Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakres obowiązków a zajmowany etat
21-02-2012, 12:17
Post: #1
Zakres obowiązków a zajmowany etat
WItam,

mam pytanie - czy można funkcjonariuszowi na niższym etacie wpisać do zakresu obowiązków czynności z zakresu innego wyższego etatu? Np. dla funka fizycznie na grupie 04 wpisać obowiązki (nie mówię o p.o.) z grupy 07? Jak na to zapatrują się nasze przepisy? Bo według KP jest to niezgodne z przepisami prawa, ale nie wiem czy nie ma na to jakiegoś naszego wewnętrznego kwita.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2012, 15:36
Post: #2
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
witam! znając słowotok strony słuzbowej to powiedzą że to tzw. dobro służbySmile tylko kurna gdzie jest dobro funka??????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 08:50
Post: #3
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
Dobro funkaBig Grin dobre sobie. To pojęcie nie istnieje w opinii naszych przełożonych. Jeśli sobie tego dobra nie wywalczymy to nikt tego za nas nie zrobi. A że często się nie da...Undecided no cóż w takich realiach żyjemy. Pozdrawiam wszystkich ciemiężonychTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 10:49
Post: #4
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
Cytat:Bo według KP jest to niezgodne z przepisami prawa, ale nie wiem czy nie ma na to jakiegoś naszego wewnętrznego kwita.

Pytanie ciekawe bo KP jest ustawą czyli aktem prawnym wyższego rzędu a wewnętrzne kwity są aktami niższego rzędu i powinny być zgodne z ustawami i rozporządzeniami. KP stosuje się w przypadkach nie uregulowanych w ustawie o SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2012, 09:26
Post: #5
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
Odgrzewam kotleta, bo jestem w podobnej sytuacji.

Czy mogę od razu pisać skargę do Biura Nadzoru i Kontroli, czy też najpierw do Wydziału Nadzoru i Kontroli? Wydaje mi się, że w takiej sytuacji droga służbowa nie ma zastosowania, tym bardziej, że skarga będzie miała charakter tzw. wezwania do zachowania zgodnego z prawem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 16:33
Post: #6
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
witam!
Mam pytanie - jeśli funkcjonariusz nie podpisze zakresu obowiązków bo uzna że na jego stanowisku te obowiązki są za szerokie i nie ma za to gratyfikacji pieniężnej to co w takiej sytuacji??? Znając życie to postraszą że ie moga go dopuścuc do służby albo nawet postępowanie dyscyplinarne na to są w stanie zrobić- jednakże co na to przepisy czy ktoś się orientuje??????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 08:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2012 08:15 przez Franz.)
Post: #7
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
(07-05-2012 16:33 )fresher napisał(a):  witam!
Mam pytanie - jeśli funkcjonariusz nie podpisze zakresu obowiązków bo uzna że na jego stanowisku te obowiązki są za szerokie i nie ma za to gratyfikacji pieniężnej to co w takiej sytuacji??? Znając życie to postraszą że ie moga go dopuścuc do służby albo nawet postępowanie dyscyplinarne na to są w stanie zrobić- jednakże co na to przepisy czy ktoś się orientuje??????

Zakres obowiązków nie jest ściśle przypisany do danego stanowiska. Bezpośredni przełożony może w nim dowolnie żonglować różnymi zadaniami. Pod warunkiem oczywiście, że 01 to klepnie. Poza tym u mnie w każdym zakresie obowiązków punkt ostatni brzmiał mniej więcej tak: "wykonywanie innych zadań nałożonych przez przełożonych":) Czyli krótko mówiąc mogą Ci zlecić wszystko. Jedyna furtka, to brak specjalistycznego przeszkolenia w danym zakresie, tzn., że nie można kontrolerowi z budy wyznaczyć np. zadań związanych z radiometrią lub piro, jeżeli nie posiada przeszkolenia w tym temacie. Nie podpisanie zakresu obowiązków jest równoznaczne z nieprzydatnością do służby na zajmowanym stanowisku, ponieważ nie można funkcjonariusza rozliczyć z nałożonych obowiązków. I pierwsza lepsza kontrola dobrała by im się do dupy.
Moim zdaniem to jest walka z wiatrakami kolego. Rozumiem Twój ból, bo sam miałem zakres obowiązków bodajże na 6-7 stron A4. Tylko kasa nie bardzo sie zgadzałaSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2012, 17:40
Post: #8
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
u mnie większość jest na 4grubie a robotę wykonuje z 6 stki. poprostu masakra i nie ma widoków na normalność
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2012, 07:47
Post: #9
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
w WMOSG (czytaj PSG na granicy) większość f-szy którzy faktycznie wykonują robotę to mają zakres obowiązków z 4, 6 a sa dalej na 2

BIAŁY WOJOWNIK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2012, 21:03
Post: #10
RE: Zakres obowiązków a zajmowany etat
Franz ma rację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS