Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjęci do służby po 1.01.1999
13-04-2016, 17:03
Post: #105
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(13-04-2016 14:01 )quasimodo1 napisał(a):  
(13-04-2016 13:34 )kerewa napisał(a):  a może nie robić kolejnych sztucznych podziałów i zaproponować T. Konstytucyjnemu aby nowe zmiany naliczania świadczenia emerytalnego dotyczyły tych funków którzy weszli w nowy system emerytalny - 25 lat służby 55 lat. a starzy Funkowie wszyscy na poprzednich zasadach

Tutaj raczej nie chodzi o kolejne podziały naliczania emek i przechodzenia mundurowych na emke. Na razie jest ich 5 w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym.....

- art.15 - czyli na starych zasadach
- art15a - czyli tylko lata w mundurze plus druga emka z lat z cywila po ukończeniu 67/65 roku życia
- art15a z podziałem na tych co mieli przed 01.01.1999 lata służby kandydackiej z SG lub Policji i wojskowej służby zawodowej ( nie mylić z nią nadterminowej zasadniczej służby wojskowej ) - oni są traktowani jak mundurowi z art.15
- przyjęci do służby mundurowej po 01.01.2012 czyli minimum w mundurze 25 lat i ukończony 55 rok życia
- i mundurowi z latami liczonymi jako nieskładkowe po 0,7% za rok służby za lata w SB,Zwiad WOP ,IW i itd
Trybunał wniosek odrzucił i wątpię żeby się zajmował dalej . Tutaj zależy raczej od dobrej woli rządzących ,bo to oni mogą znowelizować ustawę w Sejmie( na przeszkodzie może stanąć stanowisko ministra finansów) - tak samo zrobili postkomuniści w 2003 wyciągając z "gówna" FUS mundurowych przyjętych po 01.01.1999 ,bo wtedy oni mieli uzusowioną pensję i marne perspektywy na mundurową emkę - drugą stroną medalu było to , że generalnie MSW czy MON lub MS w przypadku SW nie były płatnikami ZUS za swych mundurowych - po prostu zaczęło brakować kasy w budżetach w/w ministerstw na składki emerytalno-rentowe mundurowych przyjętych po 01.01.1999 - czyli postkomuniści nie byli do końca tacy łaskawiWink
A tacy jak ja, którzy odbywali kandydackà sluzbe wojskowa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999 - pchor_1 - 13-04-2016 17:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS