Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Policji do SG?
19-08-2018, 19:24
Post: #1
Z Policji do SG?
Witam.
Chciałbym spytać i prosić o poradę odnośnie przenosin z Policji do SG, jednak nie chodzi mi o sposób i przebieg takowych ale czy warto?
Straż Graniczna, jej zadania oraz charakter samej formacji zawsze mi się podobały, jednak nabory były na stanowiska gdzieś tam po Polsce daleko od domu, jakoś tak wyszło że chcąc pracować w służbach trafiłem do Policji. Wiem też doskonale że jak to mówią "wszędzie dobrze gdzie Nas niema" i też w Waszej formacji wiele rzeczy nie wygląda jak powinno a i moje wyobrażenie o robocie będzie inne (tak jak to było przed pójściem do Policji).
Wiem że praca w SG nie jest lekka i przyjemna ale mimo tylko ponad dwu letniego stażu mam dość wyjazdów do Warszawy, obstawiania kodowców, miesięcznic i meczy (prewencja) a także wywożenia pijaków na izby, o przejściu na komisariat nie myślę bo to w sumie podobna robota a gdzieś wyżej/indziej w firmie brak pleców.
Wydaje mi się że praca w straży była by ciekawsza a i głupoty typu stanie pod sejmem czy łażenie pieszo po osiedlu za spożywaczem by nie było choć znając realia są pewnie inne, jakieś Wasze głupoty.
Podsumowując, czy warto? Obecne zarobki 2800 na ręke. Proszę o choćby kilka odpowiedzi, nie znam nikogo z waszej formacji nawet jakiś znajomych znajomych, to forum to moja jedyna droga. A do najbliżej placówki SG nie chce się udawać bo tam wiadomo że mi nawiną makaron na uszy.Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2018, 20:36
Post: #2
RE: Z Policji do SG?
Taki sam syf, tylko nas jeszcze aż tak mocno nie opluwają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2018, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2018 22:01 przez Nemo.)
Post: #3
RE: Z Policji do SG?
(19-08-2018 19:24 )KubaKubaKuba napisał(a):  Witam.
Chciałbym spytać i prosić o poradę odnośnie przenosin z Policji do SG, jednak nie chodzi mi o sposób i przebieg takowych ale czy warto?
Straż Graniczna, jej zadania oraz charakter samej formacji zawsze mi się podobały, jednak nabory były na stanowiska gdzieś tam po Polsce daleko od domu, jakoś tak wyszło że chcąc pracować w służbach trafiłem do Policji. Wiem też doskonale że jak to mówią "wszędzie dobrze gdzie Nas niema" i też w Waszej formacji wiele rzeczy nie wygląda jak powinno a i moje wyobrażenie o robocie będzie inne (tak jak to było przed pójściem do Policji).
Wiem że praca w SG nie jest lekka i przyjemna ale mimo tylko ponad dwu letniego stażu mam dość wyjazdów do Warszawy, obstawiania kodowców, miesięcznic i meczy (prewencja) a także wywożenia pijaków na izby, o przejściu na komisariat nie myślę bo to w sumie podobna robota a gdzieś wyżej/indziej w firmie brak pleców.
Wydaje mi się że praca w straży była by ciekawsza a i głupoty typu stanie pod sejmem czy łażenie pieszo po osiedlu za spożywaczem by nie było choć znając realia są pewnie inne, jakieś Wasze głupoty.
Podsumowując, czy warto? Obecne zarobki 2800 na ręke. Proszę o choćby kilka odpowiedzi, nie znam nikogo z waszej formacji nawet jakiś znajomych znajomych, to forum to moja jedyna droga. A do najbliżej placówki SG nie chce się udawać bo tam wiadomo że mi nawiną makaron na uszy.Shy
Gdzie byś sie nie udał to taki sam makaron by Ci nawinęli. Po dacie przyjęcia do |Policji musiałeś być świadomy tego co teraz robisz więc nie marudź. Rób swoje w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i wracaj do domu. W SG dobrze spełnionego obowiązku nie doświadczysz - taka formacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 08:49
Post: #4
RE: Z Policji do SG?
Nie bedziesz zadowolony jak sie przeniesiesz do SG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2018, 10:23
Post: #5
RE: Z Policji do SG?
Nie wiadomo. w Policji trzeba się szarpać z pijakami, żulernią itp. a u nas jest spokojniej - czasami trzeba kogoś zglebować, ale to są o wiele rzadsze sytuacje niż w Policji. Tyle, że u nas młodzież może robić generalnie dwie rzeczy - kontrolerkę lub pasek. Czyli albo robota jak na kasie w biedronce, albo teren i odmrażanie dupy na leżankach/bagna/kleszcze itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 17:06
Post: #6
RE: Z Policji do SG?
Kuba mam ten sam problem. Odbierz PW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2019, 23:25
Post: #7
RE: Z Policji do SG?
Witam czy jest ktoś kto może mi dzielić info jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o przeniesienie z Policji do SG- ogólnie chodzi mi czy muszę przejść wszystko od początku( testy badania wariograf) czy po prostu z uwagi na to że jesteśmy w jednym ministerstwie to jest łatwiej? Wiem że u mnie będą robić problemy i na pewno dostanę odmowę.
Obecnie mam 11 lat służby posiadam uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji i czy to może mi pomóc w przeniesieniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2019, 18:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2019 18:21 przez Jajko_pawiana.)
Post: #8
RE: Z Policji do SG?
@up:

liczysz, że tam będzie lepiej i łatwiej? Myk i wskoczysz na etat do kadr i szkolenia? Rozczarujesz się. Ja kilka lat temu przeszedłem tą drogę, ale w odwrotnym kierunku - miałem wtedy 10 lat służby. Czy żałuję decyzji i czy chciałbym powrotu do SG? Nigdy w życiu Smile Napiszę wprost: w obecnych realiach i brakach kadrowych zapomnij o przeniesieniu - nikt Cię nie puści, a jeżeli cała ścieżka służbowa (kierownik, naczelnik, komendant miejski, komendant wojewódzki) stwierdzi, że: "Nie, bo nie ma ludzi. A nawet jakbym był miły i spoko gościem, a jak puszczę, to nowych nie dostanę - bo góra pomyśli, że skoro pozwoliłem, to mam stan etatowy wystarczający do wykonywania zadań".

Odgrzeję trochę kotleta i odniosę się do wypowiedzi @Keyser Soze: to taki trochę stereotyp na temat ciągania pijaków i żuli. Co do roboty ludzi z pierwszej linii, z tzw. ulicy, bo tą robotę znam: jak pracowałem w patrolówce (w sporym mieście wojewódzkim), na izbie wytrzeźwień z jeńcem bywałem może ... dwa razy w tygodniu? Ogólnie praca tam (w patrolu) mija jednej interwencji z dupy, do kolejnej interwencji z dupy - głównie domówki. Czasem jest to przeplatane jakąś poważniejszą interwencją: trup/samobójca, dragi, ujawnienie sprawcy itp. A na przykład Ruch Drogowy praktycznie w ogóle interwencją się nie zajmuje. Ktoś powie, że jeżdżą na wypadki i mają widoki niemiłe - mielonka zdarza się raczej rzadko, bo raz, dwa razy w roku Smile

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2019, 11:35
Post: #9
RE: Z Policji do SG?
Z Twoimi uprawnieniami i jeżeli chciałbyś robić to co robisz( instruktor taktyki) o ile to robisz i masz pojęcie o tym i umiejętności dowiaduj się w ośrodkach szkolenia SG bo w oddziałach SG to chyba tylko w WZD lub grupach interwencyjnych na lotniskach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS