Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dni wolne podczas choroby rodzica.
16-03-2018, 18:57
Post: #1
Dni wolne podczas choroby rodzica.
Witam. Moja mama przebywa w szpitalu po zawale serca. Jej życie jest cały czas zagrożone. Czy w takiej sytuacji przysługują jakieś dni wolne bym mógł z nią przebywać czy mogę jedynie wziąć urlop?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2018, 19:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2018 19:48 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: Dni wolne podczas choroby rodzica.
(16-03-2018 18:57 )paluch2315 napisał(a):  Witam. Moja mama przebywa w szpitalu po zawale serca. Jej życie jest cały czas zagrożone. Czy w takiej sytuacji przysługują jakieś dni wolne bym mógł z nią przebywać czy mogę jedynie wziąć urlop?

Jeśli mama przebywa w szpitalu to ma zapewnioną całodobową opiekę .
Oczywiście możesz sie starać o dni wolne -ale wszystko zależy od przełożonego - ponieważ może on argumentować tak jak ja zacząłem posta .
Możesz się starać o 5 dni z rozporządzenia o trybie udzielania zwolnień z zajęć służbowych funkcj.SG - ponadto możesz starać się o 14 dni zwolnienia w celu sprawowania opieki nad najbliższymi członkami rodziny pod warunkiem ,że znajdują się we wspólnym gospodarstwie domowym z funkcjonariuszem ( ale to jest płynne określenie -
http://lexvin.pl/prawo-lexvin/4391/Wspol...two-domowe )
- no ale tu też jest argument - w szpitalu mama ma zapewnioną całodobową opiekę .
Próbuj ,ale wydaje mi się że pozostaje Tobie tylko urlop wypoczynkowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2018, 08:53
Post: #3
RE: Dni wolne podczas choroby rodzica.
Jest jeszcze opcja posiadania nadgodzin i wnioskowanie o ich oddanie w terminie przez Ciebie wyznaczonym. Te 5 dni na ważne sprawy osobiste z §15 o których pisze Quasi zamieniono w 40 godzin służbowych tzw. ZZS i w zależności od systemu czasu służby w jakim wykonujemy nasze obowiązki okresy wolnego mogą się różnić. To chyba najlepsze rozwiązanie na daną chwilę. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej "jakości" jednostki ludzkiej, która takie zwolnienie jest władna przyznać (czyt. Twój bezpośredni przełożony). Jeśli przełożony jest z gatunku "obsram się a nie dam" to zostaje tylko urlop bądź L4 od lekarza rodzinnego (twój stan emocjonalny nie gwarantuje właściwego wykonywania obowiązków służbowych). Opieka nad członkiem rodziny raczej słabo z racji zapewnienia całodobowego nadzoru medycznego przez szpital. W przypadku wypisania ze szpitala możesz wziąć 14 dni opieki nad mamą. Płatne tak jak L4 (80%) a wypisuje to lekarz rodzinny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2018, 17:15
Post: #4
RE: Dni wolne podczas choroby rodzica.
Dzięki Panowie za rozwianie wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS