Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesienie z PSP do NOSG
16-11-2018, 13:49
Post: #1
Przeniesienie z PSP do NOSG
Witam Wszystkich....
Może powtarzam temat ale jestem nowy i bardzo proszę o wyczerpujace odpowiedzi na moje pytania. Z góry dzięki...

Pracuje w PSP od 12lat. Stopień sierżant,gr 4, do ręki 3tys, praca w systemie zmianowym 24/48.
Zastanawiam się nad przejściem do SG.. podobno jest nabór Modlin, Okęcie, Lesznowola.
Mam do każdej z jednostek około 100km.
Dzwonilem i powiedzieli mi że jest taka możliwość tylko wiadomo muszę składać pismo do Komendanta Głównego.
Czy przejście będzie dla mnie opłacalne, jakie uposażenie mogę dostać??
Czy będę miał możliwość pracować na 12??
Czy nie wysla mnie gdzieś dalej jak te 3 jednostki co wymieniłem??
Czy jest szansa że Komendant główny wyrazi zgodę??

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2018, 16:31
Post: #2
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
(16-11-2018 14:11 )lorak8 napisał(a):  Witam Wszystkich....
Może powtarzam temat ale jestem nowy i bardzo proszę o wyczerpujace odpowiedzi na moje pytania. Z góry dzięki...

Pracuje w PSP od 12lat. Stopień sierżant,gr 4, do ręki 3tys, praca w systemie zmianowym 24/48.
Zastanawiam się nad przejściem do SG.. podobno jest nabór Modlin, Okęcie, Lesznowola.
Mam do każdej z jednostek około 100km.
Dzwonilem i powiedzieli mi że jest taka możliwość tylko wiadomo muszę składać pismo do Komendanta Głównego.
Czy przejście będzie dla mnie opłacalne, jakie uposażenie mogę dostać??
Czy będę miał możliwość pracować na 12??
Czy nie wysla mnie gdzieś dalej jak te 3 jednostki co wymieniłem??
Czy jest szansa że Komendant główny wyrazi zgodę??

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi.....


Witam,

Powiem tak nwm jak to bd z tymi powyższymi, ale co do ostatniego to zawsze trzeba próbować pisać nie napisze się to nic nie bd Smile sam właśnie napisałem o przeniesienie tylko między placówkami i czekam Smile powodzenia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2018, 18:18
Post: #3
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
ciężko powiedzieć, w PSP masz dobry system godzinowy i możesz zawsze dorobić. W SG będziesz klepał stemple i tylko przeklinał... szkoda zachodu, na nic nie ma czasu po nocy wypruty jak dętka ..., ja bym na Twoim miejscu siedział w PSP.
Ale to Twój wybór.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 22:24
Post: #4
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
Dzięki za odpowiedź.
Interesuje mnie jednak opinia na temat tych 3 placówek co wymieniłem wcześniej....jakieś opinie???
Co mogą mi zaproponować?? Jakie stanowisko?? Jakie zarobki???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2018, 11:31
Post: #5
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
Przez kilka lat będzie to 2 grupa i jakieś 2800.
Praca na większości przejść to 12h.
Wyslac Cię mogą zawsze i wszędzie w obrębie oddziału.
Nasz 01 na pewno Cię przyjmie - mamy już takie braki, że bierzemy każdego chętnego.

Tak jak ktoś już wcześniej napisał - przejście z psp do sg to glupota.
Jeśli już musisz uciekać z psp to lepiej idź do monu.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2018, 20:43
Post: #6
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
12 lat to zaraz normalnie najniższa emerytura.
Jak się nie pali to zacisnij zeby i do 2024 wytrzymaj ?
W PSP łatwiej dorobić niż w SG.
Jak się pali to znajdź dobrze płatną pracę w cywilu.
Bez pleców to w SG wywala cię tam gdzie nie ma komu robić (potrzeba służby) i będziesz robił jak to mawiał znajomy za "beduina" czapkujac przełożonym i podróżnym. Nie licz na rozwój, awans lub kase, to dla znajomych królika.
Popytaj ile km ludzie dojeżdżają na służby i ile razy się rozbili samochodem w drodze na/ze sluzby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2018, 10:13
Post: #7
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
(18-11-2018 11:31 )keyser soze napisał(a):  Przez kilka lat będzie to 2 grupa i jakieś 2800.
Praca na większości przejść to 12h.
Wyslac Cię mogą zawsze i wszędzie w obrębie oddziału.
Nasz 01 na pewno Cię przyjmie - mamy już takie braki, że bierzemy każdego chętnego.

Tak jak ktoś już wcześniej napisał - przejście z psp do sg to glupota.
Jeśli już musisz uciekać z psp to lepiej idź do monu.

Mniej niż w PSP na bank nie dostanie (12 lat to plus 300 pln na start z samej wysługi). Rozpiętość na grupach uposażenia to też niewielkie różnice - pomiędzy grupą 02 a 06 jest to delikatnie ponad 300 pln netto. Różnica pomiędzy najstarszym sierżantem (sierż. sztab) a najstarszym chorążym (st. chor. sztab.) to 200 pln netto. Dodatki służbowe na granicy oscylują w okolicy minimalnych stawek (przy czym nie można mieć mniej niż 10%). Nie znam nikogo kto ma ponad 20% tego dodatku sam mam bodajże 16% na kierowniczym stanowisku. Jeśli zachowają mu stopień to powinien otrzymać przynajmniej 3200 netto miesięcznie a po podwyżkach (o ile się potwierdzą) będzie to już ponad 4 tyś netto na 02 grupie.

Co do samej pracy to każde miejsce cechuje się indywidualną specyfiką stąd nie ma co zawczasu wróżyć, że będzie źle albo dobrze. Ludzie są różni lepsi, gorsi i to właśnie oni tworzą atmosferę w pracy a nie sam zakres obowiązków. Co do przenosin nie ma tu żadnej spójnej polityki, jednych przenoszą innych nie trzeba indywidualnie próbować. Teoretycznie mogą Cię wysłać wszędzie ale zapewne wyślą Cię tam gdzie jest taka potrzeba. Na rozmowie możesz się dopytać czy jest możliwość dostania się do wybranej przez Ciebie placówki. Wiadomo, że i dla służby lepiej żebyś był pod rękąWink Co do systemu pracy to będziesz pracował tak jak pracuje dana placówka zazwyczaj dla zmianowych jest to 12h (ale są i 8 i 24).

PowodzeniaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2018, 12:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2018 12:50 przez maniek.)
Post: #8
RE: Przeniesienie z PSP do NOSG
Cześć, służę w SG i powiem szczerze, że zaskoczyłeś mnie swoim pomysłem. Sam startowałem do PSP więc dziwię się na kierunek w drugą stronę. Ze względu na system pracy w PSP jest większa szansa coś dorobić niż w SG. Po nocy będziesz wyrypany, przed nocką też nie poszalejesz. Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja z grupami w NwOSG ale ogólnie jest słabo. Osobiście na Twoim miejscu bym się nigdzie nie ruszał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS