Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandacik
17-01-2018, 20:21
Post: #1
Mandacik
Witam kilka dni temu wyrwałem mandacik drobne 50 zł Tongue powiedzcie mi teraz jak to wygląda w naszych służbach z mandatami przyznam nie za prędkość wina obopólna i tak dalej zwykła nieuwaga. Mniejsza o to co zaszło więc pytam jak to wygląda w naszych służbach z takim czymś jak funek zarobi...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 20:29
Post: #2
RE: Mandacik
Nic się nie dzieje. Wystarczy napisać raport.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 20:31
Post: #3
RE: Mandacik
Keyser aha no bo słyszałem, ze jakieś działy nie działy i tak dalej już jakieś za takie głupoty
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 20:47
Post: #4
RE: Mandacik
(17-01-2018 20:31 )Grubcio napisał(a):  Keyser aha no bo słyszałem, ze jakieś działy nie działy i tak dalej już jakieś za takie głupoty

No właśnie za takie głupoty działy albo nie działy. Piszesz wyżej wspomniany raport i jedziesz na wyjściowo do "starego" Oddziału SG. I to on zadecyduje. Przeważnie kończy się na rozmowie dyscyplinarnej czy jakoś tak to się nazywa. Ale notatka z takiej rozmowy pozostaje chyba rok czasu w twojej teczce. Wiec trzeba się pilnować przez ten czas Big Grin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 21:23
Post: #5
RE: Mandacik
Jakieś już naście lat temu dostałem 50zł za prędkość i nie wykonałem samopodpierdzielenia, bo czasy były takie, że nadgorliwych przełożonych nie brakowało. Żadnych przykrości z tego powodu nie miałem. Obecnie podejście przełożonych jest inne i nie słyszałem, żeby komuś zrobiono krzywdę w związku z otrzymaniem mandatu. Więc decyzja należy do Ciebie, rozeznaj najpierw temat jak to wygląda w Twoim oddziale.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 22:17
Post: #6
RE: Mandacik
Nie wiem jak w innych OSG, u mnie raport i rozmowa dyscyplinująca na notatkę (bez żadnych konsekwencji finansowych i dyscyplinarnych) powtórka wykroczenia w ciągu roku i będzie gorzej. Raport pisz obligatoryjnie, bo jak zataisz, a zostanie to ujawnione po weryfikacji ankiety bezpieczeństwa to postępowanie dyscyplinarne murowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 09:58
Post: #7
RE: Mandacik
Zazwyczaj jest to traktowane jako przewinienie mniejszej wagi i kończy się rozmową dyscyplinującą, którą odbywa się z Komendantem danej jednostki organizacyjnej. Oczywiście można to i pociągnąć wyżej czyli pod postępowanie dyscyplinarne, bo etyka, bo łamanie przepisów prawa przez f-sza publicznego itd. itp. To jest sławetny dylemat podwójnego karania f-szy za ten sam czyn czyli nie dość że płacisz mandat to jeszcze "bonusowo" dowalą ci dyscyplinarkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 19:04
Post: #8
RE: Mandacik
u nas byś nie dostał przez pół roku dodatku i nagrody za rozmowe haha
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2018, 20:12
Post: #9
RE: Mandacik
Gadasz jak potluczony. Żeby obniżyli ci dodatek to najpierw musisz zostać ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 18:08
Post: #10
RE: Mandacik
(19-01-2018 09:58 )PlanetaX napisał(a):  Zazwyczaj jest to traktowane jako przewinienie mniejszej wagi i kończy się rozmową dyscyplinującą, którą odbywa się z Komendantem danej jednostki organizacyjnej. Oczywiście można to i pociągnąć wyżej czyli pod postępowanie dyscyplinarne, bo etyka, bo łamanie przepisów prawa przez f-sza publicznego itd. itp. To jest sławetny dylemat podwójnego karania f-szy za ten sam czyn czyli nie dość że płacisz mandat to jeszcze "bonusowo" dowalą ci dyscyplinarkę.
ze dwa lata temu wyrwałem MKK. Napisałem raport. Oczywiście zaraz po co pisałem w raporcie że mandat opłacony itp i po co oprócz ksera mandatu potwierdzenie opłaty, ble ble ble, że tego ludzie nie piszą. Ja spokojnie,że to mój raport, że MKK ważny z chwilą podpisania - podpisałem, przelew jest że opłaciłem więc się odczepcie i zapomnijcie o wszczęciu postępowania ..... Zszedłem z pasów i na rozmowę do 01, ten powiedział co miał powiedzieć i wsio bo rozmowę musi przeprowadzić w obecności przełożonego.

Z kasy nic nie zabrali, w sumie nie mieli za wiele do zabrania bo wiele nie dawali.

Żadnego jeżdżenia do oddziału, nic na bardzo ładnie. Ogólnie wg mnie wszystko jest normalnie dopóki przełożeni wiedzą że znasz prawo (lub pójdziesz do prawnika po radę), jak wyczują że masz wy****e lub nie wiesz do końca co i jak to wycieczka do oddziału, postępowaniami straszą itp.

PS: ludzi brakuje, nie będą karać bo wszyscy spier*****a Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 18:21
Post: #11
RE: Mandacik
(19-01-2018 19:04 )plemie101 napisał(a):  u nas byś nie dostał przez pół roku dodatku i nagrody za rozmowe haha

(19-01-2018 20:12 )keyser soze napisał(a):  Gadasz jak potluczony. Żeby obniżyli ci dodatek to najpierw musisz zostać ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym.

Chłop nie napisał, że mu obniżyli tylko że nie dostał najprawdopodobniej zwiększenia dodatku ani nagród. W tych dodatkach już za bardzo nie ma co obniżać.... I wykażcie choć odrobinę empatii wobec siebie w końcu i tak wszyscy jedziemy na tym samym wózku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 18:47
Post: #12
RE: Mandacik
W nadwiślańskim 01 pojechał po bandzie i wymyślił sobie własny taryfikator dział za mandaty otrzymane za wykroczenia w ruchu drogowym. Jak gdzieś odgrzebię to wrzucę bo jest to naprawdę ciekawe.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 15:25
Post: #13
RE: Mandacik
(19-01-2018 20:12 )keyser soze napisał(a):  Gadasz jak potluczony. Żeby obniżyli ci dodatek to najpierw musisz zostać ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym.
No raczej nie głupotySmile U nas 01 ma swoje kryteria. Masz rozmowę nie masz dodatku lub nagrody przez pół roku, później dostajesz już. NIe mam powodów by pisać bajakiSmile Tłumaczenie, że to podwójne karanie(gdyż mandat opłacono) nic nie daje itd. Możecie nie wierzyćSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 17:16
Post: #14
RE: Mandacik
Nie o to mi chodzi.
Obniżyć dodatek można tylko na wskutek postępowania dyscyplinarnego.
Chyba, ze chodzi Ci o nie zwiekszenie dodatku " za kare", ale akurat u mnie nikomu normalnemu i tak nie zwiększają Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 18:30
Post: #15
RE: Mandacik
Źle się zrozumieliśmyWink ale u was nie dostanie ktoś nagrody z powodu mandatu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2018, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2018 20:42 przez nettai.)
Post: #16
RE: Mandacik
Gdzieś z 6-7 lat temu obtarłem dla gościa auto wyjeżdżając z parkingu. W samochodzie tym nikogo nie było. A właściciel stał sobie przy klatce schodowej 10 m dalej więc wszystko widział. Nie chciał oświadczenia tylko wezwał policję. No ok, jego prawo. Powiadomiłem telefonicznie operacyjnego oddziału o tym fakcie. Przyjechała policja, nawet prokuratorka na dyżurze! Przedmuchali mnie i orzekli, że w związku z tym, że w pojeździe uszkodzonym (pęknięty klosz tylnych lewych świateł) nie było kierowcy to brak znamion kolizji. Zostałem pouczony ustnie, mandatu nie dostałem. Na drugi dzień poszedłem do naczelnika kadr i mówię jaka była sytuacja. Pyta się: dostałeś mandat? No nie. No to nie ma sprawy. Za godzinę dzwoni: pisz meldunek na ten temat. Finał: rozmowa dyscyplinarna u 01. Innych dolegliwości brak. A tak na marginesie to mandat wisi rok czasu. Uważam, że lepiej napisać kwit ale później mieć spokój. Czasy są jakieś niepewne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 16:59
Post: #17
RE: Mandacik
Pouczenie to też pewien rodzaj karySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS