Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wpis do SIS
25-08-2018, 14:44
Post: #1
wpis do SIS
witam

z racji tego, że jestem początkującym krgowcem jutro zacznę stemplować, niby na kursie same 5, ale praktyka swoje pokaże mam pytanie odnośnie zezwolenia na wjazd czy mam rację ( pytam bo mam mętlik w głowie w związku z tym )

1) przykład obywatel FR jedzie do Niemiec przez Polskę w trakcie odprawy w systemie wyskoczył alert, że w Polsce wpisano wpis do celów odmowy wjazdu lub pobytu i teraz czy mogę puścić czy nie, czy II linia?
2) taki sam przypadek tylko, że wpisany do wykazu u nas czy w DE to na pewno nie wjedzie, II linia i odmowa wjazdu?
Z góry dziękuję.

I teraz z innej beczki czy ciężko się obsługuje Panasonica, jak zainicjować czytnik itp. bo nigdy nie miałem z tym styczności, a nie oszukujmy się, że realia są takie, że dostanę i nikt nie pomoże Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 06:44
Post: #2
RE: wpis do SIS
(25-08-2018 14:44 )Lukaszenko323 napisał(a):  witam

z racji tego, że jestem początkującym krgowcem jutro zacznę stemplować, niby na kursie same 5, ale praktyka swoje pokaże mam pytanie odnośnie zezwolenia na wjazd czy mam rację ( pytam bo mam mętlik w głowie w związku z tym )

1) przykład obywatel FR jedzie do Niemiec przez Polskę w trakcie odprawy w systemie wyskoczył alert, że w Polsce wpisano wpis do celów odmowy wjazdu lub pobytu i teraz czy mogę puścić czy nie, czy II linia?
2) taki sam przypadek tylko, że wpisany do wykazu u nas czy w DE to na pewno nie wjedzie, II linia i odmowa wjazdu?
Z góry dziękuję.

I teraz z innej beczki czy ciężko się obsługuje Panasonica, jak zainicjować czytnik itp. bo nigdy nie miałem z tym styczności, a nie oszukujmy się, że realia są takie, że dostanę i nikt nie pomoże Sad

qufa, w tych szkołach to już nic nie uczą???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 12:16
Post: #3
RE: wpis do SIS
Artek kolega prosi o pomoc to bez zbędnych dobawień możesz mu napisać chociaż fakt pokazuje to słabość szkoleń albo ich brak bo nie oszukujmy się na niektórych PSG szkoleń powinno być więcej jak jedno w kwartale albo i wcale Big Grin ja sądzę że jak jest wpisany że w RP ma zakaz pobytu to druga linia i panu dziękujemy niech sobie do dojczlandów leci samolotem, a drugi kazusik to na bank druga linia i niech oni się męczą co dalej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 13:04
Post: #4
RE: wpis do SIS
Komendant PSG ma odwagę by funkcjonariuszowi zaraz po kursie dać stempel w łapę. Wiadomo, że teoria na kursie swoją drogą ale najważniejsza jest praktyka. Najpierw posiedź trochę bez stempla jako tzw "dubler" i poobserwuj a dopiero potem, jak zdasz wewnętrzny egzamin, bierz się za samodzielną pracę.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 13:35
Post: #5
RE: wpis do SIS
Jak ja trafiłem na przejście po kursie to najpierw przez kilka tygodni pomagałem kontrolerom i uczyłem się pod ich nadzorem, następnie egzamin na stempel w PSG taka dwugodzinna pogadanka gdzie ktoś dawał mi różne kazusy a ja podejmowałem decyzje co dalej. Po zaleliczeniu egzaminu, co nie było łatwe dopiero samodzielnie walka na stemplu. Nie wyobrażam sobie aby swieżakowi po kursie dać stempel i postawić go na pasie bez pomocy. Jeśli tak się stanie u Ciebie to pamiętaj jak czegoś nie jesteś pewien to druga linia i niech oni się martwią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 17:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2018 20:39 przez Artek_SG.)
Post: #6
RE: wpis do SIS
(26-08-2018 12:16 )Grubcio napisał(a):  Artek kolega prosi o pomoc to bez zbędnych dobawień możesz mu napisać chociaż fakt pokazuje to słabość szkoleń albo ich brak bo nie oszukujmy się na niektórych PSG szkoleń powinno być więcej jak jedno w kwartale albo i wcale Big Grin ja sądzę że jak jest wpisany że w RP ma zakaz pobytu to druga linia i panu dziękujemy niech sobie do dojczlandów leci samolotem, a drugi kazusik to na bank druga linia i niech oni się męczą co dalej Wink

Niestety, nie chciałbym go wprowadzić na minę, bo z typowym KRG, nie mam do czynienia od nastu lat i się nie wypowiem, ale rozwala mnie ten cały system nauczania. Chętnie bym zobaczył plan szkolenia - zakres tematów z kursu podstawowego i podoficerskiego.
A tak Off-top, to jak byłem f-szem ze stażem jak gwarancja na oranżadzie, to prowadząc kontrolę z kolegą z EREFENU w jadącym pociągu dostałem paszport z kraju República de Cabo Verde. Hnnnnnnnnn??? - ja do Niemca - Was ist das??? Huh Niemiec do mnie: "Wie, was??? Cabo Verde. Więc tak, pociąg jedzie i za niedługo trzeba wysiadać, a paszport wypisany ręcznie i wszystkie wizy w nim też. Husky-ówczesny terminal przenośny niestety nie posiadał albumu wzorów dokumentów - wtedy chyba nawet na stacjonarnych nie było. "Stare funki" daleko z przodu, a ja dalej nie wiem co to jest to Cabo Verde? No ale się udało po skrócie kraju w Huskim, co podał mi Niemiec, bo dla niego dalej to było Cabo Verde, a dla mnie ... Wink
*Mały edit kraju zrobiłem, bo wcześniej wpisałem niewłaściwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 22:01
Post: #7
RE: wpis do SIS
Dokładnie. Jesteś na przejściu to masz do pomocy kumpli, album wzorów, internet, faks, czas... A jak jesteś w terenie to kombinuj co ci ten cudzoziemiec okazał. Dobrze jak taki dokument ma zdjęcie to przynajmniej wiesz, że nie oglądasz go do góry nogami.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 08:02
Post: #8
RE: wpis do SIS
(26-08-2018 22:01 )niepokorny napisał(a):  Dobrze jak taki dokument ma zdjęcie to przynajmniej wiesz, że nie oglądasz go do góry nogami.

DobreBig GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 10:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2018 10:40 przez TRUTH.)
Post: #9
RE: wpis do SIS
Słuchajcie a kiedyś były czasy że nie było internetów,faksów,a co kraj to inna opcja zasad wjazdu(np.karta przekroczenia granicy itp.) no i wopiści i funki dawali/ły radę Cool,na pociągach,statkach...a Wy tu piszecie żeby pasek nie był do góry nogami... Kuźwa stary jestem Big Grin chyba idę pod kapelusz TongueAngel

https://www.europeana.eu/portal/pl/recor...id=1&pid=1

ha,kto takie kwiatki pamięta...?

Aha i bez podniety... dezubekizacja mnie nie dotknie,mimo mojej wysługi (30+) ale mam sąsiada co 8 lat w SB służył.... teraz emkę ze ZUSu przytula i go nie interere deubezikacja.... po prostu polski batustan... TKM!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2018 10:49 przez niki.)
Post: #10
RE: wpis do SIS
(25-08-2018 14:44 )Lukaszenko323 napisał(a):  witam

z racji tego, że jestem początkującym krgowcem jutro zacznę stemplować, niby na kursie same 5, ale praktyka swoje pokaże mam pytanie odnośnie zezwolenia na wjazd czy mam rację ( pytam bo mam mętlik w głowie w związku z tym )

1) przykład obywatel FR jedzie do Niemiec przez Polskę w trakcie odprawy w systemie wyskoczył alert, że w Polsce wpisano wpis do celów odmowy wjazdu lub pobytu i teraz czy mogę puścić czy nie, czy II linia?
2) taki sam przypadek tylko, że wpisany do wykazu u nas czy w DE to na pewno nie wjedzie, II linia i odmowa wjazdu?
Z góry dziękuję.

I teraz z innej beczki czy ciężko się obsługuje Panasonica, jak zainicjować czytnik itp. bo nigdy nie miałem z tym styczności, a nie oszukujmy się, że realia są takie, że dostanę i nikt nie pomoże Sad
ech. Ja się nie znam ale w obu przypadkach walnąłbym na 2 linię, po coś jest i tyle. Tym bardziej że zaczynasz. Czasem wychodzą inne kwiatki których na 1 linii nie zauważysz a na 2 jak trafi się kumaty decyzyjny to coś wygrzebie (u nas niby kierowca na 2 linię a reszta OK ale decyzyjny z racji że musiał pójść na pasy to skończyło sie odmową dla jednego z pasażerów). Tak czasem wychodzi.
No i pamiętaj - na pierwszej linii jak masz zapierdol kolejkę po szlaban to jest sens dziwić nad jedną osobą? II linia i robisz następna. KRG to taka "biedronka" z bronią na psie i np tabletem za ponad 20tysia w ręku i stemplem którego nie możesz zgubić Wink
Robisz nie szybko ale płynnie bo za szybkość to PLN nie przybędzie ale działa prędzej czy później się trafi za wtopę.
Panasonic - one są skonfigurowane, odpalasz, przeciągasz przez czytnik kartkę papieru i wsio. Nikt normalny nie wyśle Ciebie samego do autobusu pełnego moriaków wracających do Rosji. Jak masz wątpliwości to zadzwoń do waszych informatyków - ktoś pomoże, poza tym dla całego naszego oprogramowania + panasoników jest stronka gdzie nawet sterowniki można znaleźć choć kontrolerowi nie są potrzebne. Ja kiedyś miałem ją znać, umieć wskazać gdzie jest instrukcja i wiedzieć gdzie czego szukać. Dziś kontroler wie że ma tablet i to wszystko.

(26-08-2018 13:35 )krissg napisał(a):  Jak ja trafiłem na przejście po kursie to najpierw przez kilka tygodni pomagałem kontrolerom i uczyłem się pod ich nadzorem, następnie egzamin na stempel w PSG taka dwugodzinna pogadanka gdzie ktoś dawał mi różne kazusy a ja podejmowałem decyzje co dalej. Po zaleliczeniu egzaminu, co nie było łatwe dopiero samodzielnie walka na stemplu. Nie wyobrażam sobie aby swieżakowi po kursie dać stempel i postawić go na pasie bez pomocy. Jeśli tak się stanie u Ciebie to pamiętaj jak czegoś nie jesteś pewien to druga linia i niech oni się martwią.
Fajnie miałeś, ja niby 6 tygodni miałem pomagać ale byłem dwa razy na dublerze (reszta to patrole na zielonce lub szlabany), egzamin, zmiana przejscia i tekst 02 - jesteście po kursie, większość zdała egzamin tam gdzie była oddelegowana, stemple i do dzieła.
Ponad 2 lata temu zamieniono mi stempel i dubler na dniu i nocy i następna służba pełny ogień (choć co poniektórzy mieli takich dublerów po 5-10).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 11:07
Post: #11
RE: wpis do SIS
Pierwsza sytuacja to 100% odmowa wjazdu i pouczenie oczywiście z dobrego serca Big Grin co by się udał samolotem, gdyż przekracza granicę z PL a nie DE. Druga sytuacja to nie obraź się ale niezbyt jasno to napisałeś Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 11:43
Post: #12
RE: wpis do SIS
Aha i teraz przepisy przez neta intepretujemy... Ło Matko !!!...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 17:03
Post: #13
RE: wpis do SIS
ja pierd..e takie rzeczy w necie guwniaki jedne piszą na forum.... Brawo brawo brawo..... weź się chłopie jeden z drugim ogarnij i na praktyke do najstarszych KRG-owców załap. Tam dostaniesz najlepszą szkołe a wtedy jak już nabierzesz pewności siebie i odwagi to dopiero stempel w łapę bierz i działaj na własną łapę. Nikt za ciebie nie będzie łba nadstawiał ani oczami świecił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 17:22
Post: #14
RE: wpis do SIS
(27-08-2018 17:03 )kitatakasobie napisał(a):  ja pierd..e takie rzeczy w necie guwniaki jedne piszą na forum.... Brawo brawo brawo..... weź się chłopie jeden z drugim ogarnij i na praktyke do najstarszych KRG-owców załap. Tam dostaniesz najlepszą szkołe a wtedy jak już nabierzesz pewności siebie i odwagi to dopiero stempel w łapę bierz i działaj na własną łapę. Nikt za ciebie nie będzie łba nadstawiał ani oczami świecił.

łba nadstawiał ani oczami świecił - fajnie nie wiedziałem, że w sg jak coś się spieprzy to ktoś za kogoś odpowiedzialność ponosi dobrze wiedzieć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 19:11
Post: #15
RE: wpis do SIS
(27-08-2018 11:43 )TRUTH napisał(a):  Aha i teraz przepisy przez neta intepretujemy... Ło Matko !!!...

A wyobraź sobie co się stanie z milenialsami jak internet przestanie działać Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 20:21
Post: #16
RE: wpis do SIS
Kiedys ktoś wyliczyl, ze koszt kurs przygotowawczego to cos okolo 80 000 PLN na jednego funka.
Pytam się. Na co ida te pieniadze? Bo napewno nie na merytoryczne ksztalcenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2018, 11:31
Post: #17
RE: wpis do SIS
(27-08-2018 17:22 )Lukaszenko323 napisał(a):  
(27-08-2018 17:03 )kitatakasobie napisał(a):  ja pierd..e takie rzeczy w necie guwniaki jedne piszą na forum.... Brawo brawo brawo..... weź się chłopie jeden z drugim ogarnij i na praktyke do najstarszych KRG-owców załap. Tam dostaniesz najlepszą szkołe a wtedy jak już nabierzesz pewności siebie i odwagi to dopiero stempel w łapę bierz i działaj na własną łapę. Nikt za ciebie nie będzie łba nadstawiał ani oczami świecił.

łba nadstawiał ani oczami świecił - fajnie nie wiedziałem, że w sg jak coś się spieprzy to ktoś za kogoś odpowiedzialność ponosi dobrze wiedzieć

cytat z filmu "jak się lata w konkretnej ekipie to dbają"... więc Pan panie Łukaszenko czy jak ci tam... w dupie byłeś i g...o widziałeś. Znam osobiście ludzi funkcjonariuszy którzy pomagali takim wychodzić z represji. Ty widzę jesteś z tej ekipy która w razie czego nie stanie w obronie kolegi tylko zwinie kitę i spier...i do lasu żeby nikt nie widział a jak by przyszło co do czego to rozpruł byś się odrazu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2018, 23:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2018 23:26 przez niki.)
Post: #18
RE: wpis do SIS
(27-08-2018 20:21 )wiedźma napisał(a):  ....Pytam się. Na co ida te pieniadze? Bo napewno nie na merytoryczne ksztalcenie.
to chyba oczywiste że suche przepisy w zderzeniu z ich stosowaniem to dwie różne sprawy. Wie to każdy świeżo po kursie jak np widział bloczek mandatowy na zajęciach a ma poprawie ukarać sprawcę wykroczenia w postępowaniu mandatowym.

(27-08-2018 11:43 )TRUTH napisał(a):  Aha i teraz przepisy przez neta intepretujemy... Ło Matko !!!...
no wiesz, jak kurs do kitu .....
Zresztą byłem jakiś czas temu na jakimś szkoleniu - po zakończeniu miałem ostry niedosyt.
Sporo odpowiedzi znalazłem na forum policyjnym (takich gotowych do stosowania lub do tłumaczenia się w razie W). Także wg mnie fora są także dobrym źródłem informacji o ile czyta się przepisy, interpretacje a czasem i wyroki sądowe.

(27-08-2018 17:03 )kitatakasobie napisał(a):  .... i na praktyke do najstarszych KRG-owców załap....
emerytowanych??? Wink
Sorki ale jak ostatnio u nas jedna laska (chyba z 7lat stempla) po jakimś kursie odnoście odprawy, tłumaczyła drugiej co ma zrobić (młodszej stażem o połowę) to szkoda gadać bo pakowała ją na minę, zresztą ta młodsza zmieniła już formację.
Gdzie są Ci KRG-owcy??? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2018, 07:31
Post: #19
RE: wpis do SIS
(28-08-2018 11:31 )kitatakasobie napisał(a):  
(27-08-2018 17:22 )Lukaszenko323 napisał(a):  
(27-08-2018 17:03 )kitatakasobie napisał(a):  ja pierd..e takie rzeczy w necie guwniaki jedne piszą na forum.... Brawo brawo brawo..... weź się chłopie jeden z drugim ogarnij i na praktyke do najstarszych KRG-owców załap. Tam dostaniesz najlepszą szkołe a wtedy jak już nabierzesz pewności siebie i odwagi to dopiero stempel w łapę bierz i działaj na własną łapę. Nikt za ciebie nie będzie łba nadstawiał ani oczami świecił.

łba nadstawiał ani oczami świecił - fajnie nie wiedziałem, że w sg jak coś się spieprzy to ktoś za kogoś odpowiedzialność ponosi dobrze wiedzieć

cytat z filmu "jak się lata w konkretnej ekipie to dbają"... więc Pan panie Łukaszenko czy jak ci tam... w dupie byłeś i g...o widziałeś. Znam osobiście ludzi funkcjonariuszy którzy pomagali takim wychodzić z represji. Ty widzę jesteś z tej ekipy która w razie czego nie stanie w obronie kolegi tylko zwinie kitę i spier...i do lasu żeby nikt nie widział a jak by przyszło co do czego to rozpruł byś się odrazu

po co od razu głupie teksty rozprułbyś się ? znasz mnie ? po co .......... ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS