Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
% za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
18-03-2012, 21:33
Post: #1
% za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja, kiedy biorę roczne świadczenie ( po 30l służby) i teraz np. staję na komisję dostaje 15% na 3 lata od kiedy liczą mi się te 3 lata?, a poza tym kiedy otrzymuje dodatkowe pieniądze za owe % w trakcie pobierania świadczenia jakoś mi nie pasuje. Przy pobieraniu już emki logika wskazuje, że tak ale w takim wypadku im później stanę na komisję tym lepiej ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2012, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2012 22:21 przez quasimodo1.)
Post: #2
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Przepisy mówią że od momentu odejścia do cywila masz czas do 18 miesięcy na "zrobienie" komisji lekarskiej i ewentualne przyznanie przez nią procentów za utracone zdrowie i przyznanie ci jednej z trzech grup inwalidzkich w związku ze służbą .Od kiedy ci się liczy te trzy lata ? - od momentu orzeczenia przez Rejonową Komisję Lekarską o niezdolności do dalszego pełnienia służby i przyznaniem ci przez nią I,II lub III grupy inwalidzkiej ( czas leci od daty wystawienia decyzji przez RKL mimo że OKL może ją prawomocnie zatwierdzić np po 1 miesiącu). Emeryturę wraz z procentami za grupę inwalidzką otrzymujesz w momencie zaprzestania pobierania tzw świadczenia rocznego.Czy im póżniej staniesz na komisję tym lepiej - wybór należy do ciebie.Strona rządowa dużo mówi o ograniczeniu chorób zawodowych w drodze rozporządzenia - nawet był projekt jego z 2010 roku - miało wylecieć z niego wiele chorób kardiologicznych i neurologicznych - także czas może w twoim przypadku działać na niekorzyść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 10:49
Post: #3
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Muzykant. Przede wszystkim jak masz pełną emkę to nie wydaje mi się,żebyś dostał na komisie 15%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 11:05
Post: #4
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
(19-03-2012 10:49 )Patek666 napisał(a):  Muzykant. Przede wszystkim jak masz pełną emkę to nie wydaje mi się,żebyś dostał na komisie 15%.
Jeśli ma pełną to 5 % też jest dobre.Muzykant kiedyś pisał że odszedł z tytułu osiągnięcia 30 lat służby/pracy łącznie z cywilem - także może nie mieć pełnej wysługi emerytalnej 75 % .Także może walczy o trochę więcej niż 5 % .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2012, 11:40
Post: #5
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
dokładnie to o 9 % Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 12:55
Post: #6
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Jeszcze jedno może ktoś wie? słyszałem, że jeżeli pobiera się roczne świadczenie i zdarzy się Smile podwyżka to wejdzie ona do świadczenia Smile a może i do emki? tak sobie dywaguję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 13:08
Post: #7
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
(02-04-2012 12:55 )muzykant napisał(a):  Jeszcze jedno może ktoś wie? słyszałem, że jeżeli pobiera się roczne świadczenie i zdarzy się Smile podwyżka to wejdzie ona do świadczenia Smile a może i do emki? tak sobie dywaguję Smile
Muszę ciebie rozczarować.Nie należy się.Formalnie jesteś z dniem ....... emerytem policyjnym z zawieszonym na czas pobierania tzw pensji rocznej świadczeniem emerytalnym .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 17:53
Post: #8
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
czyżbyś znał wszystkie odpowiedzi ??? Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 21:25
Post: #9
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
(02-04-2012 17:53 )muzykant napisał(a):  czyżbyś znał wszystkie odpowiedzi ??? Angel
Gdybym znał na wszystko odpowiedzi to na pewno bym nie robił jako funk SG Smile . Odpowiedziałem tylko na zadane przez ciebie pytanie. Ktoś ciebie wprowadził w błąd.W tym roku jeśli RP nie dopadną "plagi egipskie " funki SG otrzymają podwyżkę do końca br z wyrównaniem od dnia 01.10 . Ty formalnie pomimo że pobierasz "pensję roczną" jesteś już emerytem i nie otrzymasz tych pieniędzy. Mogło by to nastąpić gdyby ta kasa była wypłacona funkom SG z wyrównaniem np od 01.01 a ty odszedłeś ze służby np z dniem 25.02 - firma wyrównałaby ci za dwa miesiące służby i podwyższyłaby wtedy twoją emke.Był kiedyś taki przypadek tylko nie pamiętam w jakim roku budżetowym - formalnie podwyżki były od 01.01 ,ale coś było nie tak z ustawą budżetową i formalnie instytucje zostały zasilone kasą w marcu.Wypłacono podwyżki w połowie marca funkom od dnia 01.01. Ci co odeszli w ciągu tych trzech miesięcy otrzymali wyrównanie a tym samym podwyższyli sobie emke.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2012, 05:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2012 05:40 przez piotrek1504.)
Post: #10
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
muzykant - pocieszę cię tym , że za to będzie waloryzowane twoje świadczenie emerytalne o ile będzie taka waloryzacja podczas twojego pobytu na pensji rocznej (odszedłeś na roczną przed 29 .02.12 to do emki doliczą ci te 76zł( chyba), jeżeli odszedłeś po 29.02.2012 obejmie cię waloryzacja przyszłoroczna) i dostaniesz emkę zwaloryzowaną po zakończeniu pobierania rocznej pensji.

od lutego 2013 szczęśliwy emeryt Smile i daję radę w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2012, 22:28
Post: #11
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Nie będę zakładał następnego tematu ale mam kilka pytań dotyczących tzw. renty policyjnej i się podczepię tutaj Smile
1. Mam np. 7 lat służby i dostaję decyzję o niezdolności - czy jest możliwe że nie dostanę żadnej grupy inwalidzkiej i w związku z tym renty?
2. Dostaję np. III grupę na 3 lata i po upływie tego okresu komisja orzeka że mi się polepszył stan zdrowia. Co wtedy ,zostaję niczym? przywrócą mnie do służby (no raczej nie bardzo)?
3. Czy spotkał się ktoś może z kimś z SG kto dostał od komisji orzeczenie zdolny do służby z ograniczeniami (praca za biurkiem itp.) ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 00:01
Post: #12
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
(28-09-2012 22:28 )marek@ napisał(a):  Nie będę zakładał następnego tematu ale mam kilka pytań dotyczących tzw. renty policyjnej i się podczepię tutaj Smile
1. Mam np. 7 lat służby i dostaję decyzję o niezdolności - czy jest możliwe że nie dostanę żadnej grupy inwalidzkiej i w związku z tym renty?
2. Dostaję np. III grupę na 3 lata i po upływie tego okresu komisja orzeka że mi się polepszył stan zdrowia. Co wtedy ,zostaję niczym? przywrócą mnie do służby (no raczej nie bardzo)?
3. Czy spotkał się ktoś może z kimś z SG kto dostał od komisji orzeczenie zdolny do służby z ograniczeniami (praca za biurkiem itp.) ?

1/ Tak- jest taka możliwość.Niezdolny do służby w związku z chorobą nabytą bez związku ze służbą . Nie otrzymujesz renty i zwalniają ciebie ze służby w trybie administracyjnym ze względu na stan zdrowia . 2/Stan zdrowia ci się polepszył - komisja wydaje ci orzeczenie że możesz pełnić służbę w SG na wszystkich stanowiskach lub z ograniczeniami. Renta ci jest zabierana. Możesz się starać o powrót do służby - ale procedura naboru wygląda tak jak kandydata do służby - wszystko od nowa

3/ Tak dawno temu. Z zielonej granicy gość trafił za biurko do kadr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 20:40
Post: #13
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Dzięki za odpowiedzi. Trochę niepokojący pkt. 1 Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2012, 10:12
Post: #14
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Witam kolegów.Mam pytanie.Czy wysokość pobieranego świadczenia = wysokość ostatniego pobranego uposażenia?Pobrałem pierwsze świadczenie i kasa mi nie gra jest dość duża różnica.Jest sobota oddział nie pracuje bo bym już grzał telefon do finansów.Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2012, 10:49
Post: #15
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
też się zdziwiłem, że jest dużo mniej ale tak jest Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2012, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012 22:58 przez quasimodo1.)
Post: #16
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
(03-11-2012 10:12 )qandrze napisał(a):  Witam kolegów.Mam pytanie.Czy wysokość pobieranego świadczenia = wysokość ostatniego pobranego uposażenia?Pobrałem pierwsze świadczenie i kasa mi nie gra jest dość duża różnica.Jest sobota oddział nie pracuje bo bym już grzał telefon do finansów.Sad

Nie - nie równa się ostatniemu pobranemu uposażeniu.Od pobieranego tzw uposażenia rocznego masz pobierany 29 % podatek- 20 % ryczałtu plus 9 % składki zdrowotnej.Pensji rocznej nie wykazuje się rocznym PIT , odzyskuje się 7,75% odprowadzanej składki zdrowotnej - finansówka OSG przysyła do ciebie na koniec roku info jaka kwota odprowadzonej składki zdrowotnej podlega odliczeniu - odzyskiwana kwota 7,75 % nie jest naliczana od 9 % a od łącznej kwoty stanowiącej podstawę naliczania składki 9%
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 13:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2014 13:17 przez sap.)
Post: #17
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
Witam. Czy ktoś z Was będący na tzw. rocznym świadczeniu pobierał zaświadczenie o zarobkach (np. do kredytu)? Jaka forma zatrudnienia widnieje na takim zaświadczeniu i czy banki robią jakieś problemy w związku z takim źródłem dochodów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2014, 15:26
Post: #18
RE: % za zdrowie w trakcie rocznego swiadcz.
(04-02-2014 13:17 )sap napisał(a):  Witam. Czy ktoś z Was będący na tzw. rocznym świadczeniu pobierał zaświadczenie o zarobkach (np. do kredytu)? Jaka forma zatrudnienia widnieje na takim zaświadczeniu i czy banki robią jakieś problemy w związku z takim źródłem dochodów?
Powinieneś do lub po upływie 60 dni otrzymać decyzję dyrektora ZER MSW ( bo tyle wg ustawy ma ZER ) o przyznaniu i wysokości emerytury lub renty . Nie wiem jak to do końca wygląda . Bank może Tobie odrzucić zaświadczenie z kadr macierzystego OSG - ponieważ będzie tam zaznaczona data graniczna pobierania świadczenia rocznego czyli maks 12 mcy . Dla banku podstawą dla udzielenia kredytu będzie decyzja emerytalna ZER MSW . Dla pewności popytaj kolegów emerytów w miejscu zamieszkania lub wykonaj telefon do ZER-u.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS