Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czapka zimowa
16-02-2012, 11:53
Post: #1
Czapka zimowa
Witam. Umieszczam wątek w tym miejscu gdyż w inne miejsce nie pasuje (chyba, że admin zaloży nowy pt. wyposażenie, czy jakoś tak). Ale do brzegu. Na sortmund.pl pojawiła się zimowa czapka SG (to nie jest niedźwiedź). Czy ktoś z was ma już taką? Jak się nosi, sprawdza? Ze słyszenia wiem, że jakieś 2,3 lata temu podobna czapka (nie wiem jaki był jej kolor i forma napisu) byla testowana na naszej wschodniej, prawdziwej granicy. Słyszeliście coś w tej materii? Proszę o wypowiedzi osoby, które naprawdę wiedzą coś na ten temat-mile widziany głos z KGSG (jeśli w ogóle ktoś z nich tutaj zagląda) i oczywiście ludzi ze wschodu. Pozdrawiam. PS. Niezbyt mile widziane wypowiedzi typu: to niezgodne z przepisami Wink, tylko jedyna słuszna czapa jest jedyna i najlepsza Big GrinD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2012 15:02 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Czapka zimowa
Nosi się tak samo jak czapę np Helikonu . 100 % Polyestru. Ciepło w czache, nie mecholi się.Co ci szkodzi ją kupić i śmigać u siebie w mobilnej na A-2 , przecież i tak śmigacie w czarnych cywilnych czapach .Wink Co najwyżej Rocky ci da działe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2012, 19:17
Post: #3
RE: Czapka zimowa
A widzisz quasimodo - wrażenia innych są czasami bardzo ważne przed zakupem np. czapki. Pytam ludzi z ciekawości. Podejrzewam, że podobna jest do tej z mon-u, którą sobie chwalę i noszę ją na każdej służbie. Fakt, działa wisi w powietrzu, ale bardzo sobie cenię wygodę i ciepło bez pocenia się i zaryzykuję Wink Szkoda tylko, że czapka jest zielona z czarnym napisem. Osobiście wolałbym czarną z białym napisem, ale rozumiem potrzeby naszych kolegów z prawdziwej granicy Smile Druga część pytania dotycząca testowania potencjalnej czapki jest nadal aktualna - jaki miała mieć kolor, jak miała być wykonana, itd, itp. Pozdrawiam. Swoją drogą to mam coraz większą chęć ją nabyć, a przy okazji namówić cała patrolówkę w swojej PSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 00:13
Post: #4
RE: Czapka zimowa
Może i ta czapka z sortmundu mniej obciachowa od obecnej futrzanej ale... mimo wszystko uważam, że jest obciachowa. I ptaka brakuje. I cena prawie pięć dych.
Ta z helikonu jest ładniejsza i o połowę tańsza. Tylko naszyć na nią orła takiego jaki jest na kepi.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 12:29
Post: #5
RE: Czapka zimowa
U nas na prawdziwej granicy śmigamy w większości w futrzanych regulaminowych czapkach a jak jest sporo na minusie to uszy zawiązujemy na tzw: pegerusa jest ciepło i wygodnie. Nie mamy się czego wstydzić okoliczna ludność takie nosi, sąsiednia strona, oraz my. Jednak są wyjątki i noszą oczywiście w głębokim terenie zwykłe zielone i czarne czapki bo tam dla spotkanego dzika czy sarny nie ma znaczenia czy czapka ma napis i czy jest zgodna z przepisamiSmile No ale tak jak pisałem stara sprawdzona uszanka góruje i dobrze....Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 19:50
Post: #6
RE: Czapka zimowa
Fajnie byłoby przeczytać wypowiedź kogoś "normalnego" z KGSG w tym temacie. Czas i pora na zmianę chociaż tego elementu umundurowania. Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 20:20
Post: #7
RE: Czapka zimowa
(17-02-2012 19:50 )Damian1978 napisał(a):  Fajnie byłoby przeczytać wypowiedź kogoś "normalnego" z KGSG w tym temacie. Czas i pora na zmianę chociaż tego elementu umundurowania. Pozdrawiam Smile

Chyba żartujesz.
KGSG jest stworzona do bardziej szczytnych celów. Myślę, że powinien się wypowiedzieć pomysłodawca obecnej czapki "kepi", który swego czasu brylował w Kętrzynie a później spuszczono gościa do KGSG.
Nie ma czym się przejmować w sumie. Jeszcze trochę i po zimie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 21:05
Post: #8
RE: Czapka zimowa
(17-02-2012 20:20 )Valhalla49 napisał(a):  Myślę, że powinien się wypowiedzieć pomysłodawca obecnej czapki "kepi", który swego czasu brylował w Kętrzynie a później spuszczono gościa do KGSG.
Na emeryturę, nie do KGSG.
Do KGSG rzadko spuszcza się z OSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2012 21:09 przez Damian1978.)
Post: #9
Czapka zimowa
Valhalla49, ale przyjdzie następna i następna..... A XXI wiek trochę już trwa Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2012, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2012 23:03 przez quasimodo1.)
Post: #10
RE: Czapka zimowa
(17-02-2012 20:20 )Valhalla49 napisał(a):  
(17-02-2012 19:50 )Damian1978 napisał(a):  Fajnie byłoby przeczytać wypowiedź kogoś "normalnego" z KGSG w tym temacie. Czas i pora na zmianę chociaż tego elementu umundurowania. Pozdrawiam Smile

Chyba żartujesz.
KGSG jest stworzona do bardziej szczytnych celów. Myślę, że powinien się wypowiedzieć pomysłodawca obecnej czapki "kepi", który swego czasu brylował w Kętrzynie a później spuszczono gościa do KGSG.
Nie ma czym się przejmować w sumie. Jeszcze trochę i po zimie.

A ja głupi myślałem że był to Bernard Hanaoka Big Grin
(17-02-2012 21:08 )Damian1978 napisał(a):  Valhalla49, ale przyjdzie następna i następna..... A XXI wiek trochę już trwa Wink
No bo ktoś z dostawców musi zarobić.A tak na marginesie to chyba nikt z KG SG nie ma głowy zająć się tą twoją czapką.Są ważniejsze sprawy - polecam lekturze Zapytanie ofertowe nr 4 . Tak się zastanawiam,na cholerę im te paski wizytowe - zwykłe służbowe nie wystarczą - może się ich wstydzą.Goście będą się wieszać na nich - no ale z klasą z logo SG ,UE http://www.strazgraniczna.pl/wps/portal/...+ofertowe/



(17-02-2012 20:20 )Valhalla49 napisał(a):  Nie ma czym się przejmować w sumie. Jeszcze trochę i po zimie.

http://www.youtube.com/watch?v=f9P-dQF8JzE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 16:21 przez euro stranger SG.)
Post: #11
RE: Czapka zimowa
Cytat:Na sortmund.pl pojawiła się zimowa czapka SG (to nie jest niedźwiedź). Czy ktoś z was ma już taką?

Na tych dwóch fotkach widać, że Litwini mają takie podobne czapeczki:

[Obrazek: fandra_px600.jpg]

[Obrazek: 1297948572vsat.jpg]

i tutaj pod artykułem...
http://www.oss.strazgraniczna.pl/index.p...g&Itemid=2

A Norwedzy noszą coś takiego:
[Obrazek: 2_550x365.jpg]
[img]http://img3.custompublish.com/getfile.php/1854687.623.cppfauddrv/2_550x365.jpg[/im
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 16:31 przez Damian1978.)
Post: #12
RE: Czapka zimowa
Można? Można! Już chyba wszystkie normalne formacje do tego doszły, że niedźwiedź na głowie nie wygląda i nie działa najlepiej. Niestety nie u nas. Technologia swoje, rozum swoje, beton swoje. I takim sposobem śmiejemy się (i słusznie) z niedźwiedzia i nosimy swoje czapki. A tak niewiele trzeba, kilka zdań w rozporządzeniu i jeden(chyba) podpis. To chyba zbyt trudne. Nadal czekam na zdanie z KGSG. Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 16:46
Post: #13
RE: Czapka zimowa
(20-02-2012 16:31 )Damian1978 napisał(a):  Można? Można! Już chyba wszystkie normalne formacje do tego doszły, że niedźwiedź na głowie nie wygląda i nie działa najlepiej. Niestety nie u nas. Technologia swoje, rozum swoje, beton swoje. I takim sposobem śmiejemy się (i słusznie) z niedźwiedzia i nosimy swoje czapki. A tak niewiele trzeba, kilka zdań w rozporządzeniu i jeden(chyba) podpis. To chyba zbyt trudne. Nadal czekam na zdanie z KGSG. Pozdrawiam Smile
Damian nie przesadzał bym z tą czapką.Najlepsze rozwiazanie to w użyciu dwa rodzaje czapek.Funk sam by decydował jaki rodzaj czapki dobrać sobie do rodzaju służby.Są rejony kraju że lepiej sprawdza się misiak.A czy w Europie odeszli od nich ,chyba nie ,skocz do F/O oni dalej używają miśków oprócz swoich " polarowych" czapek http://armyworld.pl/product-pol-980-Czap...lona-.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 17:21
Post: #14
RE: Czapka zimowa
Nie miałbym nic przeciwko miśkowi gdyby był uszyty z głową i opierał się na nowoczesnych materiałach i konstrukcji. Dopóki tak się nie stanie, będę przeciwnikiem jego zastosowania i będę nosił czapkę z mon-u lub inną polarową narażajac sie na działę Smile Uwierz mi proszę quasimodo, za Odrą, a tym bardziej we F/O nikt, podkreślam nikt, nie nosi niedźwiedzia na głowie (bo to niehumanitarne jest Smile))) Smile Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 19:54
Post: #15
RE: Czapka zimowa
(20-02-2012 17:21 )Damian1978 napisał(a):  Uwierz mi proszę quasimodo, za Odrą, a tym bardziej we F/O nikt, podkreślam nikt, nie nosi niedźwiedzia na głowie (bo to niehumanitarne jest Smile))) Smile Pozdrawiam
Co niektórzy jednak noszą , a ci co nie noszą to jednak zimą pod Moskwę nie dojdą Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 22:07
Post: #16
RE: Czapka zimowa
Przy minus 30'C nie wiem czy coś zastąpi niedźwiedzia... U nas pod Uralem zimy srogieBig Grin...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 15:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2012 15:55 przez Damian1978.)
Post: #17
RE: Czapka zimowa
Czapka z polaru dała radę przy -25 i umiarkowanym wietrze Smile A tak właśnie przyszło mi do głowy: czy ktoś próbował na przykład wypruć tą beznadziejna podszewkę z niedźwiedzia i zastapić ją polarem (ze starej bluzy na przykład)? Ciekawe jak taki zestaw by się sprawdzał. Wiem, wiem, elementów umundurowania nie wolno przerabiać, itd.,itp. ble, ble, ble Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2012 22:10 przez quasimodo1.)
Post: #18
RE: Czapka zimowa
(21-02-2012 15:55 )Damian1978 napisał(a):  Czapka z polaru dała radę przy -25 i umiarkowanym wietrze Smile A tak właśnie przyszło mi do głowy: czy ktoś próbował na przykład wypruć tą beznadziejna podszewkę z niedźwiedzia i zastapić ją polarem (ze starej bluzy na przykład)? Ciekawe jak taki zestaw by się sprawdzał. Wiem, wiem, elementów umundurowania nie wolno przerabiać, itd.,itp. ble, ble, ble Wink
Kiedyś się w to bawiłem .Nie wiem z jakiej dostawy miałem czarny polar - obszyłem uszatke,no i nie byłem zadowolony.Zaczął mi się mecholić i co najgorsze pocić - może to była wina struktury tkaniny samej czapki, a może sama moja czacha tak parowała .Po mojemu nie polecam- chociaż może dobry gatunkowo polar by się sprawdził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 22:48
Post: #19
RE: Czapka zimowa
ja tam nosze miska i jest mi z nim do twarzy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2012, 20:43
Post: #20
RE: Czapka zimowa
Czapki zamówione. Mają przyjść 29.02. Fakt, zimy już prawie nie ma, ale może przyjdzie jakis bardziej zimny dzień i uda się przetestować. Jak przyjdą to dam jakiś mały opis.Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS