Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjęci do służby po 1.01.1999
26-07-2014, 09:34
Post: #81
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Witam wszystkich w odpowiedzi na wasze pytania dotyczące TK Nie wszyscy wiedzą, ale art. 15a, do ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, wprowadzono ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. która weszła w życie 1 października 2003 r. a więc funkcjonariusze, którzy zostali przyjęci do służby po dniu 1 stycznia 1999 r. a przed dniem 23 lipca 2003 r. nie mieli świadomości zmian w zakresie uprawnień emerytalnych. Duża część moich kolegów nie jest w ogóle świadoma, istnienia tego artykułu i co on oznacza, dlatego dla niezorientowanych, krótko:

Nieszczęsny art. 15a pozbawia funkcjonariuszy, którzy wstąpili do służby po dniu 1 stycznia 1999 r. prawa do naliczania do emerytury okresów pracy sprzed służby i na emeryturze. To wbrew pozorom bardzo dużo ponieważ wcześniej nawet osoby, które nie pracowały przed policją, a pracując już na emeryturze, miały doliczane po 1,3% za każdy rok pracy po ukończeniu 55 roku życia. Przykładowo idąc na emeryturę w wieku 35 lat i pracując w cywilu do 55 roku życia, doliczano dodatkowo 26 % do emerytury. Osoby pracujące przed służbą zyskiwały jeszcze więcej, gdyż pierwsze trzy lata pracy przed służbą były liczone jak w służbie czyli 2,6%, a kolejne po 1,3%. Przykładowo pracując 5 lat przed policją doliczano do emerytury dodatkowo 10,4 %.
Według obowiązujących przepisów funkcjonariusze przyjęci po 1 stycznia 1999 r. po 15 latach służby otrzymają "emeryturę policyjną", natomiast poprzedzające służbę okresy składkowe i nieskładkowe będą stanowić podstawę ustalenia emerytury wypłacanej przez Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.
Nie wygląda to różowo ponieważ, aby uzyskać przyzwoitą emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trzeba przepracować wiele lat i mieć wysokie dochody, a my na emeryturze nie możemy takich mieć.
Straż Graniczna już działa w tej sprawie, Ich Związki Zawodowe reprezentowane przez Kancelarie Adwokacką wystąpiły do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności tych przepisów z Konstytucją. Ciekawa lektura, w załączeniu link.

nszzfsg.org/dokumenty/wnioseksg1.doc‎

Niestety odmówiono nadania wnioskowi dalszego biegu.

strona:www.naszawokanda.pl/orzeczenie/7pjzf/tk,Tw-35-11,z_u_b/

Myślałem, że prawo nie działa wstecz i będę miał emeryturę jak wszyscy funkcjonariusze przyjęci „na starych zasadach”. O tym, że art. 15a wszedł w życie gdy już byłem w służbie, dowiedziałem się stosunkowo niedawno. W każdym razie przyjęci w 1999 r, już w tym roku nabierają praw emerytalnych więc czas nas goni, a temat jest warty uwagi, bo chodzi o pieniądze . Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 09:39
Post: #82
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Najważniejsze że teraz są już funki którzy nabyli 15 lat i Trybunal ma podstawę aby odrzucić zapis 15a.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 13:15
Post: #83
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(26-07-2014 09:34 )LORGO napisał(a):  Myślałem, że prawo nie działa wstecz i będę miał emeryturę jak wszyscy funkcjonariusze przyjęci „na starych zasadach”. O tym, że art. 15a wszedł w życie gdy już byłem w służbie, dowiedziałem się stosunkowo niedawno. W każdym razie przyjęci w 1999 r, już w tym roku nabierają praw emerytalnych więc czas nas goni, a temat jest warty uwagi, bo chodzi o pieniądze . Pozdrawiam

Z ustawą nie było tak jak piszesz-jak przyjmowałeś się do służb mundurowych w latach 1999-2003 to byłeś po uszy zanurzony w g....... ( tylko wtedy może tym się nie interesowałeś),ponieważ zgodnie z wtedy obowiązującymi zapisami w ustawie emerytalnej podlegałeś pod FUS !!! i miałeś odprowadzane z poborów składki emerytalne.W 2003 roku z uwagi na zakwestionowanie zapisów ustawy przez TK ZMIENIONO JE PRZYWRACAJĄC DLA TYCH MUNDUROWYCH ZAOPATRZENIOWY SYSTEM EMERYTALNY i tym sposobem w połowie wyciągnięto z g..... tych mundurowych zatrudnionych w latach 1999-2003. Chociaż można było wtedy podciągnąć ich pod zasady obowiązujące zatrudnionych przed 01.01.1999 czyli zaliczając im lata z cywila do emki mundurowej - lecz ustawodawca nie był tym zainteresowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2014, 08:12
Post: #84
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Coś więcej na temat 99-03 jakie są szanse tym razem przed Trybunałem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2015, 17:31
Post: #85
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Ponawiam pytanie po dłuższej przerwie - czy wiadomo coś o funkach którzy fizycznie nabyli emkę i zgłosili się jako emeryci z rocznika 99-03 (czy było ich dużo). Od tego Trybunał uzależniał nasze roszczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2015, 17:52
Post: #86
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
A ja własnie chcę przejść na emeryturę i już całkiem zgłupiałem, bo wychodzi na to, że dostanę cale nic emerytury mundurowej i jeszcze większe nic emerytury z FUS, ogólnie rzecz biorąc zostałem totalnie wydymany przez system jakimś art.15a, którego nie było jak przyjmowałem się do służby. cy jest jeszcze jakaś możliwość zaradzenia temu. pomóżcie bo przyjdzie normalnie głodować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2015, 18:52
Post: #87
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2015 17:52 )alaxin25 napisał(a):  A ja własnie chcę przejść na emeryturę i już całkiem zgłupiałem, bo wychodzi na to, że dostanę cale nic emerytury mundurowej i jeszcze większe nic emerytury z FUS, ogólnie rzecz biorąc zostałem totalnie wydymany przez system jakimś art.15a, którego nie było jak przyjmowałem się do służby. cy jest jeszcze jakaś możliwość zaradzenia temu. pomóżcie bo przyjdzie normalnie głodować
Pozostaje tylko czekać bo wniosek do TK już poszedł:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&e...1401,d.d24
poprzedni został odrzucony:
http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/35...kcjon.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-03-2015, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2015 19:52 przez quasimodo1.)
Post: #88
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2015 18:52 )krissg napisał(a):  
(06-03-2015 17:52 )alaxin25 napisał(a):  A ja własnie chcę przejść na emeryturę i już całkiem zgłupiałem, bo wychodzi na to, że dostanę cale nic emerytury mundurowej i jeszcze większe nic emerytury z FUS, ogólnie rzecz biorąc zostałem totalnie wydymany przez system jakimś art.15a, którego nie było jak przyjmowałem się do służby. cy jest jeszcze jakaś możliwość zaradzenia temu. pomóżcie bo przyjdzie normalnie głodować
Pozostaje tylko czekać bo wniosek do TK już poszedł:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&e...1401,d.d24
poprzedni został odrzucony:
http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/35...kcjon.html

Info z IFP - wniosek nie przeszedł rozpoznania wstępnego TK i został odrzucony w dniu 11.03.2015.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 09:15
Post: #89
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Nie pisz bzdur
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 19:21
Post: #90
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(23-03-2015 09:15 )Gryf napisał(a):  Nie pisz bzdur
Może coś więcej?
Quasimodo1 podał źródło i jest tam jakoś sensownie uzasadnione.
A Ty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 10:17
Post: #91
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
trybunał Konstytucyjny rozważy ostatecznie między sierpniem a grudniem 2015 r . Także czekamy i nie robimy pompy .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 13:52
Post: #92
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(24-03-2015 10:17 )Gryf napisał(a):  trybunał Konstytucyjny rozważy ostatecznie między sierpniem a grudniem 2015 r . Także czekamy i nie robimy pompy .

Gryf ,jednak masz odpowiedż http://www.nszzpwlkp.pl/imgWYSIWYG/File/...dpisem.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 15:43
Post: #93
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
@Gryf - szaty pokutne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2015, 17:00
Post: #94
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
no i co dalej w tej kwestii?... jednym słowem przez takie podejście do sprawy Trybunału Konstytucyjnego, będziemy musieli tyrać do 65 roku życia czy nawet 67, a i tak nawet wtedy dostaniemy grosze za swoja pracę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2015, 17:07
Post: #95
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(04-05-2015 17:00 )alaxin25 napisał(a):  no i co dalej w tej kwestii?... jednym słowem przez takie podejście do sprawy Trybunału Konstytucyjnego, będziemy musieli tyrać do 65 roku życia czy nawet 67, a i tak nawet wtedy dostaniemy grosze za swoja pracę?
Nie przesadzaj z tym 67 i nie siej fermentu na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-05-2015, 20:06
Post: #96
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Alaxin zastosowal skrot myslowy - domyslam sie, ze chodzilo mu o to, iz emke za cywila dostanie dopiero jak skonczy 67 lat zycia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2015, 11:56
Post: #97
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Witam panów!
Panowie sprawa jest nie do wygrania w TK, a artykuł 15a jest jak najbardziej konstytucyjny, a wręcz rzekłbym przywracający przyjętych do służby po dacie 01 stycznia 1999 z zakres uprawnień do "emerytury policyjnej".
W całej tej sprawie wszyscy zapomnieli, wy również o wprowadzonej pod koniec roku 1998 reformy emerytalnej nijakiego "Buzka". Reformę te wprowadzono miedzy innymi ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.(Dz. U. z dnia 10 listopada 1998 r.(Dz.U.1998.137.887)), która to ustawa w poniższym zapisie

---
Art. 6.1.Obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym podlegają, z zastrzeżeniem ust. 3 oraz art. 8 i 9, osoby fizyczne, które na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej są:
...
13)żołnierzami zawodowymi,
14)funkcjonariuszami Policji,
15)funkcjonariuszami Urzędu Ochrony Państwa,
16)funkcjonariuszami Straży Granicznej,
17)funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej,
18)funkcjonariuszami Służby Więziennej,
...
3.Obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym podlegają osoby wymienione w ust. 1 pkt 13-18, które podjęły służbę po dniu wejścia w życie ustawy.

...
Art. 127.Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1999 r.
----

wyłączyła wszystkich przyjętych do służby po wyżej wskazanej dacie (01.01.1999r.) spod działania ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji jak i Was Strażników Granicznych i włączyła pod powszechny system ubezpieczeń społecznych. Tu przypomnę: charakteryzującym się tym, że WSZYSCY podlegali takim samym zasadom emerytalnym niezależnie, czy służyli czy pracowali, a prawa emerytalne uzyskiwali po osiągnięciu wieku 65 lat.
Taki stan prawny trwał aż do roku 2003, w którym to roku nijaki "Miler" poszedł po rozum do głowy i i docenił ludzi służby nowelizując ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych uchylając w niej zapisy, który powyżej cytowałem i dopisując do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji i Was Strażników artykuł 15a, który to artykuł przywrócił tych ludzi w zakres działania tejże ustawy, przywracając prawo do uzyskania uprzywilejowanej "emerytury policyjnej" za czas służby, pozostawiając osobne uprawnienia do emerytury "cywilnej" adekwatnej do uzbieranego i zwaloryzowanego kapitału wynikającego z pracy przed podjęciem i po zwolnieniu ze służby.

Pozdrawiam - były gliniarz.

---
ustawa, której zapominacie, a pozbawiająca uprawnień do uprzywilejowanej "emerytury policyjnej" przyjętych do służby po dniu 01.01.999 r. w wersji z dnia wprowadzenia jej w życie jest pod poniżej wskazanym linkiem

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1998-137-887
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2015, 13:11
Post: #98
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(06-03-2015 17:52 )alaxin25 napisał(a):  A ja własnie chcę przejść na emeryturę i już całkiem zgłupiałem, bo wychodzi na to, że dostanę cale nic emerytury mundurowej i jeszcze większe nic emerytury z FUS, ogólnie rzecz biorąc zostałem totalnie wydymany przez system jakimś art.15a, którego nie było jak przyjmowałem się do służby. cy jest jeszcze jakaś możliwość zaradzenia temu. pomóżcie bo przyjdzie normalnie głodować

Również zamierzam niedługo uciekać na emkę i jestem przyjęty po 99r a przed 2003r. Nie rozumiem dlaczego miałbyś dostać całe nic emerytury mundurowej? Jak dla mnie ten art. 15a nie jest taki straszny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2016, 10:07
Post: #99
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
Jest szansa ,że PIS się przełamie i wreszcie uzna, że funkcjonariusze przyjęci między 99-03 będą mogli zaliczać lata z cywila do emki. Rozmawiałem z policjantem który jest wysoko...., i twierdzi , że zmienią art. 15 a - nadzorujący tą sprawę ze strony PIS - niejaki pan Skiba podsekretarz stanu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2016, 19:35
Post: #100
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(12-04-2016 10:07 )Gryf napisał(a):  Jest szansa ,że PIS się przełamie i wreszcie uzna, że funkcjonariusze przyjęci między 99-03 będą mogli zaliczać lata z cywila do emki. Rozmawiałem z policjantem który jest wysoko...., i twierdzi , że zmienią art. 15 a - nadzorujący tą sprawę ze strony PIS - niejaki pan Skiba podsekretarz stanu.

Wiceminister Skiba na spotkaniu z NSZZFSG w dniu 26.01.2016 jedynie zadeklarował że w MSWiA przeanalizują dogłębnie art.15a ustawy o zaopatrzeniu ..... i da znać co dalej zw.zawodowym Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS