Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
służba na przejściu czy na zielonej
23-02-2018, 21:37
Post: #1
służba na przejściu czy na zielonej
witam

za niedługo podchodzę dopiero do egzaminu podstawowego, ale już pytam gdzie lepsza praca ( chodzi o awanse, znajomość przepisów itp. ) odprawa czy zielona ?
czy na odprawie na I linii naprawdę tylko wystarczy znać 6 kgs załączniki do kgs i kilka innych art. między innymi 28 z uoc i od 9 do 14 z wjazdowej UE? Proszę o konkretne odpowiedzi od osób doświadczonych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 11:24
Post: #2
RE: służba na przejściu czy na zielonej
Nie wiem gdzie sluzba jest lepsza ale wiem jedno. Z takim rodzynkiem jak Ty to na PSG beda mieli wesolo. Polamania piora na egzaminie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 13:15
Post: #3
RE: służba na przejściu czy na zielonej
(24-02-2018 11:24 )wiedźma napisał(a):  Nie wiem gdzie sluzba jest lepsza ale wiem jedno. Z takim rodzynkiem jak Ty to na PSG beda mieli wesolo. Polamania piora na egzaminie.

czemu wesoło Smile ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 14:32
Post: #4
RE: służba na przejściu czy na zielonej
(23-02-2018 21:37 )Lukaszenko323 napisał(a):  witam

za niedługo podchodzę dopiero do egzaminu podstawowego, ale już pytam gdzie lepsza praca ( chodzi o awanse, znajomość przepisów itp. ) odprawa czy zielona ?
czy na odprawie na I linii naprawdę tylko wystarczy znać 6 kgs załączniki do kgs i kilka innych art. między innymi 28 z uoc i od 9 do 14 z wjazdowej UE? Proszę o konkretne odpowiedzi od osób doświadczonych
Kolego widzę, że podchodzisz do tego bardzo schematycznie. Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie co lepsze zielona czy odprawa odpowiem krótko odprawa. Oczywiście jest tam dużo większa odpowiedzialność, ale zawsze wychodziłem z założenia, że na głowę nie pada i człowiek pracuje w ludzkich warunkach.
Co do znajomości przepisów, jest ich sporo ale pracując na przejściu szybko się ich nauczysz (oczywiście jeśli będziesz miał chęci i nie będziesz kolejnym betonem jakie spotkałem na swojej drodze, którzy po 10 latach służby nie potrafią zapamiętać kilku artykułów i rozróżnić państw wizowanych od niewizowanych).
Podsumowując jeśli jesteś w miarę ambitnym człowiekiem staraj się dostać na odprawę a i może Twoja ścieżka kariery będzie wyglądała inaczej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 14:42
Post: #5
RE: służba na przejściu czy na zielonej
(23-02-2018 21:37 )Lukaszenko323 napisał(a):  witam

za niedługo podchodzę dopiero do egzaminu podstawowego, ale już pytam gdzie lepsza praca ( chodzi o awanse, znajomość przepisów itp. ) odprawa czy zielona ?

Kwestia gustu.
O ile nie trafisz na Bezledy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 14:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2018 14:45 przez Lukaszenko323.)
Post: #6
RE: służba na przejściu czy na zielonej
(24-02-2018 14:42 )keyser soze napisał(a):  
(23-02-2018 21:37 )Lukaszenko323 napisał(a):  witam

za niedługo podchodzę dopiero do egzaminu podstawowego, ale już pytam gdzie lepsza praca ( chodzi o awanse, znajomość przepisów itp. ) odprawa czy zielona ?

Kwestia gustu.
O ile nie trafisz na Bezledy...

właśnie z wmosg jestem

(24-02-2018 14:32 )ja84 napisał(a):  
(23-02-2018 21:37 )Lukaszenko323 napisał(a):  witam

za niedługo podchodzę dopiero do egzaminu podstawowego, ale już pytam gdzie lepsza praca ( chodzi o awanse, znajomość przepisów itp. ) odprawa czy zielona ?
czy na odprawie na I linii naprawdę tylko wystarczy znać 6 kgs załączniki do kgs i kilka innych art. między innymi 28 z uoc i od 9 do 14 z wjazdowej UE? Proszę o konkretne odpowiedzi od osób doświadczonych
Kolego widzę, że podchodzisz do tego bardzo schematycznie. Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie co lepsze zielona czy odprawa odpowiem krótko odprawa. Oczywiście jest tam dużo większa odpowiedzialność, ale zawsze wychodziłem z założenia, że na głowę nie pada i człowiek pracuje w ludzkich warunkach.
Co do znajomości przepisów, jest ich sporo ale pracując na przejściu szybko się ich nauczysz (oczywiście jeśli będziesz miał chęci i nie będziesz kolejnym betonem jakie spotkałem na swojej drodze, którzy po 10 latach służby nie potrafią zapamiętać kilku artykułów i rozróżnić państw wizowanych od niewizowanych).
Podsumowując jeśli jesteś w miarę ambitnym człowiekiem staraj się dostać na odprawę a i może Twoja ścieżka kariery będzie wyglądała inaczej Smile

a co na zielonej ciężko się wybić? bo co nie którzy z sg mówią, że z moim wykształceniem ( administracja ) prędzej czy później trafię do sekcji ds wykroczeń
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2018, 14:52
Post: #7
RE: służba na przejściu czy na zielonej
Cytat:a co na zielonej ciężko się wybić? bo co nie którzy z sg mówią, że z moim wykształceniem ( administracja ) prędzej czy później trafię do sekcji ds wykroczeń

Skoro tak ludzie mówią Smile to co się martwisz, że trafisz na zieloną Smile
A jeśli chodzi o SG to tak naprawdę liczą się bardziej umiejętności z jakimi przychodzisz do roboty a nie studia. Oczywiście zaraz znajdzie się kliku krzykaczy, którzy powiedzą, że liczy się wysoko postawiony wujek ale z roku na rok deficyt ludzi z konkretnymi umiejętnościami spada na łeb na szyję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS