Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciężko jest się dostać?
27-07-2018, 13:57
Post: #1
Ciężko jest się dostać?
Witajcie,
czy ciężko jest dostać się do SG? Jak wygląda ten proces ?
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 17:10
Post: #2
RE: Ciężko jest się dostać?
(27-07-2018 13:57 )wojskowa352 napisał(a):  Witajcie,
czy ciężko jest dostać się do SG? Jak wygląda ten proces ?

Jest przede wszystkim bardzo długi, więc musisz się uzbroić w cierpliwość i nie stawiać dostania się w szeregi jako życiowy cel, bo... bardzo łatwo z rekrutacji odpaść, a więc się rozczarować. Początek to mozolne wypełnienie mnóstwa stron z informacjami o sobie, już to może zniechęcić, a to dopiero przedsmak przed Ankietą Bezpieczeństwa Osobowego. Przez cały proces okres rekrutacji nie wiesz na czym stoisz, kiedy (i czy) zadzwonią w sprawie kolejnego etapu, a jak już się uda, często następne spotkanie jest za kilka dni, więc fajnie mieć pracę, która pozwala na takie nieplanowane pojedyncze dni urlopu. Jak za bardzo ci zależy, to każdy dzień w oczekiwaniu i stresie, czy aby skrzynka wciąż pusta, czy ciągle jestem w grze.
Czy ciężko? Ja bym powiedziała, że tak. Trzeba bardzo dobrze znać siebie i wiedzieć jakie cechy nie są pożądane w straży, żeby w jakimś tam stopniu ukryć je w trakcie spotkania czy to z psychologiem, czy ze specjalistą na badaniu wariografem. Najtrudniejsze etapy to te dwa wspomniane powyżej, jak się je przejdzie, to potem powinno być z górki. No i warto zrobić rachunek sumienia: trawka jeszcze okej, ale prowadzenie pod wpływem alkoholu, zatargi z prawem w przeszłości, czy twarde narkotyki już niekoniecznie.W razie czego pytaj:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 17:32
Post: #3
RE: Ciężko jest się dostać?
(27-07-2018 17:10 )severn napisał(a):  
(27-07-2018 13:57 )wojskowa352 napisał(a):  Witajcie,
czy ciężko jest dostać się do SG? Jak wygląda ten proces ?

Jest przede wszystkim bardzo długi, więc musisz się uzbroić w cierpliwość i nie stawiać dostania się w szeregi jako życiowy cel, bo... bardzo łatwo z rekrutacji odpaść, a więc się rozczarować. Początek to mozolne wypełnienie mnóstwa stron z informacjami o sobie, już to może zniechęcić, a to dopiero przedsmak przed Ankietą Bezpieczeństwa Osobowego. Przez cały proces okres rekrutacji nie wiesz na czym stoisz, kiedy (i czy) zadzwonią w sprawie kolejnego etapu, a jak już się uda, często następne spotkanie jest za kilka dni, więc fajnie mieć pracę, która pozwala na takie nieplanowane pojedyncze dni urlopu. Jak za bardzo ci zależy, to każdy dzień w oczekiwaniu i stresie, czy aby skrzynka wciąż pusta, czy ciągle jestem w grze.
Czy ciężko? Ja bym powiedziała, że tak. Trzeba bardzo dobrze znać siebie i wiedzieć jakie cechy nie są pożądane w straży, żeby w jakimś tam stopniu ukryć je w trakcie spotkania czy to z psychologiem, czy ze specjalistą na badaniu wariografem. Najtrudniejsze etapy to te dwa wspomniane powyżej, jak się je przejdzie, to potem powinno być z górki. No i warto zrobić rachunek sumienia: trawka jeszcze okej, ale prowadzenie pod wpływem alkoholu, zatargi z prawem w przeszłości, czy twarde narkotyki już niekoniecznie.W razie czego pytajSmile
To jakie są te cechy "niepożądane" w straży ;d?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 18:43
Post: #4
RE: Ciężko jest się dostać?
Bullshit. Braki są tak duże, że przyjmują każdego w miarę normalnego. Problem w tym, że obecnie ciężko znaleźć dobry materiał wśród milenialsow - znam przypadki gdy na rozmowie kandydaci nie wiedzieli kiedy rozpoczął się stan wojenny albo otwarcie przyznawali się do zażywania LSD ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2018 19:31 przez severn.)
Post: #5
RE: Ciężko jest się dostać?
(27-07-2018 18:43 )keyser soze napisał(a):  Bullshit. Braki są tak duże, że przyjmują każdego w miarę normalnego. Problem w tym, że obecnie ciężko znaleźć dobry materiał wśród milenialsow - znam przypadki gdy na rozmowie kandydaci nie wiedzieli kiedy rozpoczął się stan wojenny albo otwarcie przyznawali się do zażywania LSD ...

A to przepraszam, że moje subiektywne odczucie to bullshit.

(27-07-2018 17:32 )Ikar napisał(a):  
(27-07-2018 17:10 )severn napisał(a):  [quote='wojskowa352' pid='30458' dateline='1532696229']
Witajcie,
czy ciężko jest dostać się do SG? Jak wygląda ten proces ?

Jest przede wszystkim bardzo długi, więc musisz się uzbroić w cierpliwość i nie stawiać dostania się w szeregi jako życiowy cel, bo... bardzo łatwo z rekrutacji odpaść, a więc się rozczarować. Początek to mozolne wypełnienie mnóstwa stron z informacjami o sobie, już to może zniechęcić, a to dopiero przedsmak przed Ankietą Bezpieczeństwa Osobowego. Przez cały proces okres rekrutacji nie wiesz na czym stoisz, kiedy (i czy) zadzwonią w sprawie kolejnego etapu, a jak już się uda, często następne spotkanie jest za kilka dni, więc fajnie mieć pracę, która pozwala na takie nieplanowane pojedyncze dni urlopu. Jak za bardzo ci zależy, to każdy dzień w oczekiwaniu i stresie, czy aby skrzynka wciąż pusta, czy ciągle jestem w grze.
Czy ciężko? Ja bym powiedziała, że tak. Trzeba bardzo dobrze znać siebie i wiedzieć jakie cechy nie są pożądane w straży, żeby w jakimś tam stopniu ukryć je w trakcie spotkania czy to z psychologiem, czy ze specjalistą na badaniu wariografem. Najtrudniejsze etapy to te dwa wspomniane powyżej, jak się je przejdzie, to potem powinno być z górki. No i warto zrobić rachunek sumienia: trawka jeszcze okej, ale prowadzenie pod wpływem alkoholu, zatargi z prawem w przeszłości, czy twarde narkotyki już niekoniecznie.W razie czego pytajSmile
To jakie są te cechy "niepożądane" w straży ;d?

Przede wszystkim bycie emocjonalnym, niedojrzałym, egoistycznym czy niezdyscyplinowanym. Chociaż nie bierz tego za pewnik, to tylko moje zdanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 19:54
Post: #6
RE: Ciężko jest się dostać?
(27-07-2018 19:27 )severn napisał(a):  
(27-07-2018 18:43 )keyser soze napisał(a):  Bullshit. Braki są tak duże, że przyjmują każdego w miarę normalnego. Problem w tym, że obecnie ciężko znaleźć dobry materiał wśród milenialsow - znam przypadki gdy na rozmowie kandydaci nie wiedzieli kiedy rozpoczął się stan wojenny albo otwarcie przyznawali się do zażywania LSD ...

A to przepraszam, że moje subiektywne odczucie to bullshit.

(27-07-2018 17:32 )Ikar napisał(a):  
(27-07-2018 17:10 )severn napisał(a):  [quote='wojskowa352' pid='30458' dateline='1532696229']
Witajcie,
czy ciężko jest dostać się do SG? Jak wygląda ten proces ?

Jest przede wszystkim bardzo długi, więc musisz się uzbroić w cierpliwość i nie stawiać dostania się w szeregi jako życiowy cel, bo... bardzo łatwo z rekrutacji odpaść, a więc się rozczarować. Początek to mozolne wypełnienie mnóstwa stron z informacjami o sobie, już to może zniechęcić, a to dopiero przedsmak przed Ankietą Bezpieczeństwa Osobowego. Przez cały proces okres rekrutacji nie wiesz na czym stoisz, kiedy (i czy) zadzwonią w sprawie kolejnego etapu, a jak już się uda, często następne spotkanie jest za kilka dni, więc fajnie mieć pracę, która pozwala na takie nieplanowane pojedyncze dni urlopu. Jak za bardzo ci zależy, to każdy dzień w oczekiwaniu i stresie, czy aby skrzynka wciąż pusta, czy ciągle jestem w grze.
Czy ciężko? Ja bym powiedziała, że tak. Trzeba bardzo dobrze znać siebie i wiedzieć jakie cechy nie są pożądane w straży, żeby w jakimś tam stopniu ukryć je w trakcie spotkania czy to z psychologiem, czy ze specjalistą na badaniu wariografem. Najtrudniejsze etapy to te dwa wspomniane powyżej, jak się je przejdzie, to potem powinno być z górki. No i warto zrobić rachunek sumienia: trawka jeszcze okej, ale prowadzenie pod wpływem alkoholu, zatargi z prawem w przeszłości, czy twarde narkotyki już niekoniecznie.W razie czego pytajSmile
To jakie są te cechy "niepożądane" w straży ;d?

Przede wszystkim bycie emocjonalnym, niedojrzałym, egoistycznym czy niezdyscyplinowanym. Chociaż nie bierz tego za pewnik, to tylko moje zdanie.
Z dyscyplina się zgodzę na psychotestach było mnóstwo pytań odnośnie działania według reguł, albo jakieś inne wytyczne których trzeba się trzymać ;d
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 20:16
Post: #7
RE: Ciężko jest się dostać?
Rozmawialem z jednym ze straznikow na lotnisku i mowil ze 16miesiecy caly proces zajal u niego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2018 20:17 przez severn.)
Post: #8
RE: Ciężko jest się dostać?
Dokładnie tak jak mówi Ikar. Do tego przejawianie takich cech jak umiejętność pracy w grupie, nie bycie indywidualistą, twarde stąpanie po ziemi. No i dużo pytań nawiązujących do tego, czy się wzruszasz np. słuchając o czyjejś tragedii, będąc na ślubie, czy uczestnicząc w pogrzebie niezbyt bliskiej osoby. Nie muszę mówić, że odpowiedź powinna być przecząca?Smile

(27-07-2018 20:16 )Menio1985 napisał(a):  Rozmawialem z jednym ze straznikow na lotnisku i mowil ze 16miesiecy caly proces zajal u niego?

Rekordzistą pewnie nie byłTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 20:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2018 20:24 przez Ikar.)
Post: #9
RE: Ciężko jest się dostać?
16 miesięcy... Nieźle idzie zapomnieć że się na jakiś etap następny czeka ;d...Ale jak mówisz że nie był rekordzista to czas pokaże Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 22:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2018 22:57 przez braeven.)
Post: #10
RE: Ciężko jest się dostać?
Tyle pytań, w tylu tematach, dziecko dorośnij wpierw...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 00:03
Post: #11
RE: Ciężko jest się dostać?
Swoja droga to nie dziwne ze nie lubia obywatele funkcjonariuszy skoro bez uczuc trzeba byc? ja indywidualista wg testu jestem i wzruszam sie na pogrzebach? wiec raczej nie przejde
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 07:05
Post: #12
RE: Ciężko jest się dostać?
Widzisz menio może to że wzruszasz się na pogrzebach nie pogrzebie twojej kandydatury Wink. Czas pokaże prawie e każdym wątku jest podkreślone że kadry mało, niektórzy po dwa razy mogą iść do psychologa. Więc myślę że nie będzie tak źle Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 07:34
Post: #13
RE: Ciężko jest się dostać?
Z tym, że potrzebują oby miał ręce i nogi to też tak myślałem do czasu gdy znajomy złożył papiery i po 3 tyg dostał list. Co do reszty to kolejne etapy też zależą od podejścia psychologa czy innych. Pamiętam jak w innej firmie miałem 3 razy psychologa i pierwsze dwa razy spoko rozmowy na luzie i zdane, ostatni psycholog jakby za kare tam pracował, rozmowa drętwa i podziękowali mi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 07:43
Post: #14
RE: Ciężko jest się dostać?
Czas pokaże Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 07:57
Post: #15
RE: Ciężko jest się dostać?
Mial ktos dwa podejscia na testy psychologiczne ? Ja dostałem telefon ze musze przejsc dodatkowe testy psychologiczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 08:03
Post: #16
RE: Ciężko jest się dostać?
Założyłes o tym wątek, teraz tu piszesz to samo, po co się dublujesz.
Z resztą jak mnie pamięć nie myli w którymś wątku kiedyś była podobna sytuacja do twojej. Więc nie jesteś jedyny raczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 08:06
Post: #17
RE: Ciężko jest się dostać?
Tak założyłem. Przyznam ze mnie to zastanowilo bardzo po prostu, poniewaz z tego co sie orientowalem to nigdzie o tym nic nie jest napisane by móc podchodzic drugi raz miesiąc później.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 08:09
Post: #18
RE: Ciężko jest się dostać?
A pochwal się w którym oddziale dają 2 szansę Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 08:15
Post: #19
RE: Ciężko jest się dostać?
Nadodrzanski oddzial SG. Nie wiem czy wszystkim daja szanse, czy po prostu czegos im brakuje, mam na mysli to, ze niewiele punktow brakowalo, bo to dziwna sprawa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2018, 08:54
Post: #20
RE: Ciężko jest się dostać?
Ja byłam dwa razy na psychologu, ale to półtora roku temu jak zdawałam za pierwszym razem. Oba razy negatyw, ale na drugi wysłali mnie nie na zasadzie drugiej szansy, a dlatego, że coś było nie tak w papierach. Albo zgubili opinię, albo cokolwiek, nie chceli powiedzieć, a ja nie naciskałam. Oba razy dzieliło pół roku. Oprócz mnie pojechało jeszcze kilka osób (wysłali nas do Nadbużańskiego), ja nie przeszłam ponownie, ale trudno się skupić po kilku godzinach snu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS