Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czapka zimowa
23-05-2012, 23:43
Post: #41
RE: Czapka zimowa
(23-05-2012 22:49 )Damian1978 napisał(a):  Chociażz drugiej strony formacja coraz mnmiejsza więc byłoby z czego zabrać Smile
Tyle że budżet formacji z roku na rok mniejszy. Najszybciej to zabiorą tobie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2012, 20:30
Post: #42
RE: Czapka zimowa
Witam. Jak wyczytałem na naszych stronach przetarg na dostawę nowych spodni wygrała firma MODUS z Bydgoszczy. Ciekawe jak się wywiążą z realizacji zamówienia. A swoją drogą to ogłoszono przetarg na nowe półbuty służbowe i botki Wink jak wynika z rysunk i opisu to nie wygląda to wcale najgorzej. Ciekawe jak będzie to wyglądało w rzeczywistości. Byle nie tak jak z policyjnymi butami. Pozdro. Cały czas czekam na jakieś wiesci z "centrali" lub źródeł zbliżonych Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 11:02
Post: #43
RE: Czapka zimowa
Przetrg na koszule służbowe nowego wzoru wygrała VISTULA. To chyba dobrze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 12:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2012 07:00 przez morski48.)
Post: #44
RE: Czapka zimowa
(18-07-2012 11:02 )Damian1978 napisał(a):  Przetrg na koszule służbowe nowego wzoru wygrała VISTULA. To chyba dobrze?

Wyjdzie w praniu i to dosłownie. Produkt tej samej firmy dla różnych odbiorców może się znacznie różnić.
Tak jest w motoryzacji, przemyśle chemicznym i wielu innych. To co idzie do jednego kraju w super jakości w innym jest bublem. Podobnie może być tutaj - koszule do salonów w wielkich centrach handlowych będą wykonane z@jebiście a do SG z domieszką sztucznych tkanin, które nie będą oddychać i spiorą się po pierwszym praniu.
Zresztą nie ma co gdybać - wyjdzie w użytkowaniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 22:15
Post: #45
RE: Czapka zimowa
Te zielone koszule, które są z Wólczanki - mam sympatię do tej marki - są dla SG w połowie sztuczne i do d... się nadają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 07:03
Post: #46
RE: Czapka zimowa
(18-07-2012 22:15 )QQ_na_muniu napisał(a):  Te zielone koszule, które są z Wólczanki - mam sympatię do tej marki - są dla SG w połowie sztuczne i do d... się nadają.


Dokładnie. Pewnie jakby posiać ogórki i przykryć płachtą z naszych wspaniałych koszul byłby efekt namiotu (szklarni) Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 07:30
Post: #47
RE: Czapka zimowa
tych "foliowych worków" nie można nawet nazwać koszulami, przypomnijcie sobie stare lniane koszule z wykładanym kołnierzem

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2012, 13:49
Post: #48
RE: Czapka zimowa
W sprawie czapek służbowych nowego wzoru: nie zgłosił sie żaden oferent :/ Zatem bryndza i opóźnienie. Czy ktoś z forumowiczów móglby sie dowiedzieć czegoś więcej wśród znajomych z KGSG lub źródeł zbliżonych odnośnie nowego umundurowania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 19:03
Post: #49
RE: Czapka zimowa
Dokument procedowany http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/form/r17855/85.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 20:19
Post: #50
RE: Czapka zimowa
No proszę. Zatem zapowiedź konkretnych ruchów.
Brawo. Tylko żeby niczego nie spierniczyli (ujmując rzecz kolokwialnie) Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2012, 10:11
Post: #51
RE: Czapka zimowa
Ciekawie to wygląda ale wolałbym aby dystynkcje można było używać zarówno w wersji projektowanej (czarnej) jak i białej używanej dotychczas bo osobiście czarne mi się nie podobają i trącą MONem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2012, 11:36
Post: #52
RE: Czapka zimowa
Jestem z zielonej i jasno szare pagony zawsze w nocy były bardziej widoczne niż cały funk podobnie z napisem na polarze...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2012, 10:19
Post: #53
RE: Czapka zimowa
i pójdziesz człowieku do magazynu mundurowego i słyszysz jak zwykle "nie ma nic"

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2012, 22:07
Post: #54
RE: Czapka zimowa
http://www.strazgraniczna.pl/wps/wcm/con...OD=AJPERES no i kurteczka nowa będzie Smile czas zakupów nadchodzi bo przecież w magazynie nie będzie a na przeglądzie mundurowym wymagać będą uważajcie więc panowie bo mogą zacząć wzywać do magazynu na pobranie starych kurtek przed wejściem "nowego"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 11:57
Post: #55
RE: Czapka zimowa
W sumie nic nowego - z małymi modyfikacjami - testowanie nowego umundurowania - okres przejściowy z przemundurowaniem całej formacji do 31.03.2018 roku - tak jak w MON-ie emblematy imienne na umundurowaniu, jedna rzecz powinna zadowolić - oznaki stopni służbowych w kolorze czarnym http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/215...enie_.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 19:58
Post: #56
RE: Czapka zimowa
Mam pytanie - jak wygląda u Was sprawa obuwia taktycznego (wszelkiego rodzaju)?
Tzn. chodzi mi o podejście przełożonych. Ewentualnie czy ma ktoś kwita od lekarza o zasadności noszenia takiego obuwia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 00:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2012 00:25 przez rafi.)
Post: #57
RE: Czapka zimowa
pogrzało tych co to wymyślili. z nazwiskiem na interwencję do bandziorów i od razu ochronę dla rodziny sobie wynająć trzeba !!!! napisy SG i PBG na koszulach wszelkich typów - po jaka cholerę ?!?!?! kurna to ludzie nie maja mundurów letnich i jajka latem się gotują, na zimę nie ma normalnego wzoru wygodnej czapki (uszatki to przeżytek), a oni pierdołami się zajmują !!!!! to tak jak przy zakupie Schengenbusów jakaś pańcie wymyśliła, że ładne będą takie białe i z ładną tapicerką (rdza spod lakieru zaczęła bardzo szybko wychodzić - a spod tapicerki przebiły się sprężyny) skąd się takie pomysły dziwnym ludziom biorą. ta formacja stacza się coraz niżej. jak staży mówili "dobrze to już było " Sad masakra

wyjaśnię skróty dla nie zorientowanych: „Straż Graniczna Polish Borde Guard”
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 16:25
Post: #58
RE: Czapka zimowa
Poddając analizie załączniki do projektu rozporządzenia na myśl przychodzi mi tylko jedno słowo – dno.
Oto moje uwagi:
Po pierwsze – zmiany wprowadzone są tylko po to aby zbierane przeze mnie od wielu lat zapasy koszul khaki od kolegów emerytów musiały zostać wyrzucone lub poddane „komputerowemu haftowi po 15 zeta za sztukę. Zmiana w zasadzie tylko do tego się ogranicza. Oczywiście wejście rozporządzenia nie powoduje dodatkowych kosztów dla skarbu państwa – czyli mundurówki nie zwiększą i obszywamy się na własny koszt
Nikt z Komendy Głównej nie skusił się o wprowadzenie czegoś nowego – na wzór nowego umundurowania chociażby Policji – czy Wojska. No może poza pagonami czarnymi, ale o naszywce stonowanej do umundurowania polowego nikt nie pomyślał, prężnie biegający w czarnych pagonach funkcjonariusze po lesie będą nadal świecić jaskrawozielonymi pokemonami z odległości kilkudziesięciu metrów.
Dodatkowo nadal będziemy biegać z półkilogramowym urywającym guziki i przecierającym koszule kawałku blachy (chociaż to nie to rozporządzenie ale nie mogłem nie wspomnieć)
Może jednak rozważy ktoś wprowadzenie nowych, praktycznych elementów umundurowania. Galowe imprezowe niech zostanie.Polowe czy wyjściowe do KRG powinno być w mojej opinii – jednym i tym samym. (najważniejsze że sweterek i olimpijka zostaje – a tak się martwiłem :/ że ktoś pomyśli o zmianie)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 16:44
Post: #59
RE: Czapka zimowa
[Obrazek: 324.jpg]

Coś takiego nie? Smile


Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2012, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2012 18:42 przez passengerLPG.)
Post: #60
RE: Czapka zimowa
dokladnie. Poza tym - z ustawy o SG "Do ochrony granicy państwowej na lądzie i na morzu oraz kontroli ruchu granicznego tworzy się jednolitą umundurowaną i uzbrojoną formację - Straż Graniczną" wiec nie kumam tej marketingowej akcji z napisem Polish Border Guard - przecież nie tworzyło się Polskiej Straży Granicznej - to jest oczywiste że jest polska. Wystarczy z drugiej strony rekawa dodać naszywkę z napisem POLAND z tym, ze z orłem a nie z logo PZPN Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS