Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlop dziadkowy
12-12-2015, 11:36
Post: #1
Urlop dziadkowy
Witam, mam pytanie odnośnie urlopu dodatkowego tzw. "dziadkowego". Czy dany urlop należy wykorzystać do końca roku bo inaczej przepada, czy można go przenieść na nowy rok do końca I kwartału. Przewaliłem całe rozporządzenie odnośnie urlopów i nic na ten temat nie znalazłem. Czy może ktoś napisać co to reguluje, w jakim czasie można dany urlop wykorzystać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2015, 15:17
Post: #2
RE: Urlop dziadkowy
Można przenieść. Kiedyś urlopy dodatkowe przepadały, ale nie pamiętam czy to dotyczyło tylko za warunki szkodliwe, czy też sklerotycznych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2015, 20:17
Post: #3
RE: Urlop dziadkowy
Urlop dodatkowy tak jak wypoczynkowy przechodzi na następny rok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2015, 21:31
Post: #4
RE: Urlop dziadkowy
Nie chce mi się dłubać w rozporządzeniu ale z tego co pamiętam to urlopy nagrodowe trzeba wykorzystać w ciągu 3 miesięcy.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2015, 21:55
Post: #5
RE: Urlop dziadkowy
nagrodowe tak.....tutaj jest mowa o dodatkowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 11:48
Post: #6
RE: Urlop dziadkowy
nie chodzi mi o urlop nagrodowy tylko tak zwany dziadkowy, po osiągnięciu 15 lat służby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015 12:57 przez marcell.)
Post: #7
RE: Urlop dziadkowy
O urlopie dziadkowym traktuje art 88 ustawy o SG. A o tym czy przechodzi mowi art. 87 ust 4 -slawny zapis ze w ciagu 3 miesiecy nastepnego roku nalezy udzielic urlopu. Oczywiscie ustawodawca nie wskazal jakiego urlopu, choc kilka ustepow wyzej jest mowa o urlopie wypoczynkowym. Nalezy wiec przyjac ze skoro urlop "glowny" przechodzi na nastepny rok, to w ten sam sposob wedruja na nastepny roku urlopy dodatkowe, w tym dziadkowy.
No chyba ze sa jakies wytyczne, traktujace te sprawe inaczej ;-) lub co gorsze SWK tego nie przyjmuje ;-)))

ps. Oczywisce zdaje sobie sprawe, ze istnieje rozporzadzenie dot. urlopów SG. Ale jeśli w rozporządzeniu niema zapisu o przechodzeniu urlopu, to nalezy sie powołać na zapisy aktu wyzszego rzędu, w tym przypadku ustawy o SG.

ps2. W moim miejscu sluzby urlop dziadkowy mozna przeniesc na nastepny rok :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 20:15
Post: #8
RE: Urlop dziadkowy
Mam to samo zdanie co marcell. Problemem może być jedynie różnie zdefiniowane słowo urlop i znając kreatywność niektórych ludzi w SG, każdy oddział może to robić inaczej. Ustawa jak i rozporządzenie nie definiują pojęcia urlop, nie definiuje go również kodeks pracy więc pozostaje definicja z Wikipedii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 09:31
Post: #9
RE: Urlop dziadkowy
Czy do urlopu (dziadkowego) który należy się po 20 latach służby wliczana jest służba kandydacka w SG?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 10:46
Post: #10
RE: Urlop dziadkowy
(10-12-2018 09:31 )najmądrzejszy napisał(a):  Czy do urlopu (dziadkowego) który należy się po 20 latach służby wliczana jest służba kandydacka w SG?

Tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 12:01
Post: #11
RE: Urlop dziadkowy
(10-12-2018 10:46 )krissg napisał(a):  
(10-12-2018 09:31 )najmądrzejszy napisał(a):  Czy do urlopu (dziadkowego) który należy się po 20 latach służby wliczana jest służba kandydacka w SG?

Tak.

W kadrach mi mówią ,że nie co mnie bardzo dziwi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 14:16
Post: #12
RE: Urlop dziadkowy
(10-12-2018 10:46 )krissg napisał(a):  
(10-12-2018 09:31 )najmądrzejszy napisał(a):  Czy do urlopu (dziadkowego) który należy się po 20 latach służby wliczana jest służba kandydacka w SG?

Tak.

Dziadkowy należy się po 15 latachWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 14:38
Post: #13
RE: Urlop dziadkowy
(10-12-2018 14:16 )devil_667 napisał(a):  
(10-12-2018 10:46 )krissg napisał(a):  
(10-12-2018 09:31 )najmądrzejszy napisał(a):  Czy do urlopu (dziadkowego) który należy się po 20 latach służby wliczana jest służba kandydacka w SG?

Tak.

Dziadkowy należy się po 15 latachWink

1. Wymiar corocznego płatnego urlopu dodatkowego ze względu na okresy służby wynosi:
1) 5 dni kalendarzowych - dla funkcjonariusza posiadającego 15-letni staż służby,
2) 10 dni kalendarzowych - dla funkcjonariusza posiadającego 20-letni staż służby,
3) 15 dni kalendarzowych - dla funkcjonariusza posiadającego 25-letni staż służby.

Do stażu służby, o którym mowa w ust. 1, zalicza się okresy służby w Straży Granicznej, okresy innej służby traktowane jako równorzędne ze służbą w Straży Granicznej, w rozumieniu przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, a także okresy pracy zaliczonej do wysługi lat w Straży Granicznej na podstawie art. 151 ust. 5 ustawy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 14:55
Post: #14
RE: Urlop dziadkowy
Ewentualnie za wiek - pierwsza piątka wpada po 40tce.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS