Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"TURYSTYKA POBYTOWA"
07-09-2018, 18:59
Post: #1
"TURYSTYKA POBYTOWA"
Witam, mam małą rozkminkę (jako świeża f-szka) w związku z turystyką pobytową. otóż :
Mamy przykładowo ob. Bangladeszu z ważnym paszportem i wizą Schengen Węgierską ważną np od 15.09.2018r do 30.09.2018 r. 08 dni, cel turystyczny.
w/w cudzoziemiec wjeżdża do strefy Schengen przez Węgry w dniu 20.09.2018 r. następnie w dniu 23.09.2018 r. składa u jednego z Wojewodów wniosek o pobyt czasowy i pracę. (nie ma kwitów na pracę, ma jedynie za plecami rodaka (pobyt legalny), który zapewnia, że zatrudni go jeżeli ten otrzyma pobyt od Wojewody)

O ile zatrzymanie go np w Urzędzie przed złożeniem wniosku, w związku z art. 302 ust 1 pkt 15 jest dość jasne (oczywiście w zależności od tego jeszcze co powie)

O tyle mam pytanie, czy zatrzymujecie takich jegomościów jeżeli już zdążyli złożyć wniosek o pobyt czasowy i pracę, i są w procedurze.
Wiza turystyczna w teorii nie jest przeszkodą przy złożeniu wniosku na pobyt czasowy i pracę. Jeżeli złożył wniosek w terminie, nie ma braków formalnych, jest legal. co u was robi się z takimi "ptaszkami" ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 23:21
Post: #2
RE: "TURYSTYKA POBYTOWA"
Oczywiście najlepiej trafić takiego delikwenta przed złożeniem wniosku u wojewody.
Po złożeniu wniosku też można go zatrzymać z pkt 15 o ile będzie można mu udowodnić, że nie realizował (nie miał nawet zamiaru realizować) celu zawartego w wizie a wizę uzyskał (wyłudził) jedynie w celu przyjazdu do Polski i złożenia wniosku o pobyt. Jest to opisane w wytycznych. O szczegółach w nich zawartych nie będę pisał na ogólnym forum.
Kluczem do sukcesu zarówno w jednym i drugim przypadku jest rozpytanie cudzoziemca.
Z moich obserwacji wynika, że 8 na 10 takich pseudoturystów zaraz po złożeniu wniosku wraca do swoich krajów i tak oczekują na decyzję.
W moim PGR-ze był tylko jeden przypadek zatrzymania z pkt 15 po złożeniu wniosku. Nikt celowo nie uganiał się za takim cudzoziemcem - wpadł przez przypadek.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 05:01
Post: #3
RE: "TURYSTYKA POBYTOWA"
(czytałam wytyczne) No u nas niestety, z reguły składają wniosek i czekają w PL na decyzję Wojewody. Nie wracają do siebie, mają jednego "cwanego" bosa, który im wytłumaczy co mają mówić. Chyba, że trafimy ich zanim on udzieli im słownych instrukcji co mówić w przypadku spotkania f-szy SG. Oczywistym jest fakt, że walą sciemę. Ale cóż poradzić, jeżeli dobrze gada na papier...
A jest ich coraz więcej, więc myślę, że najlepszym sposobem, będzie zwiększenie maksymalnie współpracy z Wojewodą. By trafiać ich przed złożeniem wniosku, i gdy są bez bystrego "bosa"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2018, 10:51
Post: #4
RE: "TURYSTYKA POBYTOWA"
i taki news:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-...?ref=kafle
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS