Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LICENCJA CIECIA
10-10-2018, 15:49
Post: #1
LICENCJA CIECIA
Pytanie do zorientowanych. Czy dyplom ukończenia szkoły oficerskiej WOP dyskwalifikuje emeryta ubiegającego się o przyznanie licencji kwalifikowanego pracownika ochrony? Bo tak mi odpowiedziano w Wydziale postępowań administracyjnych KWP. Nieistotne,że prawie praktycznie cała służba w SG, awanse, kursy- m.in. kurs ekspertów ochrony polskich placówek dyplomatycznych. Sytuacja kuriozalna( ponoć jakaś ustawa z 2014 roku) dotyczy szkól WOP i Milicji. Może ktoś wie o jakimś precedensie, odwołaniu się kogoś. Będę wdzięczny za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2018 19:51 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #2
RE: LICENCJA CIECIA
Art. 26 ust. 7. Spełnienie wymogu określonego w ust. 3 pkt 8 (posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomość przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia) potwierdzają:
1) dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie technika ochrony fizycznej osób i mienia lub świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technika ochrony fizycznej osób i mienia;
2) dyplomy lub świadectwa uczelni, szkół oficerskich lub podoficerskich Policji lub Straży Granicznej;
4) zaświadczenia o ukończeniu kursów organizowanych przez ośrodki szkolenia Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu lub Służby Ochrony Państwa, o ile kursy te spełniają wymagania określone w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie ust. 9;
Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia w aktualnym brzmieniu.
Czyli literalnie mowa o tych formacjach- nie o Milicji Obywatelskiej czy WOP, mają zatem racje. Punkt 4 wskazuje, że można udowadniać też posiadanie tych kwalifikacji innymi kursami organizowanymi przez ww. formacje. Dyplom ukończenia uczelni SG czy Policji to nie jedyna droga. Natomiast problemem może być część dotycząca znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia. Art. 26 ust. 8- dyplomy uczelni kształcących w zakresie prawa, administracji publicznej, bezpieczeństwa narodowego lub bezpieczeństwa wewnętrznego potwierdzają specjalistyczne przygotowanie teoretyczne w zakresie znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia.
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2018, 14:24
Post: #3
RE: LICENCJA CIECIA
Wyrok NSA



http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/nsa-p...roniarzem/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS