Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bycie karanym a służba
09-03-2018, 15:33
Post: #1
Bycie karanym a służba
Witam! Kilka lat temu miałem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wyrok w zawieszeniu. Wyrok uległ zatarciu. Czy mam szanse dostania się do służby czy wgl nie ma sensu składania dokumentów? Ukończyłem technikum, lecz nie zdałem matury. Matura jest niezbędna czy wystarczy samo średnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 16:32
Post: #2
RE: Bycie karanym a służba
Myślę, że w takim przypadku warto skontaktować się z kadrami, telefonicznie lub mailowo i zapytać po przedłożeniu pokrótce sytuacji czy jest szansa i czy warto te x km jechać ażeby złożyć dokumenty☺
Tak jak jest napisane w wymogach: wykształcenie średnie czyli teoretycznie wystarczy średnie bez matury. Czy Cię zaproszą na rozmowe, to będzie wynikać z zapotrzebowania kadrowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 17:11
Post: #3
RE: Bycie karanym a służba
Art. 31 usatawy o SG - Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca
wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii.....

Kara pomimo tego, że została zatarta wpływa negatywnie na opinię o tobie, tym samym wyklucza z ubiegania się o służbę, pracę w miejscach gdzie wymagana jest "nieposzlakowana opinia".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 17:35
Post: #4
RE: Bycie karanym a służba
Musisz błysnąć naprawdę wyjątkowymi umiejętnościami, żeby Twoja kandydatura przebiła się przez armię magistrów i inżynierów od wszystkiego co da się dzisiaj studiować.

Co do karania, nie masz już nieposzlakowanej opinii, więc może to i kwestia wykształcenia - mieć wpływ na decyzje komisji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 17:56
Post: #5
RE: Bycie karanym a służba
Z moich prywatnych obserwacji wynika że oni wybierają kandydatów z konkretnym wykształceniem tj. przydatnym do służby typu lotnictwo, informatyka, bezpieczeństwo,filologie obce i ludzi z wykształceniem średnim tych po nieprzydatnych kierunkach magisterskich nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2018 18:23 przez Smok.)
Post: #6
RE: Bycie karanym a służba
Sądzę że wybór osoby po technikum np. hotelarstwa, murarstwa czy też gastronimicznym a osobą z wykształceniem wyższym chociażby magistra lepienia garków - jest chyba jeden. Chyba że naprawdę osoba po technikum cechuje się szczególnymi umiejętnościami np. znajomość rzadkiego języka obcego, czy też ukończone kursy medyczne.

Jeżeli ktoś ukończył technikum byle żeby ukończyć, nie podszedł do matury - raczej nie będzie bardziej atrakcyjnym kandydatem do służby, od osoby która ukończyła studia nawet byle żeby je ukończyć dla papierka -, bo to zawsze jest stopień wyżej nawet dla mięsa który pójdzie na pierwszy ogień, biegając po pasku. Chyba że dany OSG jest w desperacji i biorą wszystkich.

Magistrów od wszystkiego i niczego, dzisiaj jest pełno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 19:53
Post: #7
RE: Bycie karanym a służba
A ja uważam troszkę inaczej Smile w większości przypadków łatwiej jest kierownikowi "sterować" osobą po liceum niż po studiach nawet tych Wyższej Szkoły robienia hałasu. Zwykle osoby po studiach mające tytuł bylejakiego magistra są bardziej roszczeniowe od osób ktore studiów nie ukończyły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 20:21
Post: #8
RE: Bycie karanym a służba
Straż Graniczna ma pod dostatkiem magistrów. Osoba ze średnim wykształceniem jest jak najbardziej pożądana. Ważne by miała w głowie poukładane.
Matura nie jest warunkiem przyjęcia, ale informacja że kandydat nie był w stanie jej zdać już o czymś świadczy. No ale w tym konkretnym przypadku nie ma co dyskutować o wykształceniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2018, 22:26
Post: #9
RE: Bycie karanym a służba
Dlatego też pisałem... jeżeli osoba ze średnim wykształceniem, cechuje się szczególnymi umiejętnościami czy też podejściem do służby - to ma szanse zostać przyjęta.

Ale też jak pisałem... jeżeli ktoś ukończył technikum i nie podszedł do matury to też świadczy o nim i że może mieć problem z konsekwentnym realizowaniem zadań.

Nie twierdzę że ktoś po wyższym wykształceniu jest lepszy od kogoś ze średnim - wręcz przeciwnie. Przy dzisiejszym poziomie kształcenia i ilości Wyższych Szkół Niczego, jest to pomieszane. Ale SG jest jak firma, korporacja. Mimo że z założenia to ma być służba, to jest to jak rozmowa rekrutacyjna o pracę. Wybierają lepszego, z lepszymi kwalifikacjami. Bo inaczej.. to dlaczego nie dopuszczają do służby osób z podstawowym wykształceniem ?

Tutaj dodatkowo dochodzi kwestia karania, więc sądzę że nie ma to szans. Ale autor niech nie sugeruje się opiniami tylko dzwoni do kadr i się dowiaduje lub składa papiery w których szczerze, wszystko opisze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS