Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
obserwacja pojazdem służbowym
27-06-2018, 09:36
Post: #1
obserwacja pojazdem służbowym
Witam!
Czy jest jakiś przepis mówiący o konieczności prowadzenia obserwacji na zew. pojazdu ??? No i co w przypadku kiedy przełożony wymaga, aby pozostawić pojazd w znacznej odległości od miejsca prowadzonej obserwacji ( odłegłość i ukształtowanie terenu nie pozwala na nadzór pozostawionego auta )??? Jak wiadomo nie wszyscy darzą nas sympatią... a więc za ewentualne uszkodzenia pojazdu odpowiada kierowca ?

Hold the Line Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 10:40
Post: #2
RE: obserwacja pojazdem służbowym
(27-06-2018 09:36 )bzyko666 napisał(a):  Witam!
Czy jest jakiś przepis mówiący o konieczności prowadzenia obserwacji na zew. pojazdu ??? No i co w przypadku kiedy przełożony wymaga, aby pozostawić pojazd w znacznej odległości od miejsca prowadzonej obserwacji ( odłegłość i ukształtowanie terenu nie pozwala na nadzór pozostawionego auta )??? Jak wiadomo nie wszyscy darzą nas sympatią... a więc za ewentualne uszkodzenia pojazdu odpowiada kierowca ?

Hold the Line Wink
Ten przepis to rozkaz lub polecenie z którym się nie dyskutuje za młody jesteś. A swoje auto jak zostawisz i ktoś ci je porysuje bo cie lubi to robisz? Piszesz kwita służbowego na taka okoliczność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 10:49
Post: #3
RE: obserwacja pojazdem służbowym
no dobrze, ale kto płaci za uszkodzenie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 10:53
Post: #4
RE: obserwacja pojazdem służbowym
(27-06-2018 10:49 )bzyko666 napisał(a):  no dobrze, ale kto płaci za uszkodzenie ?
Człowieku dalej nie rozumiesz? Piszesz notatkę że w tym czasie pełniłeś służbę tu i tu. Nie byłeś w stanie zapobiec bezprawnej napaści na pojazd. Dodatkowo piszesz że na polecenie Komendanta pozostawiłeś pojazd i udałeś się w to miejsce. Idąc twoim tokiem rozumowania SG nigdy by nie zostawiła samego pojazdu. Jesli Ci ktos każe płacić sprawa do sądu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 10:59
Post: #5
RE: obserwacja pojazdem służbowym
oki, dzieki za szybką odpowiedź Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 13:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2018 13:47 przez Grubcio.)
Post: #6
RE: obserwacja pojazdem służbowym
Swierzak nie wiem w jakim świecie żyjesz ale to nie do końca tak dlatego najlepiej jak Komendant da wytyczne wbije tam swoją pieczątkę i się podpisze to masz podkładkę inaczej zawsze będzie twoja wina, a każdy wie jak kończy się słowo przeciw słowu Smile nigdy nic na mordę chłopaku nie bierz bo cię zjedzą poza tym nie ma przepisu mówiącego, że nie możesz siedzieć w środku Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 14:19
Post: #7
RE: obserwacja pojazdem służbowym
Grubcio to jest służba i jest wpisane w SWK. To nie jest tak że Hej TY bzyko a jedź że tam i tam i śpieguj w krzakach moją starą. Auto zostaw 200 km dalej. No bez jaj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 14:23
Post: #8
RE: obserwacja pojazdem służbowym
Wiem co pisze i wiem jak jest Smile tak powinno być w SWK oczywiście jak najbardziej i w takim wypadku wiadomo odprawa itp itd zapoznanie z wytycznymi stosowanie się do nich Smile ale nie zawsze to jest sam się o tym przekonałem parokrotnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 20:13
Post: #9
RE: obserwacja pojazdem służbowym
Taaaa.... SWK. A kto do niego ma dostęp,??? Bo napewno nie zwykły szuracz. Na gębę wydają polecenia chłopakowi a jak coś się zes-ra to się wypra dopa.
Co są idiota wydaje polecenie aby pełnić służbę poza PJNem??
Bzyko666 -, jeżeli masz takie polecenia do służby po prostu wpisuj w notatniku służbowym że od godz. do godz. pełniłes służbę poza PJN na polecenie por., kpt., mjr. (...).
Powodzonka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 20:59
Post: #10
RE: obserwacja pojazdem służbowym
Moja droga tu nie chodzi o PJN, a o pojazd służbowy czyli landek bądź inna furmanka Smile i się zgodzę z tobą bardzo wiele jest na gębę co później skutkuje wyparciem się typu " ja nic nie kazałem nic nie mówiłem nic nie polecałem" ważne jest tylko to co jest na papierze i to z podpisem tego co ci nakazuje bądź poleca Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 21:01
Post: #11
RE: obserwacja pojazdem służbowym
Z tego co mi wiadomo to do SWK kazdy ma dostep, ale jak widac nie kazdy potrafi z tego korzystac...

i po drugie.. ja tu nigdzie nie widzialem, ze kolega pisze o pojezdzie PJNBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 22:14
Post: #12
RE: obserwacja pojazdem służbowym
(27-06-2018 20:13 )wiedźma napisał(a):  Taaaa.... SWK. A kto do niego ma dostęp,??? Bo napewno nie zwykły szuracz. Na gębę wydają polecenia chłopakowi a jak coś się zes-ra to się wypra dopa.
Co są idiota wydaje polecenie aby pełnić służbę poza PJNem??
Bzyko666 -, jeżeli masz takie polecenia do służby po prostu wpisuj w notatniku służbowym że od godz. do godz. pełniłes służbę poza PJN na polecenie por., kpt., mjr. (...).
Powodzonka.

Z młodej "wiedźmy" się wyrwało....Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2018, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 16:35 przez niki.)
Post: #13
RE: obserwacja pojazdem służbowym
(27-06-2018 09:36 )bzyko666 napisał(a):  ...Czy jest jakiś przepis mówiący o konieczności prowadzenia obserwacji na zew. pojazdu ??? No i co w przypadku kiedy przełożony wymaga, aby pozostawić pojazd w znacznej odległości od miejsca prowadzonej obserwacji ( odłegłość i ukształtowanie terenu nie pozwala na nadzór pozostawionego auta )??? Jak wiadomo nie wszyscy darzą nas sympatią...
a powiedz mi skąd się wzięło pełnienie tej służby poza pojazdem Wink
Bo przeważnie to wina kadry gdzie sporo niezadowolonych f-szy troli w autach że idzie ich wyciągnąć z nich a się nie obudzą Wink
A wina kadry bo ludzie pełnią służbę ponad 100 km od domu i o przenosinach bliżej mogą zapomnieć, brak szkoleń, uznaniowość dodatków, brak poza finansowego motywowania f-sza. Mówiąc prosto - po kilku latach mają wy*****e. Zabrać im już nic nie zabiorą.
Wracając do pełnienia służby poza pojazdem to pamiętaj, że zawsze możesz zgłosić konieczność zmiany służby a powód to już kwestia KZta (nawet głupi deszcz) i myślę że to wystarczy (przemokniesz i będziesz marudził o dłuższą przerwę o 15 minut przy 12stce). Sam to przerobiłem - auto miało być takie, wyszło inne którego nie dało się w żaden sposób ukryć (kolorystyka a siatki nie było i nie dlatego że nie wzięliśmy). Powód jak u Ciebie - ktoś je może zniszczyć ale też i fakt że mógłbym nie wyjechać z miejsca gdzie te auto mogłem ukryć (gdybym miał LR to raczej bez problemów z wyjechaniem).
Prosty telefon - zmień służbę (w założeniu miała być poza pojazdem) bo nie masz drugiego patrolu który przyjedzie nas wyciągać a tam się zagrzebię bo lało cały dzień. Odpowiedź od razu - załatwione. Siedzieliśmy w aucie + sprzęt w gotowości gdyby ludki z WG chcieli nas sprawdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS