Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań dot. pracy w MOSG
01-03-2018, 14:24
Post: #1
Kilka pytań dot. pracy w MOSG
W związku z dosyć sporym zapotrzebowaniem znowu zacząłem interesować się pracą w SG.
Strasznie mam mieszane uczucia.
Raz wydaje mi się że jest to ciekawa praca, bez monotonni i rutyny z drugiej strony (szczególnie jak poczytam to forum) odechciewa mi sie jak trafiam na malkontentów narzekających na zarobki, konieczność dojazdów, wieczną niepewność co bedzie jutro.
Jak już się tu dowiedziałem wszystko zależy od danego przypadku, by mowić czy warto czy nie.
Mnie najbardziej interesuje praca na jednostkach pływających.
Jestem z okolicy Kołobrzegu.

Niby nie kończyłem żadnej szkoły morskiej, uprawnień jako takich nie posiadam jednak dzwoniąc do kadr dowiedziałem się że wystarczy bym zrobił odpowiednie szkolenie (kilka dni, kilkaset zł w ośrodku szkoleniowym nawet w Kołobrzegu) i spokojnie mogę się starać.
Dowiedziałem się także że jest spore prawdopodobieństwo bym dostał przydział własnie w jednostce w Kołobrzegu (podobno jest większe zapotrzebowanie jak w Gdańsku czy Świnoujściu).

Całą rekrutację wydaje mi się że bym przeszedł bo zarówno z głową jak i sprawnością fizyczna nie jest najgorzej Wink
Problem może byc jedynie z moim wzrokiem -2,75D na obu oczach plus jakiśtam astygmatyzm.

Mam trochę ponad 30l. Obecnie pracuje powiedzmy, jakby u siebie jednak nie jest to praca która chciałbym robić do konca życia, finansowo też jest różnie. Zajebiście się waham czy rzucac sie na pracę w służbie. Całe życie u siebie więc nie wiem jakby wyglądało przestawienie sie by nagle się podporządkować i wykonywać kogoś polecenia.

Co byście zrobili w mojej sytuacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 15:40
Post: #2
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Możesz kolego próbować, ale fajerwerków nie oczekuj, na początek i to po kursie i całej procedurze, 2200 na rękę, praca w nocy, święta weekendy... Mówisz o braku monotonii? no Fakt, przełożeni o to zadbają, ale nie licz że trafisz bez uprawnień na jednostki pływające, raczej lotnisko i bicie pieczątek od rana do wieczora, jak Reksio na początku swojej bajki, jeśli to dla Ciebie "brak rutyny" to zapraszamy...
Film co MOSG nakręcił, ni jak ma się do prawdziwej służby....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 15:58
Post: #3
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Przyjmuja z wada wzroku do - 3 dioptrii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 16:28
Post: #4
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
(01-03-2018 15:40 )NORDYK napisał(a):  nie licz że trafisz bez uprawnień na jednostki pływające

Nie liczę dlatego dopytałem w kadrach co potrzebuję by mieć większe szanse.
Kursy o których mi mówili, jak wspomniałem, robi Kołobrzeg w kilka dni.


W zasadzie założyłem że jedynie odpowiadałaby mi ta robota za taką stawkę w przypadku pracy w jednostce którą mam 15min od miejsca zamieszkania.

Nie wyobrażam sobie z taką pensją wynajmować i mieszkać na stałe gdzieś dalej. W zasadzie nie wiem jak "góra" sobie to wyobraża Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 17:29
Post: #5
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
(01-03-2018 15:40 )NORDYK napisał(a):  Możesz kolego próbować, ale fajerwerków nie oczekuj, na początek i to po kursie i całej procedurze, 2200 na rękę, praca w nocy, święta weekendy... Mówisz o braku monotonii? no Fakt, przełożeni o to zadbają, ale nie licz że trafisz bez uprawnień na jednostki pływające, raczej lotnisko i bicie pieczątek od rana do wieczora, jak Reksio na początku swojej bajki, jeśli to dla Ciebie "brak rutyny" to zapraszamy...
Film co MOSG nakręcił, ni jak ma się do prawdziwej służby....

OK. 2600 po szkoleniu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 20:04
Post: #6
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Ludzie z papierami ie mogą się przenieść na jednostki pływające, a młodego bez papierów mają wziąć? Haha. Kadry powiedzą wszystko, żeby tylko złowić młody narybek. Mogę się założyć, że każdy kto teraz składa papiery i się dostanie trafi na 100% na lotnisko bawić się w Reksia bo tam są największe braki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2018, 20:52
Post: #7
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Na Kołobrzeg (jednostki pływające) nie licz bo w planach jest raczej zwijanie etatów. To co Ci obiecają w kadrach to możesz sobie między w bajki wsadzić. Jak podpiszesz cyrograf to będzie już pozamiatane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 09:14
Post: #8
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Bez przesady, podpisanie papierów nie wiąże mnie dożywotnio ze służbą...

Swoją drogą dlaczego wszyscy tu narzekający na pracę w SG nie zwolnią sie i nie pójdą robić do cywila? Ot paradoks...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 12:00
Post: #9
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Oczywiście, że Cię nie wiąże. Próbuję Ci uświadomić, że nie jest tak różowo jak opowiadają w kadrach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 13:12
Post: #10
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Ludzie narzekający czekają aż licznik wybije magiczne 15 lat, i tyle nas widzieli, przyszły rok będzie ciekawy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 13:32
Post: #11
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
A co jest w przyszłym roku... ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 13:36
Post: #12
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Podwyżka i fala odejść ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 17:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2018 17:16 przez quasimodo1.)
Post: #13
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
(02-03-2018 13:12 )stokrotka napisał(a):  Ludzie narzekający czekają aż licznik wybije magiczne 15 lat, i tyle nas widzieli, przyszły rok będzie ciekawy...

To wy WSZYSCY NARZEKAJĄCY zaczynaliście służbę w 2004 roku na TW Bolek ? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2018, 19:05
Post: #14
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Lub w okolicach 2004, a nawet Ci co wcześniej to czekają na te kilka złotych od nowego roku, po potem pewnie długo nic...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2018, 10:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2018 10:36 przez keyser soze.)
Post: #15
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Po raz pierwszy w życiu zgadzam się ze stokrotka.
Ja też czekam na ewentualne podwyżki w 2019 i do cywila.

Ps.
(02-03-2018 09:14 )Felix napisał(a):  Swoją drogą dlaczego wszyscy tu narzekający na pracę w SG nie zwolnią sie i nie pójdą robić do cywila? Ot paradoks...

No właśnie problem w tym, że odchodzą. Tylko przez dwa miesiące tego roku z mojego oddziału odeszło 20 osob - młodzież masowo rzuca kwitami. A tak jak pisze stokrotka - euronabory zaraz będą mieć 15 lat i zacznie sie fala odejść. Na razie siedzą i czekają, bo jak im brakuje rok, dwa czy trzy do emki, to szkoda teraz to rzucić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2018, 14:05
Post: #16
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
(03-03-2018 10:25 )keyser soze napisał(a):  Po raz pierwszy w życiu zgadzam się ze stokrotka.
Ja też czekam na ewentualne podwyżki w 2019 i do cywila.

Ps.
(02-03-2018 09:14 )Felix napisał(a):  Swoją drogą dlaczego wszyscy tu narzekający na pracę w SG nie zwolnią sie i nie pójdą robić do cywila? Ot paradoks...

No właśnie problem w tym, że odchodzą. Tylko przez dwa miesiące tego roku z mojego oddziału odeszło 20 osob - młodzież masowo rzuca kwitami. A tak jak pisze stokrotka - euronabory zaraz będą mieć 15 lat i zacznie sie fala odejść. Na razie siedzą i czekają, bo jak im brakuje rok, dwa czy trzy do emki, to szkoda teraz to rzucić.


Coś czuję że te 75 wakatow to kropla w studni. Ktoś ma info jak wygląda sytuacja kadrowa na TW Bolek?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2018, 14:51
Post: #17
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Ale co konkretnie Wam nie pasuje w tej "robocie" co pasowało by w cywilu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2018, 15:21
Post: #18
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Na TW Bolek oddelegowania z sąsiednich PSG, z Kasztanowej, a dopiero marzec.... Sezon ogórkowy przed nami... będzie ciekawie, jeśli powtórzy się sytuacja z kwietnia, gdzie nie poleciało kilkanaście osób... głowy polecą....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2018, 22:02
Post: #19
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Nawet wzd siada na kabinach i jeździ w porcie. Ludzi brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2018, 07:53
Post: #20
RE: Kilka pytań dot. pracy w MOSG
Wszędzie ludzi brak - tylko Komenda pęka w szwach, no ale to przecież normalne że wakaty uzupełnia się od góry, nie od dołu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS