Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długotrwałe L4, a powrót do służby...
29-09-2018, 06:44
Post: #1
Video Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Skończyłem pobyt na długotrwałym L4 z powodu wypadku nie związanego ze służbą. Zwolnienie trwało prawie 11 miesięcy. Po otrzymaniu zaswiadczenia o zakończeniu leczenia poinformiwalem o tym fakcie przełożonych. Skierowano mnie do lekarza w oddziele, który zlecił badania u neurologa i na podstawie tego badania stwierdził że muszę sie stawic przed komisja lekarska bo wg niego nie moge pracować. Mój 01 wypełnił odpowiednie kwity i oddział skierował mnie na komisję. Powiadomiono mnie ze czas od momentu przedłożenia przeze mnie dokumentu o zakonczeniu leczenia do komisji lekarskiej jest zabierany z moich nadgodzin. Proszę o pomoc i interpretacje tej sytuacji, bo nie wiem czy to ja czegoś nie rozumiem czy może w co oczywiście nie wierze Smile moi przełożeni coś wykombinowali. Okres o którym mowa to okolo w miesiące (zakończenie L4 6 sierpnia- komisja 9 października)
Z góry dziekuje za wszelkie info
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 09:07
Post: #2
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Jesteś niezdolny do służby... Powrót do lekarza po zwolnienie i czekanie na komisję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 10:17
Post: #3
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Lekarz zakończył leczenie... Także nie mam L4. Interesuje mnie status tych dni pomiedzy zakończeniem leczenie a komisją
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 10:50
Post: #4
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Ja miałem podobny przypadek wróciłem do pracy - bo zrobiłem lekarza dopuszczającego, a po 3 miesiącach miałem komisję.
To , że masz wyznaczony taki odległy termin to nie twoja wina - niech się martwią przełożeni ( jesteś w dyspozycji komendanta).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2018 11:47 przez krissg.)
Post: #5
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Jeśli masz nadgodziny to przełożony może wysłać Cię na przymusowy ich odbiór
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 10 czerwca 2009 r. w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej

§ 18. 1. Czasu wolnego w zamian za służbę przekraczającą normę określoną w art. 37 ust. 2 ustawy udziela przełożony zajmujący stanowisko kierownicze bezpośrednio wyższe od stanowiska zajmowanego przez funkcjonariusza, poczynając od kierownika sekcji (równorzędnego) lub dowódcy plutonu:
1) z urzędu, w ustalonych przez siebie terminach, uwzględniając potrzeby służbowe;
2) na pisemny wniosek funkcjonariusza, we wskazanych przez niego terminach, w szczególności w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego ukończeniu, jeżeli nie zakłóca to normalnego toku służby.
2. W uzasadnionych przypadkach czasu wolnego, o którym mowa w ust. 1, może udzielić również przełożony właściwy w sprawach osobowych funkcjonariusza albo kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej, w której funkcjonariusz pełni służbę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 15:41
Post: #6
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
No tak ale czy jako osoba niepoduszczona do służby moge odbierać nadgodziny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2018, 18:34
Post: #7
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
(29-09-2018 15:41 )Bolek123 napisał(a):  No tak ale czy jako osoba niepoduszczona do służby moge odbierać nadgodziny?

Według mnie tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2018, 09:40
Post: #8
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Nie widzę w tym żadnej sprzeczności. Oczywiście, że możesz odbierać nadgodziny mimo niedopuszczenia do służby.
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2018, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2018 22:52 przez Kudłaty.)
Post: #9
RE: Długotrwałe L4, a powrót do służby...
Najważniejsze pytanie co jest na kwicie od lekarza z oddziału tam są dwie opcje
1.zdolny do służby/pracy na zajmowanym stanowisku
2.wobec przeciwwskazań niezdolny do służby/pracy na zajmowanym stanowisku
Jeśli to drugie, to ma być ZZS wystawiony przez przełożonego na podstawie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 13 kwietnia 2017 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej

„§ 18. 1. Przełożony właściwy w sprawach osobowych z urzędu:

3) zwalnia od zajęć służbowych funkcjonariusza, u którego w toku orzekania o zdolności fizycznej i psychicznej do służby przed komisją lekarską podległą ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych stwierdzono choroby lub ułomności niepozwalające na pełnienie służby, na pozostały okres służby, chyba że w toku dalszych czynności komisji lekarskiej wystąpią okoliczności pozwalające na pełnienie służby przez funkcjonariusza.

Nie ma możliwości zbijania nadgodzin, a jeśli tak komendant robi to pismo z zapytaniem do niego na jakiej podstawie możesz odbierać nadgodziny bez dopuszczenia do służby przez komisje lekarską? Ale najważniejsze co jest zaznaczone przez lekarza?

I jeszcze jedno nas dotyczy również Kodeks Pracy w pewnym zakresie
Art. 75b. Odesłanie do przepisów ustawy o SG – Kodeks pracy
2. W sprawach bezpieczeństwa i higieny służby stosuje się odpowiednio przepisy działu dziesiątego Kodeksu pracy, a także przepisy wykonawcze wydane na jego podstawie, z wyłączeniem przepisów art. 207 obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy § 2 pkt 7, art. 2091 obowiązki pracodawcy w zakresie pierwszej pomocy § 4, art. 228 Międzyresortowa Komisja do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy § 1 i 2, art.229 wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie § 1–12, 4a i 8 w zakresie niedotyczącym wskazówek metodycznych w sprawie przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników oraz [/b]dokumentowania i kontroli badań okresowych i kontrolnych,
Art. 229. § 1. Wstępnym badaniom lekarskim, z zastrzeżeniem § 1
1, podlegają:
§ 4. Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego
orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku w warunkach pracy opisanych w skierowaniu na badania lekarskie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS