Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlopy wypoczynkowe
22-02-2012, 14:20
Urlopy wypoczynkowe
Witam

Mam takie pytanko: do czego służy urlop wypoczynkowy? Według mnie i KP do tego aby zregenerować siły i odpocząć od służby/pracy. Natomiast według jednego z K-tów Placówek na załatwianie wszelkich swoich spraw osobistych. Już tłumaczę w czym rzecz. Funkcjonariusze będący na stanowiskach kierowniczych czyli pobierających dodatek funkcyjny nie mają prawa do godzin nadliczbowych zgodnie z art. 37 ust. 3a. W związku z tym iż pracuję w tzw. biurze czyli zazwyczaj od poniedziałku do piątku mój komendant interpretuje to w ten sposób że nie mogę sobie wziąć dnia wolnego w tygodniu na załatwienie jakiś spraw osobistych bo mam wolną sobotę i niedziele. Co więcej nie mogę sobie wziąć zwolnienia z zajęć służbowych np. na opiekę nad chorym członkiem rodziny, czy na pogrzeb babci, dziadka, etc. Komendant stoi na stanowisku, że funkcjonariusze pobierający dodatek funkcyjny służący w jednozmianowym rozkładzie czasu służby nie mają prawa do wolnego w tygodniu poza sobotą niedzielą, która też nie zawsze jest wolna, więc wszelkiego typu załatwianie swoich spraw osobistych ma się odbywać w ramach urlopu wypoczynkowego. Dokładniej rzecz ujmując chcąc jechać na pogrzeb babci mam brać dzień urlopu wypoczynkowego. Panowie czy w waszych placówkach jest podobnie i jak ten temat ugryźć. Gdyby nasza służba opierała się na przepisach KP sprawa byłaby prosta, niestety tak nie jest a nasze przepisy są tak jasne ;) że dają pole manewru dla komendantów do interpretowania ich na swój sposób. Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami w tej sprawie i może jakąś poradę jak tą sprawę rozwiązać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2012, 15:53
RE: Urlopy wypoczynkowe
Gdyby Cię obowiązywał tylko Kodeks Pracy to nie miałbyś czegoś takiego jak zwolnienie od zajęć służbowych i musiałbyś korzystać z urlopu wypoczynkowego lub oddanych nadgodzin.
23-02-2012, 08:25
fenix - czym podpadłeś przełożonemu , że tak cię traktuje. Przecież on takiego bata na siebie kreci , że szok.
Lenek nie masz racji - KP też mówi o dniach wolnych na pogrzeb, ślub, opiekę nad dziećmi itp. i nie ma to nic wspólnego z urlopem wypoczynkowym . Fakt w KP nie ma 40 godzin na załatwienie ważnych spraw rodzinnych ( co jest przyznawane uznaniowo ale odmowa musi być na piśmie z podaniem powodu).
Nie wiem co napisać - bo taki przełożony nadaje się tylko do usunięcia za łamanie przepisów i praw funkcjonariuszy. Chyba jest u Ciebie jakaś komórka związkowa , która ma dbać o prawa funkcjonariuszy a nie tylko o swój stołek.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
23-02-2012, 09:06
Fenix o ile się orientuję, to na sprawy okolicznościowe funkowi przysługuje 5 dni zwolnienia z zajęć służbowych w ciągu roku. Nie pamiętam czy odmowa udzielenia tych dni przez przełożonego musi być na piśmie (mądrzejsi koledzy podpowiedzą) ale jeśli tak to Twój przełożony jest bardzo odważny... lub bardzo nieostrożnyWink pozdro ze wschoduCool
23-02-2012, 09:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2012 09:16 przez piotrek1504.)
devil_667 - nie 5 dni a 40 godzin , odmowa musi być na piśmie. Ale takie przypadki jak pogrzeb członka rodziny , ślub, opieka nad chorym członkiem rodziny to inne przypadki i tu nie ma uznaniowego widzi mi się przełożonego. TO SIĘ NALEŻY i każda odmowa przełożonego to łamanie przepisów prawa!!!
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

§ 8. 1.Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w wymiarze:
1) 2 dni - w razie ślubu funkcjonariusza lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy funkcjonariusza,
2) 1 dnia - w razie ślubu dziecka funkcjonariusza albo zgonu i pogrzebu siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu funkcjonariusza lub pod jego bezpośrednią opieką.
2.Zwolnienia, o którym mowa w ust. 1, nie udziela się, jeżeli wskazany przez funkcjonariusza termin nie pozostaje w bezpośrednim związku ze zdarzeniem uzasadniającym jego udzielenie.
3.Za dzieci, w rozumieniu ust. 1, uważa się dzieci, o których mowa w § 9 ust. 3.
§ 9. 1.Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w razie konieczności osobistego sprawowania opieki nad:
1) dzieckiem w wieku do 8 lat w przypadku:
a) nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza,
b) porodu lub choroby małżonka funkcjonariusza, stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia małżonkowi sprawowanie opieki,
c) pobytu małżonka funkcjonariusza, stale opiekującego się dzieckiem, w zamkniętym zakładzie opieki zdrowotnej,
2) chorym dzieckiem w wieku do 14 lat,
3) innym chorym członkiem rodziny.
2.Za członków rodziny, o których mowa w ust. 1 pkt 3, uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku od 14 do 25 lat lub dzieci, które stały się osobami całkowicie niezdolnymi do pracy przed osiągnięciem 25 lat życia, jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z funkcjonariuszem.
3.Za dzieci w rozumieniu ust. 1 i 2 uważa się dzieci własne funkcjonariusza lub jego małżonka oraz dzieci przysposobione, a także dzieci przyjęte na wychowanie i utrzymanie.
4.Podstawę udzielenia zwolnienia od zajęć służbowych w przypadkach wymienionych w ust. 1, z wyłączeniem pkt 1 lit. a), stanowi zaświadczenie lekarskie, o którym mowa w § 7 ust. 6.
§ 10. 1.Zwolnienie od zajęć służbowych przysługuje przez okres niezbędny do osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż:
1) 60 dni w roku kalendarzowym - jeżeli opieka jest sprawowana nad dziećmi, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt 1 i 2,
2) 14 dni w roku kalendarzowym - jeżeli opieka jest sprawowana nad innymi członkami rodziny, o których mowa w § 9 ust. 1 pkt 3.
2.Łączny okres zwolnienia od zajęć służbowych w celu sprawowania opieki nad dziećmi i innymi członkami rodziny nie może przekroczyć 60 dni w roku kalendarzowym.
3.Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się niezależnie od liczby dzieci i innych członków rodziny wymagających opieki.
4.W razie wykorzystania części zwolnienia od zdjęć służbowych przez jednego z rodziców, drugiemu przysługuje tylko zwolnienie uzupełniające.
"§ 13. 1. Funkcjonariuszowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od zajęć służbowych w wymiarze 2 dni.

2. Jeżeli oboje rodzice pełnią służbę w Straży Granicznej, z uprawnienia, o którym mowa w ust. 1, może korzystać jedno z nich.

3. W przypadku udzielenia jednemu z rodziców zwolnienia od pracy na podstawie art. 188 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.2)) uprawnienie, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje drugiemu z nich.

"§ 15. Funkcjonariuszowi można udzielić zwolnień od zajęć służbowych w celu załatwienia ważnych spraw osobistych lub rodzinnych w wymiarze nieprzekraczającym 40 godzin w roku kalendarzowym.

§ 16. Zwolnień od zajęć służbowych, o których mowa w § 8, 9, 11-13, § 14 ust. 1 i 3 i w § 15, udziela bezpośredni przełożony funkcjonariusza.".
§ 17. 1.O udzielenie zwolnienia od zajęć służbowych funkcjonariusz występuje drogą służbową z pisemnym wnioskiem do właściwego przełożonego, załączając w razie potrzeby stosowne dokumenty.
2.Przełożony, o którym mowa w ust. 1, niezwłocznie informuje funkcjonariusza o sposobie załatwienia wniosku. O odmowie udzielenia zwolnienia od zajęć służbowych funkcjonariusza informuje się pisemnie, wskazując przyczyny odmowy.

To tylko artykuły dotyczące tego przypadku

23-02-2012, 13:06
(23-02-2012 08:25 )piotrek1504 napisał(a):  Lenek nie masz racji - KP też mówi o dniach wolnych na pogrzeb, ślub, opiekę nad dziećmi itp. i nie ma to nic wspólnego z urlopem wypoczynkowym .
Chyba jednak mam Smile Nie myślałem o "urlopach okolicznościowych" bo one są obligatoryjne tylko o 40 godzinach na załatwienie ważnych spraw osobistych.
(23-02-2012 08:25 )piotrek1504 napisał(a):  Fakt w KP nie ma 40 godzin na załatwienie ważnych spraw rodzinnych ( co jest przyznawane uznaniowo ale odmowa musi być na piśmie z podaniem powodu).
Tylko one są uznaniowe - możesz je dostać, ale nie musisz. Uzasadnienie pisemne obowiązuje obie strony.
Cywile nie mają takiego przywileju.
23-02-2012, 14:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2012 14:02 przez piotrek1504.)
Lenek fakt cywile tego nie mają - ale "komendiant" nie może nakazać brania urlopu zamiast zwolnienia jak zachoruje dziecko , czy na pogrzeb w rodzinie, a o to też chodziło w poście chodziło fenixa -""Co więcej nie mogę sobie wziąć zwolnienia z zajęć służbowych np. na opiekę nad chorym członkiem rodziny, czy na pogrzeb babci, dziadka, etc."" i to już jest łamaniem prawa

23-02-2012, 14:29
Przeczytałem jeszcze raz post fenixa i powiem, że nie wierzę, że może być tak nie znający przepisów komendant. Może komendant tylko nie zauważył zmian nazwy - bo to co teraz jest zwolnieniem od zajęć służbowych kiedyś nazywało się kiedyś "opieką nad dzieckiem/członkiem rodziny" lub "urlopem okolicznościowym".
Mozę fenix nam to jeszcze raz dokładnie wyjaśni.
23-02-2012, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2012 22:41 przez Kudłaty.)
Proponuje napisać wniosek o ZZS w sytuacji jak potrzebujesz załatwić ważne sprawy osobiste lub rodzinne zgodnie § 15 zacytowanego wyżej rozporządzenia a w nim napisać jeśli możesz (wręcz nie musisz) co jest tą ważną sprawą, ale osobiście nie radze zdradzać ponieważ osobiste sprawy są osobiste!. Wtedy ten wniosek złożyć przełożonemu przez kancelarie ewentualnie poleconym i czekać na odpowiedź i wtedy lepiej żeby przełożony miał konkretny argument na negatywną odpowiedź bo odpowiedź typu "jakie ważne sprawy" tego nie załatwi wręcz sam na siebie wała ukręci bo w świetle obowiązujących w naszym kraju przepisów nie ma takiego który dawał by przełożonemu takie sprawy znać chyba że sam tego zapragniesz, ewentualną taką odpowiedź skwituj pytaniem o podstawe prawną na której przełożony ma znać Twoje osobiste sprawy. Oczywiście to wszystko nie gwarantuje że dostaniesz dzień wolny, ale jeśli będziesz mieć wszystko na piśmie i będzie się to powtarzać nagminnie to jak będziesz chciał i miał jaja możesz coś z tym zrobić.
I najważniejsze jeśli złożysz wniosek wcześniej kilka dni i nie otrzymasz odpowiedzi na piśmie przed zakończeniem służby bezpośrednio przed dniem na wniosek ZZS powoduje że masz zgode na ZZS i wpisanie to do "grafiku".
Natomiast co do ślubu, pogrzebu, opieki oddania krwi ZZS poprostu Ci się należy jak psu buda jedynie musisz dołączyć odpowiednie dokumenty np:akt zgonu, czy zaświadczenie z krwiodawstwa.
Idąc za ciosem wnajgorszym przypadku możesz zastosować.
Kodeks Pracy mówi:
Art. 167(2). Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.
w związku z:
Art. 5. Jeżeli stosunek pracy określonej kategorii pracowników regulują przepisy szczególne, przepisy kodeksu stosuje się w zakresie nie uregulowanym tymi przepisami.
???
To coś poradził mi pewny prawnik w razie W dlaczego no własnie dlatego że nasze przepisy nie regulują urlopów na żądanie jedynie ZZS na wniosek lub MOŻE z art.15 rozporządzenia co nie jest tym samym.
23-02-2012, 23:18
Panowie założyłem ten wątek nie po to abyście się spierali, czy udowadniali jeden drugiemu kto jest mądrzejszy, to właśnie u nas pokutuje w SG. Założyłem go po to aby po burzliwej dyskusji na forum mieć konkretny argument przy następnym takim przypadku proponowania mi wzięcia urlopu przez mojego komendanta. Odniosę się po kolei do wszystkich waszych wypowiedzi:

piotrek1504
1) pytasz się czy jest u mnie jakaś komórka związkowa? Oczywiście że jest ale tak jak wspomniałeś niestety przewodniczący dba tylko o swój stołek, co gorsza jest judaszem i sprzedaje się za kilka srebrników dla 02 przy każdym podziale jakiejkolwiek kasy, tak że na jego pomoc nie ma na co liczyć a wręcz przeciwnie jeżeli się do niego zgłosisz z jakimś problemem to zaraz idzie strzela z ucha a wtedy już 02 wie jak cię doprowadzić do porządku.
2) przytaczasz treść rozporządzenia MSWiA które ja bardzo dobrze znam i wiem za co i ile dni zwolnienia z zajęć służbowych mi przysługuje

lenek
1) ja nie oponuję za tym żeby nas obowiązywał KP bo jak sam zauważyłeś mamy trochę lepiej od cywili. Ja jestem za tym żeby w Ustawie o SG czy w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 14 czerwca 2002r. były zapisy że w sprawach nieuregulowanych powyższymi aktami prawnymi mają zastosowanie przepisy KP, a jeżeli nie to powinno być jasno określone w nich do czego służy urlop. Jak już wspomniałem urlop wypoczynkowy ma na celu przede wszystkim stworzenie warunków dla regeneracji sił pracownika, czyli pełna laba a nie uganianie się po urzędach, sądach itp.
2) na temat znajomości przepisów przez komendanta nie będę się tu wypowiadał, a to że trzeba temat rozjaśnić to sprawa oczywista.

Panowie to nie jest tak że komendant wydaje mi polecenia służbowe i to na piśmie że jeżeli mam sprawować opiekę nad chorym dzieckiem czy osobą dorosłą to mam sobie wziąć urlop wypoczynkowy, tylko faktycznie odbywa się to na zasadzie propozycji ze strony komendanta. Przykładowo jeżeli występuję z wnioskiem o zwolnienie z zajęć służbowych na opiekę nad chorą osobą dorosłą żoną, ojcem etc. Z ust komendanta pada pytanie "...a nie ma pan jeszcze urlopu do wykorzystania..." odpowiedź moja jest zgodna z prawdą tzn "...mam jeszcze panie komendancie" Następuje kolejna propozycja to może niech pan weźmie urlop. Rozwiązanie tej sytuacji jest bardzo proste i ja o tym dobrze wiem. Wystarczy powiedzieć nie panie komendancie przysługuje mi prawo do zwolnienia z zajęć służbowych na opiekę a tu jest mój wniosek. I w tym momencie widzę już rzesze odważnych na tym forum, którzy by tak zrobili widocznie ja jestem mało odważny Smile Wiadomo o co chodzi jeżeli się raz sprzeciwisz komendantom to potrafią cię zaje...ać na 1 m kwadratowym.
Jak już wspomniałem powyżej Funkcjonariusze będący na stanowiskach kierowniczych czyli pobierających dodatek funkcyjny nie mają prawa do godzin nadliczbowych zgodnie z art. 37 ust. 3a. W związku z tym iż pracuję w tzw. biurze czyli zazwyczaj od poniedziałku do piątku mój komendant interpretuje to w ten sposób że nie mogę sobie wziąć dnia wolnego w tygodniu na załatwienie jakiś spraw osobistych bo mam wolną sobotę i niedziele. W sobotę czy niedzielę większości spraw się nie da załatwić dlatego na rękę było by gdybym mógł w razie konieczności a nie jest ona taka częsta wziąć dzień wolny w tygodniu tak jak wypada to w planowaniu u funkcjonariuszy pełniących służbę w terenie, a dajmy na to odrobić te 8 godzin właśnie w sobotę czy niedzielę. Niestety u nas tak nie można. Dlatego poprosiłem was o wypowiedź w tej sprawie i poradę. Może ktoś już się spotkał z podobnym przypadkiem u siebie, niech się więc podzieli swoimi doświadczeniami jak rozwiązał ten problem. Na przepisy nie mamy co liczyć bo są one nie jasne i dają możliwość interpretowania ich w dowolnym kierunku a w jakim wiadomo.

Pozdrawiam i proszę o rozsądek
24-02-2012, 00:11
Aby uzyskać zwolnienie od zajęć służbowych ze względu na opiekę nad dzieckiem czy dorosłym nie musisz pisać raportu - po prostu dostarczasz L4-opiekę lub druk równoważny i tyle. To, że przełożony będzie mlaskał to druga sprawa.
Ale zobacz i drugą korzysta stronę sprawy. Jesteś niezbędny dla starego!!! Prędzej czy później zrozumie, że należy lepiej Cię karmić i pozwolić na dłuższą smycz.
24-02-2012, 13:56
Lenek tak nie do końca z tym L4. Nie wiem jak u was jest praktykowane ale w mojej PSG L4 to tylko załacznik do wniosku o udzielenie zwolnienia z zajeć służbowych, a z tą drugą korzystną stroną sprawy to ja tak tego nie postrzegam. Pracuję czy jak kto woli służę z tym komendantem już 3 lata i jakoś nie odczułem że jestem dla niego niezbędny a wręcz przeciwnie często odnoszę wrażenie że mu przeszkadzam i najchętniej to by mnie się pozbył. On uważa tylko 02 reszta dla niego to plebs.
24-02-2012, 19:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2012 19:43 przez Kudłaty.)
(24-02-2012 13:56 )fenix napisał(a):  Lenek tak nie do końca z tym L4. Nie wiem jak u was jest praktykowane ale w mojej PSG L4 to tylko załacznik do wniosku o udzielenie zwolnienia z zajeć służbowych

A gdzie jest napisane że Ci może odmówić? Ja kożystałem i napisałem wniosek na opieke a po dostarczyłem druk L4 z wypisaną opieką nikt nie marudził czy dać czy nie poprostu się należy! Ja bym napisał wniosek a jak bym miał druk odrazu go dostarczył i tyle niech Ci napisze że nie tylko na jakiej podstawie:
§ 9. 1.Funkcjonariuszowi przysługuje zwolnienie od zajęć służbowych w razie konieczności osobistego sprawowania opieki nad:
1) dzieckiem w wieku do 8 lat w przypadku:
a) nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza,
b) porodu lub choroby małżonka funkcjonariusza, stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia małżonkowi sprawowanie opieki,
c) pobytu małżonka funkcjonariusza, stale opiekującego się dzieckiem, w zamkniętym zakładzie opieki zdrowotnej,
2) chorym dzieckiem w wieku do 14 lat,
3) innym chorym członkiem rodziny.
2.Za członków rodziny, o których mowa w ust. 1 pkt 3, uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku od 14 do 25 lat lub dzieci, które stały się osobami całkowicie niezdolnymi do pracy przed osiągnięciem 25 lat życia, jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z funkcjonariuszem.
3.Za dzieci w rozumieniu ust. 1 i 2 uważa się dzieci własne funkcjonariusza lub jego małżonka oraz dzieci przysposobione, a także dzieci przyjęte na wychowanie i utrzymanie.
4.Podstawę udzielenia zwolnienia od zajęć służbowych w przypadkach wymienionych w ust. 1, z wyłączeniem pkt 1 lit. a), stanowi zaświadczenie lekarskie, o którym mowa w § 7 ust. 6.
Fenix punkt 4. mówi krótko i ja tu nie widzę odmowy a jak 01 się nie podoba niech sobie przeczyta (czytaj ZROZUMIE). A jak nie umie niech się skontaktuje z prawnikiem choćby oddziałowym. Wystarczy przeczytać i zrozumieć rozporządzenia po to są nie tylko je znać i nic więcej. Z tego co ja wiem § 15 mówi że można dać ale nie trzeba a reszta się należy.
24-02-2012, 21:42
(24-02-2012 13:56 )fenix napisał(a):  ... często odnoszę wrażenie że mu przeszkadzam i najchętniej to by mnie się pozbył...

Może być gorzej. Pokaż, że potrafisz coś zrobić czego inni nie potrafią, a Cię zajeżdżą i za cholerę nie zechcą wypuścić...
25-02-2012, 08:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 08:48 przez piotrek1504.)
fenix - nie zazdroszczę ci , to przykład typowego mobingu. I tu nikt się nie sprzeczał , ale jak widać z niektórych postów nie każdy jednak zna do końca przepisy .
Lenek aby mieć zwolnienie na chore dziecko , to prócz druku od lekarza musisz napisać wniosek wniosek o ZZS.
Jak napisałeś jeden się postawi ale wielu wymięknie. Jednak taka insynuacja ze strony komendanta to chora sytuacja . Ciekawe co by ci zaproponował jakbyś chciał wziąć 4 godziny ZZS , bo tyle ci wystarczy na załatwienie swoich spraw.
U mnie nie ma takiego problemu.

25-02-2012, 12:55
@Piotrek1504 - dwa posty wyżej masz pogrubiony cytat z rozporządzenia:
"4.Podstawę udzielenia zwolnienia od zajęć służbowych w przypadkach wymienionych w ust. 1, z wyłączeniem pkt 1 lit. a), stanowi zaświadczenie lekarskie, o którym mowa w § 7 ust. 6."
Praktyka w Twojej jednostce jest zwyczajowa. Jak idziesz na L4 to też piszesz wniosek ?
@Keyer soze - jak konia kupujesz na jeden sezon to go możesz zajeździć, jak na dłużej to się nie opłaca.
25-02-2012, 15:57
(25-02-2012 08:47 )piotrek1504 napisał(a):  fenix - nie zazdroszczę ci , to przykład typowego mobingu. I tu nikt się nie sprzeczał , ale jak widać z niektórych postów nie każdy jednak zna do końca przepisy .
Lenek aby mieć zwolnienie na chore dziecko , to prócz druku od lekarza musisz napisać wniosek wniosek o ZZS.
Jak napisałeś jeden się postawi ale wielu wymięknie.
Zgodze się z tym że to objaw mobingu ale na to muszą być dowody najlepiej na papierze! Co do znajomości przepisów niby wszyscy znają, ale nikt nie chce się czepiać niech ktoś inny za nich to zrobi (tyczy się tych na dole). Ci u góry przepisy może i znają, ale po swojemu nie tak jak jest napisane tylko tak jak oni chcą przykładem jest to z ZZS niby :
§ 16. Zwolnień od zajęć służbowych, o których mowa w § 8, 9, 11-13, § 14 ust. 1 i 3 i w § 15, udziela bezpośredni przełożony funkcjonariusza.".
ale na te na które wymagane jest dokument potwierdzający typu L4 opieka, zaświadczenie z krwiodawstwa czy o zamknięciu żłobka to wyjścia nie mają poprostu nie mogą odmówić nie ma takiej podstawy prawnej.
Kończąc napisze tak tylu jest krzykaczy że źle, że tego nie przestrzegają tamtego ale 80% tych co im źle się nie odezwie niech to inny zrobi, a ja będe korzystał poco się narażać!
25-02-2012, 21:46
(24-02-2012 21:42 )keyser soze napisał(a):  
(24-02-2012 13:56 )fenix napisał(a):  ... często odnoszę wrażenie że mu przeszkadzam i najchętniej to by mnie się pozbył...

Może być gorzej. Pokaż, że potrafisz coś zrobić czego inni nie potrafią, a Cię zajeżdżą i za cholerę nie zechcą wypuścić...

keyser soze - święte słowa Big Grin
26-02-2012, 10:45
lenek - masz rację , u mnie jednak na każde ZZS musisz napisać wniosek i ewentualnie dołączyć odpowiednie zaświadczenie .

26-02-2012, 11:32
(26-02-2012 10:45 )piotrek1504 napisał(a):  lenek - masz rację , u mnie jednak na każde ZZS musisz napisać wniosek i ewentualnie dołączyć odpowiednie zaświadczenie .

...i to jeszcze wniosek z wpisaną podstawą prawną Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS