Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup mieszkania - zapomoga
27-04-2018, 09:52
Post: #1
Zakup mieszkania - zapomoga
Witam serdecznie,
po krotce przedstawie swoja sytuacje. Wraz z partnerem (rowniez funkcjonariuszem Sg) spodziewamy sie dziecka. Jestesmy w trakcie zakupu mieszkania i jak wiadomo, stracimy prawo do rownowaznika za brak lokalu mieszkalnego. W zamian za to dostaniemy tzw zapomoge.
Wg pan z mieszkaniowki, z racji tego, ze oboje jestesmy funkcjonariuszami kupujacymi te sama nieruchomosc, taka zapomoge dostanie tylko jedno z nas i bedzie wynosila ona 2 normy. Macie moze wiedze na ten temat jak to wyglada? Podobno w jednej z Nadwislanskich placowek byla taka sama sytuacja, para odwolala sie i wygrala. Niestety nie wiem ile norm finalnie otrzymali. .
Z gory dziekuje za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2018, 13:23
Post: #2
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Jeśli nie jesteście małżeństwem to każde z was kupuje połowe mieszkania i każdemu z was należą się 2 normy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2018, 18:17
Post: #3
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Mogę znaleźć to gdzieś w przepisach? Szukałam wyroków NSA, ale szczerze mówiąc jest tego tak dużo, że ciężko znaleźć analogiczny przypadek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2018, 18:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2018 18:52 przez krissg.)
Post: #4
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0080960617

§ 4. 1. Wysokość pomocy finansowej oblicza się
mnożąc liczbę norm zaludnienia lokalu mieszkalnego
przysługującego funkcjonariuszowi oraz każdemu
członkowi jego rodziny, według uprawnień przysługu-
jących na dzień złożenia wniosku, przez kwotę 4 158 zł.

Tu masz definicję członka rodziny z Ustawy o SG
Art. 93. Członkowie rodziny pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym - pojęcie
Członkami rodziny funkcjonariusza, których uwzględnia się przy przydziale lokalu mieszkalnego, są pozostający z funkcjonariuszem we wspólnym gospodarstwie domowym:
1)
małżonek;
2)
dzieci (własne lub małżonka, przysposobione lub przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej) pozostające na jego utrzymaniu, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 25 lat życia;
3)
rodzice funkcjonariusza i jego małżonka będący na jego wyłącznym utrzymaniu lub jeżeli ze względu na wiek albo niezdolność do pracy, albo inne okoliczności są niezdolni do wykonywania zatrudnienia; za rodziców uważa się również ojczyma i macochę oraz osoby przysposabiające.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2018, 10:17
Post: #5
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Jestem w służbie przygotowawczej i kupiłem mieszkanie. Mam pytanie czy przysługuje mi zapomoga za zakup mieszkania jak przejdę do służby stałej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2018, 10:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2018 10:23 przez mk7547.)
Post: #6
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Nie chyba, że to mieszkanie, które kupiłeś nie leży w miejscowości pobliskiej to będziesz brał brak kwatery
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 16:47
Post: #7
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
A może wiecie co w przypadku małżeństw - sg i policja? Pobierać można zapomogę, na zasadzie każdy ze swojej formacji? Czy jedno ministerstwo to jedna zapomoga?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2018, 18:31
Post: #8
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
(21-07-2018 16:47 )MWK napisał(a):  A może wiecie co w przypadku małżeństw - sg i policja? Pobierać można zapomogę, na zasadzie każdy ze swojej formacji? Czy jedno ministerstwo to jedna zapomoga?

Bierzesz tylko raz. W przepisach jest że nie należy się jeżeli ty lub współmałżonek otrzymaliście pomoc z budżetu państwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2018, 19:24
Post: #9
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Czyli jak zakupie mieszkanie biorąc teraz za brak kwatery. Które będzie około 50km od mojej aktualnej placówki, to mi tego nie zabiorą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2018, 19:39
Post: #10
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Poczytaj co to jest miejscowość pobliska. Jeżeli między granicami administracyjnymi miejscowości w której pełnisz służbę a miejscowością w której kupisz lokal będzie ponad 30 km dalej będziesz przytulał siano za bezdomność.
Może być przypadek, że do placówki masz 100 km a odległość między granicami miejscowości wynosi 28 km i pożegnasz się z sianem za bezdomność.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 17:39
Post: #11
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Witam, brał ktoś z kolegów, koleżanek niedawno w/w zapomogę. Jaka jest jej wysokość bo różne bajki w moich stronach o niej słyszałem? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 17:53
Post: #12
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
§ 4. 1. Wysokość pomocy finansowej oblicza się mnożąc liczbę norm zaludnienia lokalu mieszkalnego
przysługującego funkcjonariuszowi oraz każdemu członkowi jego rodziny, według uprawnieƒ przysługu-
jących na dzień złożenia wniosku, przez kwotę 4 158 zł.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 23 maja 2008 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0080960617
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 15:37
Post: #13
RE: Zakup mieszkania - zapomoga
Podziękował! Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS