Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasa za niewykorzystany urlop
22-02-2012, 08:17
Post: #1
Kasa za niewykorzystany urlop
Witam, czy ktoś wie ile kasy należy się za każdy dzień niewykorzystanego urlopu przy przejściu na emkę?

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 09:52
Post: #2
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Zlituj się i zamiast powielać pytania zajrzyj tutaj:
http://forumsg.pl/showthread.php?tid=122...78#pid2278
Nie mam pojęcia jak ci to jaśniej wytłumaczyć.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-08-2012, 19:43
Post: #3
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Będą płacić więcej niż za trzy lata zaległego urlopu i większą stawkę - teraz było 1/30 uposażenia za każdy jeden dzień niewykorzystanego urlopu a ma być 1/22 http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 11:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2013 11:40 przez quasimodo1.)
Post: #4
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Sejm uchwalił nowelizację ustaw służb mundurowych - odchodzący na emke będą mogli otrzymać ekwiwalent za niewykorzystany urlop oraz nadgodziny większy niż za ostatnie trzy lata . Tylko nie mogłem doczytać się czy będą płacić jak to było wcześniej zapowiadane - za jeden dzień niewykorzystanego urlopu stawkę 1/22 czy jak jest 1/30 http://www.nszzfsg.org/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 10:48
Post: #5
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Jedyna wzmianka jaka jest odnośnie sposobu naliczania to taka:

6. Konsultacje

W nadesłanych opiniach przedstawiono poza tym propozycje
wprowadzenia korekt o charakterze redakcyjnym oraz rozszerzenia przez zmianę
zasad obliczania ekwiwalentu pieniężnego w ustawie o Policji i ustawie z dnia 16 marca 2001 r.
o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. z 2004 r. Nr 163, poz. 1712, z późn. zm.).

..o SG nic...??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 15:45
Post: #6
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Skąd wytrzasneliście te 1/22? Czy aż tak ciężko grzebnąć w przepisach?Dodgy
Rozporządzenie z 2005 r. w sprawie siana za niewykorzystany czas wolny - § 2, ust. 2 (Dz.U. nr 186, poz. 1560):
"Wysokość ekwiwalentu za urlop oblicza się, mnożąc 1/30 uposażenia przez liczbę dni niewykorzystanych urlopów wypoczynkowych lub dodatkowych."
Zmian do rozporządzenia nie widzę ale nie wiem czy nie planują jakiś zmian.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2013 20:10 przez quasimodo1.)
Post: #7
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
(01-10-2013 15:45 )niepokorny napisał(a):  Skąd wytrzasneliście te 1/22? Czy aż tak ciężko grzebnąć w przepisach?Dodgy
Rozporządzenie z 2005 r. w sprawie siana za niewykorzystany czas wolny - § 2, ust. 2 (Dz.U. nr 186, poz. 1560):
"Wysokość ekwiwalentu za urlop oblicza się, mnożąc 1/30 uposażenia przez liczbę dni niewykorzystanych urlopów wypoczynkowych lub dodatkowych."
Zmian do rozporządzenia nie widzę ale nie wiem czy nie planują jakiś zmian.

A no stąd - mój post z 08.08.2012 - ale link nie działa . Miało być że płaciliby za 1 dzień niewykorzystanego urlopu stawkę 1/22 czyli korzystniejszą niż do tej pory 1/30. A tutaj masz żródło - policyjne już nie działa http://www.serwisprawa.pl/artykuly,37,14...olicjantow - jest to żródło z zeszłego roku - no ale chyba sztukmistrz z Londynu położył na tym łapę w ramach oszczędności .Niepokorny - w poprzednim moim poście z wczoraj napisałem że brak tego zapisu - chyba że będzie tak jak napisał dr.otis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2013, 18:43
Post: #8
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Biorąc pod uwagę opisywane zmiany mam pytanie. Odszedłem w ubiegłym roku, wypłacono mi kasę za niewykorzystany urlop ale pozostało jeszcze kilka dni za które wypłacić nie chcieli. Czy zmiana ustawy daje możliwość "upomnienia" się o zapłatę za wszystkie dni. Słyszałem, że roszczenia finansowe do trzech lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 08:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2013 08:20 przez quasimodo1.)
Post: #9
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
(10-10-2013 18:43 )polonez napisał(a):  Biorąc pod uwagę opisywane zmiany mam pytanie. Odszedłem w ubiegłym roku, wypłacono mi kasę za niewykorzystany urlop ale pozostało jeszcze kilka dni za które wypłacić nie chcieli. Czy zmiana ustawy daje możliwość "upomnienia" się o zapłatę za wszystkie dni. Słyszałem, że roszczenia finansowe do trzech lat.
A co to było te kilka dni - może to były dni urlopu ,który przepadł bo załapałeś się na" upłynięcie" terminu trzech lat wstecz - czyli jeśli odchodziłeś na emke w 2012 roku -to były dni z urlopu za 2008 rok . Może był to urlop nagrodowy ,który nie jest płatny - a przepada w przypadku jego niewykorzystania w terminie 3 miesięcy . Obecna ustawa mówi o dochodzeniu roszczeń finansowych wynikających z niewykorzystania urlopu wypoczynkowego i dodatkowego funkcjonariusza do trzech lat wstecz . Zmiana ustawy w twoim wypadku nie daje prawa "upomnienia " się o zapłatę ,ponieważ prawo nie działa wstecz .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 08:45
Post: #10
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
A co to było te kilka dni - może to były dni urlopu ,który przepadł bo załapałeś się na" upłynięcie" terminu trzech lat wstecz - czyli jeśli odchodziłeś na emke w 2012 roku -to były dni z urlopu za 2008 rok . Może był to urlop nagrodowy ,który nie jest płatny - a przepada w przypadku jego niewykorzystania w terminie 3 miesięcy . Obecna ustawa mówi o dochodzeniu roszczeń finansowych wynikających z niewykorzystania urlopu wypoczynkowego i dodatkowego funkcjonariusza do trzech lat wstecz . Zmiana ustawy w twoim wypadku nie daje prawa "upomnienia " się o zapłatę ,ponieważ prawo nie działa wstecz .
[/quote]

To urlop wypoczynkowy, zadałem pytanie bo Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w 2010 roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 12:25
Post: #11
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
(11-10-2013 08:45 )polonez napisał(a):  To urlop wypoczynkowy, zadałem pytanie bo Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w 2010 roku.

Dlatego też parlament musiał dostosować prawo w związku z wyrokiem TK z 2010 roku . Niestety zabrało im to prawie 3 lata - nie spieszyli się - bo wiadomo - jak zabrać to szybko - gdy dać to już bez pośpiechu .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2013, 14:32
Post: #12
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Według mojej oceny nie możesz się ubiegać o siano za zaległy urlop z powyżej 3 lat. Wyrok TK dotyczył wyłącznie urlopów policyjnych. Nawet na dzień dzisiejszy przepis dotyczący urlopów SG jest zgodny z Konstytucją więc nie wypłacili ci zgodnie z prawem.
Pisałem już o tym, że przespaliśmy temat. Trzeba było zaraz po wyroku TK w sprawie policyjnej pchać wniosek do TK o uznanie płatności także za nasze urlopy za niezgodne z Konstytucją. Filozofii nie było bo można było wykorzystać wniosek policjantów tylko go stiuningować pod naszą ustawę. Nawet sam chciałem to zrobić ale taki wniosek może złożyć tylko prawnik. Zapewne wszyscy myśleli, że skoro zapadł wyrok to przepisy zmienią się lada moment. Oj naiwni, naiwni...

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 19:56
Post: #13
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
Poniżej wyrok w WSA w Warszawie w sprawie ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/CA9F10CA5F
Cytat:
"Przede wszystkim nie można wykluczyć, iż racjonalny ustawodawca celowo odmiennie w różnych formacjach (służbach) reguluje okresy przedawnienia roszczeń (w tym roszczeń z tytułu ekwiwalentu za urlop), biorąc pod uwagę zarówno specyfikę służby, możliwości budżetowe, rozmiar formacji i jej ważność w hierarchii zadań Państwa. Zauważyć też trzeba, iż z uwagi na różnorodną specyfikę zadań i warunki służb formacje takie jak: Służba Graniczna, Policja, Wojsko Polskie, Straż Pożarna, ABW, funkcjonują w oparciu o odmienne akty prawne (pragmatyki), różnie kształtujące uprawnienia i obowiązki funkcjonariuszy. Zatem, powołany przez skarżącego wyrok Trybunału Konstytucyjnego, odnoszący się do pragmatyki policyjnej per analogiam nie może wprost znaleźć zastosowania do innej służby – Straży Granicznej."

Czyli Straż Graniczna to nie Policja i nie można wyroku TK odnosić do naszej formacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 22:20
Post: #14
RE: Kasa za niewykorzystany urlop
(25-10-2013 19:56 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Czyli Straż Graniczna to nie Policja i nie można wyroku TK odnosić do naszej formacji.

Ale dotyczy to raczej byłych funkcjonariuszy SG - ponieważ prawo do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop powstaje z dniem rozwiązania stosunku służbowego - czyli po nowelizacji ustawy - obecni funkcjonariusze przy odejściu z formacji będą mogli otrzymywać ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop powyżej trzech lat wstecz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS