Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odprawa emerytalna
20-02-2012, 14:05
Post: #1
Odprawa emerytalna
Witam kolegów, czy ktoś może mi powiedzieć w jakim terminie wypłacana jest odprawa emerytalna?Huh

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 14:11
Post: #2
RE: Odprawa emerytalna
(20-02-2012 14:05 )jarson napisał(a):  Witam kolegów, czy ktoś może mi powiedzieć w jakim terminie wypłacana jest odprawa emerytalna?Huh
Najpóżniej w ciągu dwóch dni,chyba że trafisz na kilkudniowe święta w kalendarzu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 14:35
Post: #3
RE: Odprawa emerytalna
(20-02-2012 14:11 )quasimodo1 napisał(a):  
(20-02-2012 14:05 )jarson napisał(a):  Witam kolegów, czy ktoś może mi powiedzieć w jakim terminie wypłacana jest odprawa emerytalna?Huh
Najpóżniej w ciągu dwóch dni,chyba że trafisz na kilkudniowe święta w kalendarzu.
Dzięki dwa dni od podpisania rozkazu?

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 14:37
Post: #4
RE: Odprawa emerytalna
(20-02-2012 14:35 )jarson napisał(a):  
(20-02-2012 14:11 )quasimodo1 napisał(a):  
(20-02-2012 14:05 )jarson napisał(a):  Witam kolegów, czy ktoś może mi powiedzieć w jakim terminie wypłacana jest odprawa emerytalna?Huh
Najpóżniej w ciągu dwóch dni,chyba że trafisz na kilkudniowe święta w kalendarzu.
Dzięki dwa dni od podpisania rozkazu?
Dnia zwolnienia ze służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 14:53
Post: #5
RE: Odprawa emerytalna
Wg rozporządzenia w ostatnim dniu służby robią przelew czyli powinieneś mieć na drugi dzień po Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 15:09 przez jarson.)
Post: #6
RE: Odprawa emerytalna
Wielkie dzięki

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2012, 10:04
Post: #7
RE: Odprawa emerytalna
Coś na temat zaległych - niewykorzystanych urlopów http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2013, 10:19
Post: #8
RE: Odprawa emerytalna
Witam, pytanie do forumowiczów.
Art. 119. Odprawa i jej wysokość
1. Wysokość odprawy dla funkcjonariusza w służbie stałej równa się wysokości trzymiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Odprawa ulega zwiększeniu o 20% uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za każdy dalszy pełny rok wysługi ponad 5 lat nieprzerwanej służby, aż do wysokości sześciomiesięcznego zasadniczego uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym. Okres służby przekraczający 6 miesięcy liczy się jako pełny rok.
2. Przy ustalaniu wysokości odprawy uwzględnia się również okres nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej, jeżeli bezpośrednio po zwolnieniu z tej służby żołnierz został przyjęty do służby w Straży Granicznej i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby.
3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio w przypadku podjęcia służby w Straży Granicznej po zwolnieniu ze służby w innych służbach, w których przysługują świadczenia tego rodzaju.
4. Wysokość odprawy dla funkcjonariusza w służbie przygotowawczej równa się wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym.

Chodzi mi o odprawę związana z przejściem na emeryturę. Do SG przeniosłem się z MON, z uwagi że nie nabyłem pełnej wysługi emerytalnej została mi wypłacona 3-miesięczna odprawa. Z uzyskanych informacji pozostała kwota aż do pełnych 6-ciu miesięcy zostanie wypłacona po odsłużeniu kolejnych lat, aż do jej pełnej wysokości. W moim przypdku po odejściu z MON w cywilu byłem przez trzy tygodnie w związku z tym pytanie jak mam rozumieć ust. 2 cytowanego art. chodzi mi głównie o wyrażenie " bezpośrednio przyjęty do służby". Czy w tym przypadku będę miał prawo do pełnej odprawy czy tylko pozostałej 3 miesięcznej. Zaznaczam, że do SG przeniosłem się bez porozumienia stron.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2013, 21:18
Post: #9
RE: Odprawa emerytalna
(26-08-2013 10:19 )kewes2 napisał(a):  Chodzi mi o odprawę związana z przejściem na emeryturę. Do SG przeniosłem się z MON, z uwagi że nie nabyłem pełnej wysługi emerytalnej została mi wypłacona 3-miesięczna odprawa. Z uzyskanych informacji pozostała kwota aż do pełnych 6-ciu miesięcy zostanie wypłacona po odsłużeniu kolejnych lat, aż do jej pełnej wysokości. W moim przypdku po odejściu z MON w cywilu byłem przez trzy tygodnie w związku z tym pytanie jak mam rozumieć ust. 2 cytowanego art. chodzi mi głównie o wyrażenie " bezpośrednio przyjęty do służby". Czy w tym przypadku będę miał prawo do pełnej odprawy czy tylko pozostałej 3 miesięcznej. Zaznaczam, że do SG przeniosłem się bez porozumienia stron.
Wypłacona zostanie Ci tylko odprawa za lata przesłużone w SG .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 07:15
Post: #10
RE: Odprawa emerytalna
Odprawa przysługuje tylko raz powtarzam raz chyba ze komórki finansowe MON i SG nie maja wglądu do dokumentóe jeżeli w MON wziołeś odprawę to w SG nie dostaniesz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 11:17
Post: #11
RE: Odprawa emerytalna
Powiedz to moim kolegom którzy dostali odprawę zgodnie z algorytmem quasimodo1 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2013, 16:56
Post: #12
RE: Odprawa emerytalna
owszem wiele osób dostaje odprawę pod warunkiem ze komórki finansowe o tym nie wiedzą powtarzam nie wiedzą koniec kropka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2013, 19:28
Post: #13
RE: Odprawa emerytalna
... a pozostałym naliczają według prognozy pogody. Dwie kropki.
Nie każdy bierze odprawę w wysokości 6 pensji Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-10-2013, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2013 19:47 przez quasimodo1.)
Post: #14
RE: Odprawa emerytalna
(27-10-2013 07:15 )dragonsmok napisał(a):  Odprawa przysługuje tylko raz powtarzam raz chyba ze komórki finansowe MON i SG nie maja wglądu do dokumentóe jeżeli w MON wziołeś odprawę to w SG nie dostaniesz
Odprawę możesz brać kilka razy - zależy to tylko od ilości przepracowanych lat w danej formacji . Kewes tak jak napisał otrzymał odprawę z MON 3 - miesięczną czyli za przesłużone 5 lat. Odprawę z SG otrzyma zgodnie z algorytmem - za każdy kolejny przesłużony rok w formacji mundurowej ( w tym wypadku SG ) - 20% uposażenia ale nie więcej niż do max 6 krotności uposażenia - czyli jeśli przesłużył w SG 15 i więcej lat otrzyma odprawę w wysokości 3 pensji . Uwierz że kadry z finansami sprawdzają u żródeł czy zainteresowany pobrał odprawę w poprzedniej formacji mundurowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 10:17
Post: #15
RE: Odprawa emerytalna
Miałem przypadek przy przejściu do służby stałej (chodzi o dodatek na zagospodarowanie) że musiałem dostarczyć zaświadczenie z Jednostki Wojskowej o nie pobraniu takiego z MON ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 11:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2013 11:40 przez dragonsmok.)
Post: #16
RE: Odprawa emerytalna
http://sejmometr.pl/sa_orzeczenia/160477 pierwsze lepsze kropka

ustawa o SG
Art. 119. 1. Wysokość odprawy dla funkcjonariusza w służbie stałej równa się wysokości trzy¬miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Odprawa ulega zwiększeniu o 20% uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za każdy dalszy pełny rok wysługi ponad 5 lat nieprzerwanej służby, aż do wysokości sześciomiesięcznego zasadniczego uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym. Okres służby przekraczający 6 miesięcy liczy się jako pełny rok.
2. Przy ustalaniu wysokości odprawy uwzględnia się również okres nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej, jeżeli bezpośrednio po zwolnieniu z tej służby żołnierz został przyjęty do służby w Straży Granicznej i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby.

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 13:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2013 13:55 przez quasimodo1.)
Post: #17
RE: Odprawa emerytalna
(08-11-2013 11:22 )dragonsmok napisał(a):  http://sejmometr.pl/sa_orzeczenia/160477 pierwsze lepsze kropka

ustawa o SG
Art. 119. 1. Wysokość odprawy dla funkcjonariusza w służbie stałej równa się wysokości trzy¬miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnymi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Odprawa ulega zwiększeniu o 20% uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym za każdy dalszy pełny rok wysługi ponad 5 lat nieprzerwanej służby, aż do wysokości sześciomiesięcznego zasadniczego uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym. Okres służby przekraczający 6 miesięcy liczy się jako pełny rok.
2. Przy ustalaniu wysokości odprawy uwzględnia się również okres nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej, jeżeli bezpośrednio po zwolnieniu z tej służby żołnierz został przyjęty do służby w Straży Granicznej i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby.
Podałeś przykład - gdy komendant policji odmówił wypłaty odprawy funkcjonariuszowi przechodzącemu do służby w CBA . Komendant policji żle zinterpretował art 213 ustawy o CBA , nie biorąc pod uwagę art 212 ustawy o CBA http://bip.cba.gov.pl/ftp/prawo/Ustawa_o...010_r_.pdf - po prostu te dwa artykuły ustawy o CBA są przepisami końcowymi i działały tylko przez rok czasu od daty wejścia w życie ustawy o CBA . Tak nawiasem mówiąc to w CBA była formacją gdzie można było pobierać emke mundurową oraz pensję funkcjonariusza CBA http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3...72325.html , co zostało w póżniejszym czasie zmienione . SG nalicza tak odprawę,jak napisałem wcześniej wg algorytmu na podstawie art 119.2 UoSG - lata z SG ,po wcześniejszym sprawdzeniu przez kadry i finanse czy poprzednie służby wypłaciły odprawę zainteresowanemu .

(08-11-2013 11:22 )dragonsmok napisał(a):  http://sejmometr.pl/sa_orzeczenia/160477 pierwsze lepsze kropka

ustawa o SG

2. Przy ustalaniu wysokości odprawy uwzględnia się również okres nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej, jeżeli bezpośrednio po zwolnieniu z tej służby żołnierz został przyjęty do służby w Straży Granicznej i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby.

I jeszcze jedno - składać ręce do Boga ,że ten art UoSG jest tak skonstruowany - " i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby " . Policjanci już tak dobrze nie mają - i z tego powodu mogą mieć powody w interpretowaniu swojego art 118 UoP - zabrakło tam fragmentu dość istotnego zdania - i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby - patrz art 118 UoP http://www.ifp.pl/html/ustawa/ustawa.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 14:06
Post: #18
RE: Odprawa emerytalna
I następny pasztet naszej ustawy
Art. 122. Odprawa, o której mowa w art. 118, oraz świadczenia określone w art. 121 nie przysługują funkcjonariuszowi, który bezpośrednio po zwolnieniu ze służby został przyjęty do zawodowej służby wojskowej lub do innej służby, w której przysługuje prawo do takich świadczeń.

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2013 14:30 przez quasimodo1.)
Post: #19
RE: Odprawa emerytalna
(08-11-2013 13:42 )quasimodo1 napisał(a):  I jeszcze jedno - składać ręce do Boga ,że ten art UoSG jest tak skonstruowany - " i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby " . Policjanci już tak dobrze nie mają - i z tego powodu mogą mieć powody w interpretowaniu swojego art 118 UoP - zabrakło tam fragmentu dość istotnego zdania - i nie otrzymał odprawy z tytułu poprzednio pełnionej służby - patrz art 118 UoP http://www.ifp.pl/html/ustawa/ustawa.html

chociaż nie - sformułowanie takie pojawia się w art 115 .

(08-11-2013 14:06 )dragonsmok napisał(a):  I następny pasztet naszej ustawy
Art. 122. Odprawa, o której mowa w art. 118, oraz świadczenia określone w art. 121 nie przysługują funkcjonariuszowi, który bezpośrednio po zwolnieniu ze służby został przyjęty do zawodowej służby wojskowej lub do innej służby, w której przysługuje prawo do takich świadczeń.
te bezpośrednio to ile ? - bo jak sam sąd stwierdził nie wiadomo - najprawdopodobniej chodzi o płynne przejście z dnia na dzień - 01.09 zwolniony ,przyjęty 02.09 . Wychodzi na to że odchodząc na emke -dostaniesz odprawę za lata przesłużone w SG ( oraz te w innych formacjach ,jeśli kadry z finansami po uprzednim sprawdzeniu stwierdzą że nie pobierałeś jej z innej formacji ) . Jeśli dochodzi do przeniesienia funkcjonariusza "płynnie" za porozumieniem stron z dnia na dzień do innej formacji finanse dają sobie na wstrzymanie i nie wypłacają odprawy zainteresowanemu ,pozostawiając to następnym służbom . Gdy funk się zwalnia i znajduje zatrudnienie np po 1, 2,3 miesiącach w innej formacji otrzymuje odprawę , następnie otrzymuje następną w drugiej formacji za lata w niej przesłużone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2013, 15:33
Post: #20
RE: Odprawa emerytalna
trudno powiedzieć to pytanie do prawników bo z tego co czytałem to bezpośrednio nie znaczy bez dnia przerwy albo z jednym dniem przerwy jeżeli rozpocząłeś rekrutacje bedac w służbie innej i przeszedłeś pozytywnie to wiadomo ze bezpośrednio po zwolnieniu się przyjmujesz ale czy to będzie miesiąc i dłużej czy może dwa dni kto to wie czytałem naprawdę dziwne orzeczenia NSA i tak się różnią jak biały kolor i czarny zależy jak sędziemu dziś leży he he

świstak pokazał łeb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS