Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na starych czy nowych zasadach.
21-03-2018, 21:59
Post: #1
Na starych czy nowych zasadach.
Witam. Przegądając forum nie udalo mi sie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jeżeli jednak gdzieś byl poruszany podobny wątek to z góry przepraszam.
Moja sytuacja wygląda następująco: zostalem przyjety do sluzby w SG w styczniu 2013 r. Wczesniej w 2007-2008 r. pelnilem jednak slużbe w MON w ramach zasadniczej slużby wojskowej. Jaki w zwiazku z tym jest status mojej sluzby tj. czy okres pełnienia służby w MON wlicza mi sie do wyslugi i czy w zwiazku z tym "łapię" sie na stare zasady emerytalne, czy ze wzgledu na brak ciągłości na nowe zasady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 22:52
Post: #2
RE: Na starych czy nowych zasadach.
Okres pełnienia zasadniczej służby wojskowej jest zaliczany do wysługi emerytalnej. W kwestii "przyjęcia do służby po raz pierwszy" zapoznaj się proszę z poniższym wyrokiem SN:

http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/orze...0-16-2.pdf

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2018 23:52 przez quasimodo1.)
Post: #3
RE: Na starych czy nowych zasadach.
(21-03-2018 21:59 )wschodni wiatr napisał(a):  Witam. Przegądając forum nie udalo mi sie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jeżeli jednak gdzieś byl poruszany podobny wątek to z góry przepraszam.
Moja sytuacja wygląda następująco: zostalem przyjety do sluzby w SG w styczniu 2013 r. Wczesniej w 2007-2008 r. pelnilem jednak slużbe w MON w ramach zasadniczej slużby wojskowej. Jaki w zwiazku z tym jest status mojej sluzby tj. czy okres pełnienia służby w MON wlicza mi sie do wyslugi i czy w zwiazku z tym "łapię" sie na stare zasady emerytalne, czy ze wzgledu na brak ciągłości na nowe zasady?

wliczanie do wysługi i "łapanie się " na stare zasady to dwie różne rzeczy.
W Twoim wypadku jedziesz po nowemu - czyli nabycie praw emerytalnych po 25 latach służby i warunku ukończenia 55 roku życia - czyli artykuł 18b ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.
Zasadnicza służba wojskowa wg artykułu nie jest równorzędna ze służbą kandydacką w formacjach uzbrojonych MSW/MSWiA , slużbą zawodową w formacjach MSWiA ,MS oraz zawodową służbą wojskową.
Zasadniczą służbę wojskową będziesz miał zaliczoną do wysługi emerytalnej po ukończeniu 55 roku życia.

Patrz dział II pkt 3 informacji ZER MSWiA

http://zer.mswia.gov.pl/zer/informacj/in...uszy-.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2019, 19:46
Post: #4
RE: Na starych czy nowych zasadach.
Witam
Jeśli kolega był w służbie zasadniczej w latach 2014 -2005 r. Pierwszy pobór na 9 msc. To Jeśli zostanie przyjęty do wojska w 2019r. to będzie na starych zasadach ( 15 lat ) czy na nowych ( 25 lat ) ???
A drugie pytanie jest następujące. Jak wygląda procedura gdy mł.chor. ze służby więziennej( 9 lat służby ) chce się przenieść do MON, ale nie ma przysięgi wojskowej gdyż nie był w służbie zasadniczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2019, 22:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2019 22:25 przez quasimodo1.)
Post: #5
RE: Na starych czy nowych zasadach.
(21-01-2019 19:46 )bamboszek70 napisał(a):  Witam
Jeśli kolega był w służbie zasadniczej w latach 2014 -2005 r. Pierwszy pobór na 9 msc. To Jeśli zostanie przyjęty do wojska w 2019r. to będzie na starych zasadach ( 15 lat ) czy na nowych ( 25 lat ) ???
A drugie pytanie jest następujące. Jak wygląda procedura gdy mł.chor. ze służby więziennej( 9 lat służby ) chce się przenieść do MON, ale nie ma przysięgi wojskowej gdyż nie był w służbie zasadniczej.
Ad 1
Na nowych czyli na dzień dzisiejszy -pierwsze uprawnienia emerytalne po 25 latach służby i ukończeniu 55 roku życia. ZSW nie jest traktowana jako służba przygotowawcza w słuzbach mundurowych MSWiA lub jako służba zawodowa w MON.No chyba ,że było to odbycie zasadniczej służby wojskowej w ramach służby kandydackiej w SG lub Policji - to wtedy wg przepisów leci wg art15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funcjonariuszy ........ lub wg art 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych.
Ad 2
Jak przejdzie całą procedurę rekrutacyjną w MON ,to w dniu powołania do służby wojskowej złoży przysięgę żołnierską.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS