Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjęci do służby po 1.01.1999
03-03-2013, 23:09
Post: #28
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999
(03-03-2013 22:09 )mierwit napisał(a):  Po trzecie:
Kolego Wiedźmin, sprawa z latami z cywila polega na tym że gdyby zaliczono mi je do emerytury od razu to miałbym 75% po 22 latach służby i sam bym sobie wybrał czy chcę służyć dalej czy też nie. W obecnym stanie prawnym, składki odprowadzane za mnie przez mojego wcześniejszego pracodawcę do ZUS-u oraz z ZUS-u do OFE, zostają niejako skonfiskowane ponieważ nawet gdy dożyję 67 lat, tych pieniędzy już nie odzyskam gdyż prawo mówi wyraźnie: przy zbiegu świadczeń emerytalnych, wypłaca się świadczenie wyższe lub wskazane przez osobę uprawnioną. Jasno z tego wynika że z tamtej kasy nawet na biovital nie dostanę:/
Jak więc panie kolego, nie uznać tego za złodziejstwo w majestacie prawa???

Mierwit ,polecam Ci czytać obowiązujące akty prawne - bo jeśli chodzi o zbieg świadczeń gadasz głupoty . Twoim problemem w świetle obowiązujących przepisów będzie " tylko " dożycie do 67 roku życia aby zassysać dwie emerytury . Jako funk z art.15a będziesz pobierał emke mundurową a jak dożyjesz 67 wiosny otrzymasz z automatu drugą emkę z ustawy emerytalnej fus z dnia 17.12.1998 roku za lata przepracowane w cywilu - fakt może starczy Ci tylko na biovital ale to grozi wszystkim cywilom w przyszłości a którzy będą otrzymywać emerytury ze swoich składek .Przeczytaj dokładnie art.95.1 oraz art 95.2 ustawy emerytalnej FUS z dnia 17.12.1998 i nie gadaj głupot że jako funk z art 15a możesz otrzymywać jedną tylko emke mundurową lub że możesz wybrać jedną z zbiegu dwóch świadczeń - ten przepis o zbiegu świadczeń dotyczy tylko mundurowych którzy są przyjęci do służby przed 01.01.1999 http://idn.org.pl/sonnszz/emeryturyfus.htm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przyjęci do służby po 1.01.1999 - quasimodo1 - 03-03-2013 23:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS