Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Służba przygotowawcza
14-12-2018, 23:59
Post: #1
Służba przygotowawcza
Witam

Czy może mi ktoś objaśnić jak długo trwa służba przygotowawcza do SG. Z informacji zaczerpniętych w necie wiem mnie więcej, że wygląda to tak : 3 miesiące w szkolenia podstawowego ( w moim przypadku Lubań) 1 miesiąc praktyki w miejscu służby i 3 miesiące szkolenie podoficerskie. Czy tak wygląda schemat ? A podoficerskie gdzie się odbywa czy jest to np. Lubań czy jak mam pracować w Wawie na lotnisku będzie bliżej stolicy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 06:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2018 06:12 przez mk7547.)
Post: #2
RE: Służba przygotowawcza
Służba przygotowawcza trwa 3 lata. Do daty, w której jesteś przyjęty dodaj 3 lata

A jeżeli chodzi o szkolenie to wszystko w 1 ośrodku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 20:41
Post: #3
RE: Służba przygotowawcza
A jakie jest uposażenie podczas sluzby przygotowawczej, domyslam sie ze przez 3 lata nie placa okolo 2 tys na reke. Czy jest ktos kto pracuje na lotnisku w wawie i moze w wypowiedziec sie jak wyglada sprawa zarobkow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 21:32
Post: #4
RE: Służba przygotowawcza
W służbie przygotowawczej (po kursie) zarobki to ok.2600-2800 w zależności od przepracowanych wcześniej lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 21:51
Post: #5
RE: Służba przygotowawcza
piszesz, że "masz" pełnić służbę w wawie, więc wnioskuję, że składasz/złożyłeś kwity do Nadwiślańskiego oddziału. A więc muszę Ci powiedzieć, że na pewno do Lubania nie pojedziesz. Nadwiślanka na szkolenie podstawowe i podoficerskie jeździ do Koszalina lub Kętrzyna. Oba szkolenia w jednym ośrodku. Mniej więcej 3 miesiące szkolenia podstawowego, następnie od razu kolejnego dnia po zakończeniu podstawówki zaczynasz podoficerkę. Po 2/3 tygodniach podoficerki jedziesz do swojego oddziału na 3/4 tygodnie praktyk, a następnie wracasz do ośrodka szkolenia na dokończenie podoficerki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 13:37
Post: #6
RE: Służba przygotowawcza
(15-12-2018 21:51 )Abx89 napisał(a):  piszesz, że "masz" pełnić służbę w wawie, więc wnioskuję, że składasz/złożyłeś kwity do Nadwiślańskiego oddziału. A więc muszę Ci powiedzieć, że na pewno do Lubania nie pojedziesz. Nadwiślanka na szkolenie podstawowe i podoficerskie jeździ do Koszalina lub Kętrzyna. Oba szkolenia w jednym ośrodku. Mniej więcej 3 miesiące szkolenia podstawowego, następnie od razu kolejnego dnia po zakończeniu podstawówki zaczynasz podoficerkę. Po 2/3 tygodniach podoficerki jedziesz do swojego oddziału na 3/4 tygodnie praktyk, a następnie wracasz do ośrodka szkolenia na dokończenie podoficerki.


Na testy sprawnosciowe i zwiedzy wysylaja mnie do lubania w styczniu. Czy tylko w lubaniu odbywaja sie testy dla wszystkich. A kokega pracuje moze na lotnisku w wawie ? Poszukuje kogos kto by cos napisal o pracy na lotnisku z poziomu straznika granicznego. Interesuje mnie rowniez jakie zarobki sa na poczatek .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 18:03
Post: #7
RE: Służba przygotowawcza
Zarabiasz jak każdy inny w formacji, wszędzie tak samo. Ewentualne różnice w zarobkach w tych samych grupach wynikają z wysługi lub lekkiej ręki komendanta ( zwiększenia dodatków ). Służba jak służba, trafiasz do grupy kontroli ruchu granicznego, pobierasz stempel, wchodzisz do swoich 4m2 i klepiesz 12h Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 19:17
Post: #8
RE: Służba przygotowawcza
Czy po ukończeniu kursu trafia się na tzw stempel czy na zieloną? Od czego to zależy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 19:22
Post: #9
RE: Służba przygotowawcza
Od widzimisię kadr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2018, 10:29
Post: #10
RE: Służba przygotowawcza
A z nadwislanskiego chyba nie wysylaja na zielona granice ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2018, 17:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2018 17:03 przez Lukaszenko323.)
Post: #11
RE: Służba przygotowawcza
(16-12-2018 19:17 )Adames napisał(a):  Czy po ukończeniu kursu trafia się na tzw stempel czy na zieloną? Od czego to zależy?

zależy chyba od aktualnych braków w poszczególnym zespole w psg, dostałem przydział do krg od 1 dnia służby na psg jestem na krg, choć w 2019 podobnież idę na kilka miesięcy na zieloną Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2018, 22:46
Post: #12
RE: Służba przygotowawcza
A czy na podczas szkolenia przygotowawczego, które trwa około 7 miesięcy można co tydzień jechać do domu? Czy jest taka możliwość? Pytam dlatego że moja żona jest w ciąży i chciałbym jej pomagać chociaż w weekend.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 06:45
Post: #13
RE: Służba przygotowawcza
Jeśli nie będziesz miał służby i nic nie będzie nadzwyczajnego to będziesz mógł normalnie jechać do domu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 14:42
Post: #14
RE: Służba przygotowawcza
A jaka sluzbe mozna pelnic w weekend ? W tygodniu jest szkolenie to rozumiem, a co robi sie w weekend i swieta na szkoleniu podstawowym ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 15:08
Post: #15
RE: Służba przygotowawcza
Pełnisz służbę po prostu siedzisz tam w trybie skoszarowanym kolego poczytaj sobie o tym jak są święta to inna sprawa ale o wyjazdowe też musisz pytać dowódcy plutonu to nie tak o że sobie jeździsz jak ci się żywnie podoba Wink i tak na weekendach są służby jak się dostaniesz to się dowiesz jakie i po co Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2018, 13:49
Post: #16
RE: Służba przygotowawcza
Czy ktos mi podpowie na ile mozna odroczyc rozpoczecie szkolenia podstawowego gdy juz ma sie wszystko zaliczone ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2018, 15:05
Post: #17
RE: Służba przygotowawcza
Wątpię, czy jest to możliwe.
Musisz się popytać w Twoim wydziale kadr.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS