecania poczty i podałem przykłady. Do tej pory był spokój ale ostatnie 2 miesiące to normalnie plaga spamu. Może i są funki którzy skaczą z radości, że ktoś im wysłał e-maila i mają czas to czytać - nawet po kilka razy. Mnie takie nachalne wiadomości irytują i pytam czy da się to zablokować.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 22:53
Post: #9
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
(14-01-2018 17:50 )niki napisał(a):  będzie tam archiwum ze starej/obecnej poczty?
Nie. Będziesz mógł sam przesłać swoją pocztę lub zlecić to do servicedesk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2018, 20:54
Post: #10
RE: Antyspam na poczcie wewnętrznej
bo nie ukrywam że cholernie zależy mi na paru pismach - czas zacząć przelglądać pocztę i przerzucać ciekawsze gnioty na dysk Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS