Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
27-06-2018, 11:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2018 12:15 przez Szymon.)
Post: #1
Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
Witam, w 2010r. otrzymałem pomoc finansową na wniosek po zakupie mieszkania u developera. Aktualnie zastanawiam sie nad przeniesieniem do MON. Pytanie jest nastepujace.....czy w takiej sytuacji, gdy skorzystałem z pomocy finansowej w MSWiA to w MON przysługiwał mi będzie dodatek za brak kwatery i odprawa mieszkaniowa? Moze ktoś z was miał taki problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 14:04
Post: #2
RE: Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
Ty się nigdzie nie będziesz przenosił tylko zwalniał z formacji podległej MSWiA i zatrudniał w jednostkach podlegających MON. Pytanie raczej brzmi czy będziesz musiał zwrócić pomoc finansową którą otrzymałeś czy nie. Nie znam rozporządzenia, które by mówiło o nie przyslugiwaniu Ci pieniędzy za brak lokalu w MON, jeżeli wziąłeś dopłatę w SG.
Jeszcze mnie zastanawia jedna kwestia. Czy zwalniając się z SG muszę informować, że idę do wojska ? Jest to kwestia odprawy finansowej w SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2018, 15:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2018 16:28 przez Szymon.)
Post: #3
RE: Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
Dziękuję za odpowiedź:

Czy bede musiał zwrócić to nie, ale ciekawe czy jest możliwość zwrotu pobranego świadczenia bo to wyjaśniło by sytuację i w MON należały by mi sie swiadczenia tak tez zasugerowala mi kobieta w AMW. Ale zwrócić kase jeżeli by byla możliwość a potem pluć sobie w twarz że sie okaże że nie bylo konieczności zwracania pomocy finansowej. Dowiem sie niebawem jak to jest z ewentualnym zwrotem. Ja wiem że sie zwalniam i przyjmuje z dniem następnym do MON zachowując przy tym ciągłość służby. Zdaje sobie sprawę że w MON nie pobierałem kasy ale Wojskowa Agencja Mienia widząc naszą decyzje, oznajmiła że w MON nic mi nie przysługuje i dostane odnowe na złożony wniosek bo to podobne przepisy mieszkaniowe. ...(Tylko kasa inna).....Taką informację uzyskałem w Agencji mienia w Gdynii i WAM w Warszawie. Z drugiej strony ustawa o zakwaterowaniu MON mowi o zolnierzach a nie funkcjonariuszach. Z dniem powołania i złożenia przysiegi wojskowej staję sie żołnierzem i uważam że powinno mi przysługiwać świadczenie za brak lokalu i odprawa mieszkaniowa. AMW mowi jedno a podobno ludzie z Policji przenieśli sie 3 lata temu do Wojska pobierali u nas z MSWIA za brak kwatery, wzieli pomoc finansowa, a i tak w MON dostali kase za lokal i nalezy im sie odprawa na koniec służby. Niestety nie mam z nimi kontaktu. Wniosek w MON jest kierowany o kwatere jako żołnierz i tam jest pytanie "czy kiedys pobrales ekwiwalent za zrzeczenie sie uprawnień do lokalu mieszkalnego". Wiec jako żołnierz nic nie pobieralem. Myślę że kobiety w Agencji Mienia nie do konca są kompetentne. Ani w Warszawie ani w Gdynii nie byly jednoznacznie mi odpowiedzieć, a kto ma mieć wiedzę jak nie one.! No ale cóż. .. Jeszcze nadmieniła że ludzie potem w MON ida do Sądów i różnie sie to kończy. I tu mnie dziwi że nikt nie ma wiedzy co i jak. ................... A jesli chodzi o informowanie że ide do MON to wyglada następująco. Kolega w ubiegłym miesiącu poszedl do mon od nas to jakby szedł do cywilna to należy mu się odprawa ale jesli zatrudnia sie w MON to odprawa nie przysługuje tak mu powiedzieli i dali do podpisania kwit ze nie bedzie miał roszczeń o odprawe. Nie rozumiem tego no ale tak to wygladalo miesiac temu u niego. A podsumowując dowódca jednostki ma dla mnie etat a ja nie wiem na czym będę stał finansowo w MON oprocz pensji bo nikt nic nie wie.....a czas ucieka...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2018, 14:29
Post: #4
RE: Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
Słyszałem, że mąż pracujący w SG brał kwaterę 2 razy, a żona w MON normalnie brała mieszkaniowke bez żadnych problemów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2018, 19:43
Post: #5
RE: Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
Poczytaj ustawę o zakwaterowaniu sił zbrojnych poza tym możesz bezpośrednio zadać pytanie przez linka z amw. Ustawa mówi komu się należy pomóc....W skrócie nie dostałeś nic od MON to się tobie należy od MON
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2018, 20:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2018 20:07 przez Szymon.)
Post: #6
RE: Pomoc finansowa na zakup lokalu a przeniesienie do MON
Przeczytaj uważnie moją wcześniejszą wypowiedź . Ustawa niby jasno określa i odnosi sie przede wszysykim do żołnierzy a nie funkcjonariuniszy, ale interpretacja AMW moze byc inna. Kontaktowalem sie z AMW i nic nie wiedzą, na końcu oznajmili jednak nie podajac żadnej postawy prawnej, ze mi sie nie należy: ). Po rozpytaniu kolegów podobno policjanci dostali jak sie kilku przyniosło, a w MSWiA wzieli pomoc finansową. Też tak myślę, w MON nic nie pobierałem bo nie jestem żołnierzem. Ale wkurza mnie niekompetencja AMW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS