Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe mundury
31-12-2018, 16:28
Post: #21
RE: Nowe mundury
(31-12-2018 15:31 )nowyjan8 napisał(a):  
(31-12-2018 15:07 )quasimodo1 napisał(a):  
(31-12-2018 13:08 )nowyjan8 napisał(a):  Może się przecież zdarzyć hipotetyczna sytuacja, że komendant określi, że w danym dniu podlegli funkcjonariusze mają wystąpić w określonym zestawie umundurowania.

Takie argumenty to są dobre na młodych osranych ze strachu. Chodzę w umundurowaniu ,którego okres używalności i oficjalnego użytkowania w formacji nie minął - i co mi zrobi Komendant - wszcznie postępowanie - tylko jak je umotywuje - przecież nie użytkuje nieobowiązującego umundurowania - tym bardziej ,że minister rozporządzeniem określił wyrażnie termin jego użytkowania.
Oczywiście, że możesz użytkować (zobacz tylko czy jest dostosowane do obecnych wymogów rozporządzenia (niektóre elementy wyszły z użycia).
A chyba jest różnica jak napisałem między możliwością użytkowania a posiadaniem.

w przypadku polowego wszystko jest oki , jadę na starym. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2018, 21:19
Post: #22
RE: Nowe mundury
Ale jeśli nie planujesz odejść w ciągu roku na emeryturę to i tak musisz w nowy zainwestować. To w rezultacie tak jakbyś 15 listopada postanowił odłożyć zmianę opon na zimowe jeszcze o 2 tygodnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2018, 23:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2018 23:57 przez quasimodo1.)
Post: #23
RE: Nowe mundury
(31-12-2018 21:19 )kszekosz napisał(a):  Ale jeśli nie planujesz odejść w ciągu roku na emeryturę to i tak musisz w nowy zainwestować. To w rezultacie tak jakbyś 15 listopada postanowił odłożyć zmianę opon na zimowe jeszcze o 2 tygodnie.

W inwestowanie zawsze jest czas - ten rok mundurowy kończy się 31.03.2019 i pozostaje jeszcze jeden - od 01.04.2019 - 31.03.2020 i wyjdzie nie 2 tygodnie a 2 lata.Wink
Najważniejsze ,że chodzę w polowym nie spranym , nie brudnym czy pocerowanym .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2019, 10:12
Post: #24
RE: Nowe mundury
quazimodo1 ma rację wymiana umundurowania polowego na nowy wzór, nawet jeśli ktoś nie dostał pierwszego kompletu i będzie musiał to zrobić za punkty nie jest aż tak kosztowna jakby się mogło niektórym wydawać.
Wartość punktowa/złotówmowa wygłąda następująco:
Bluza polowa 188
Spodnie polowe 180
Koszula polowa 72
Trzewiki polowe para 196
Czapka polowa 28
Oznaka stopnia na czapkę 6
Oznaki stopni, pochewki para 24.
Morał z tego taki, że za niecałe 700 punktów mamy kompletne umundurowanie polowe nowego wzoru a nasza mundurówka jest niższa o 694 zł. Zamysłem ustawodawcy było aby mundurówka zgodnie z jej nazwą była przeznaczana na umundurowanie, czasy kiedy dostawaliśmy mundury i mundurówkę "każdy może sam sobie odpowiedzieć ile z tej kwoty wydawał na umundurowanie" minęły bezpowrotnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2019, 13:11
Post: #25
RE: Nowe mundury
a ja niedawno zapoznawałem się z pismem, upraszczając, wszystko co ma w nazwie straż graniczna bez dodatku w języku angielskim, jest już wycofane z użytkowania i to od paru miesięcy Smile Jak będę w swoim pgrze to ogarnę numer pisma Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2019, 13:36
Post: #26
RE: Nowe mundury
(01-01-2019 13:11 )ezech napisał(a):  a ja niedawno zapoznawałem się z pismem, upraszczając, wszystko co ma w nazwie straż graniczna bez dodatku w języku angielskim, jest już wycofane z użytkowania i to od paru miesięcy Smile Jak będę w swoim pgrze to ogarnę numer pisma Smile

Jeśli jest to projekt nowego rozporządzenia ,które wejdzie w życie to tak - jeśli jest to pismo Pani Ziuty lub Pana Ziutka z logistyki to sobie mogą nakazywać wycofywać czy użytkować . Kłania się gradacja ważności dokumentów . Od kiedy kwit z logistyki ma większą moc prawną od rozporządzenia ministra w którym jest wyrażnie zawarta data 31.03 .2020 . I tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2019, 13:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2019 13:43 przez nowyjan8.)
Post: #27
RE: Nowe mundury
(01-01-2019 10:12 )krissg napisał(a):  quazimodo1 ma rację wymiana umundurowania polowego na nowy wzór, nawet jeśli ktoś nie dostał pierwszego kompletu i będzie musiał to zrobić za punkty nie jest aż tak kosztowna jakby się mogło niektórym wydawać.
Wartość punktowa/złotówmowa wygłąda następująco:
Bluza polowa 188
Spodnie polowe 180
Koszula polowa 72
Trzewiki polowe para 196
Czapka polowa 28
Oznaka stopnia na czapkę 6
Oznaki stopni, pochewki para 24.
Morał z tego taki, że za niecałe 700 punktów mamy kompletne umundurowanie polowe nowego wzoru a nasza mundurówka jest niższa o 694 zł. Zamysłem ustawodawcy było aby mundurówka zgodnie z jej nazwą była przeznaczana na umundurowanie, czasy kiedy dostawaliśmy mundury i mundurówkę "każdy może sam sobie odpowiedzieć ile z tej kwoty wydawał na umundurowanie" minęły bezpowrotnie.
zapomniałeś o kurtce z polarem - to chyba trochę ponad 800 (bo nie wszyscy dostali gratis)

(01-01-2019 13:36 )quasimodo1 napisał(a):  
(01-01-2019 13:11 )ezech napisał(a):  a ja niedawno zapoznawałem się z pismem, upraszczając, wszystko co ma w nazwie straż graniczna bez dodatku w języku angielskim, jest już wycofane z użytkowania i to od paru miesięcy Smile Jak będę w swoim pgrze to ogarnę numer pisma Smile

Jeśli jest to projekt nowego rozporządzenia ,które wejdzie w życie to tak - jeśli jest to pismo Pani Ziuty lub Pana Ziutka z logistyki to sobie mogą nakazywać wycofywać czy użytkować . Kłania się gradacja ważności dokumentów . Od kiedy kwit z logistyki ma większą moc prawną od rozporządzenia ministra w którym jest wyrażnie zawarta data 31.03 .2020 . I tyle.
poczytaj obowiązujący tekst rozporządzenia + załączniki (zestawy ubiorcze) i będzie wszystko jasne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2019, 14:00
Post: #28
RE: Nowe mundury
(01-01-2019 13:38 )nowyjan8 napisał(a):  poczytaj obowiązujący tekst rozporządzenia + załączniki (zestawy ubiorcze) i będzie wszystko jasne

Już dawno przeczytałem - rozporządzenie z marca 2016 w pararafie 37.1 wyrażnie mówi - starszych wzorów obowiązuje do 31.03.2020 roku , nowelizacja rozporządzenia ze stycznia tego roku nic nie zmieniła. Póki co mój stary polowy o który "kruszymy kopie" spełnia warunki uzytkowania do 31.03.2020 roku , a reszta zestawów umundurowań także - zgodnie z par.37.1 w/w rozporządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2019, 21:09
Post: #29
RE: Nowe mundury
(01-01-2019 13:38 )nowyjan8 napisał(a):  zapomniałeś o kurtce z polarem - to chyba trochę ponad 800 (bo nie wszyscy dostali gratis)

Jeśli chodzi o ścisłość to 952. Nie brałem tego pod uwagę bo nie znam ani jednego przypadku aby f-sz nie dostał umundurowania na złą pogodę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2019, 07:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2019 07:30 przez nowyjan8.)
Post: #30
RE: Nowe mundury
(01-01-2019 14:00 )quasimodo1 napisał(a):  
(01-01-2019 13:38 )nowyjan8 napisał(a):  poczytaj obowiązujący tekst rozporządzenia + załączniki (zestawy ubiorcze) i będzie wszystko jasne

Już dawno przeczytałem - rozporządzenie z marca 2016 w pararafie 37.1 wyrażnie mówi - starszych wzorów obowiązuje do 31.03.2020 roku , nowelizacja rozporządzenia ze stycznia tego roku nic nie zmieniła. Póki co mój stary polowy o który "kruszymy kopie" spełnia warunki uzytkowania do 31.03.2020 roku , a reszta zestawów umundurowań także - zgodnie z par.37.1 w/w rozporządzenia.
Aby obraz był pełny to odsyłam do starszego rozporządzenia, a raczej do zmiany z 2013r. ( par. 2 rozporządzenia zmieniającego Dz.U. z 2013 poz 1117).

(01-01-2019 21:09 )krissg napisał(a):  
(01-01-2019 13:38 )nowyjan8 napisał(a):  zapomniałeś o kurtce z polarem - to chyba trochę ponad 800 (bo nie wszyscy dostali gratis)

Jeśli chodzi o ścisłość to 952. Nie brałem tego pod uwagę bo nie znam ani jednego przypadku aby f-sz nie dostał umundurowania na złą pogodę.

Weź pod uwagę funkcjonariuszy np. ośrodków szkolenia i części komend oddziałów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2019, 14:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2019 14:53 przez quasimodo1.)
Post: #31
RE: Nowe mundury
(02-01-2019 07:28 )nowyjan8 napisał(a):  Weź pod uwagę funkcjonariuszy np. ośrodków szkolenia i części komend oddziałów.
Aaaa chodzi Tobie o ten nieszczęsny napis w języku angielskim Smile - tylko co to ma do mojego polucha wz 93 z kurtką na złą pogodę z kamuflażem " Pantera " wraz z podpinką z napisem SG/PBG o który "kruszymy kopie" . Polucha wraz z kurtką na złą pogodę pobrałem w 2014 i nie mam zamiaru wymieniać do marca 2020 roku Wink
To co napisał @ezech to już nieaktualne od 9 miesięcy na podstawie uchylonego aktu z 2013 roku aktem z 2016 roku.
Dla ścisłości - koszuli polowej nie używam Wink
To jest tak jak w tym przysłowiu "Ja o wodzie a Wy o lodzie" Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2019, 17:29
Post: #32
RE: Nowe mundury
(02-01-2019 14:52 )quasimodo1 napisał(a):  
(02-01-2019 07:28 )nowyjan8 napisał(a):  Weź pod uwagę funkcjonariuszy np. ośrodków szkolenia i części komend oddziałów.
Aaaa chodzi Tobie o ten nieszczęsny napis w języku angielskim Smile - tylko co to ma do mojego polucha wz 93 z kurtką na złą pogodę z kamuflażem " Pantera " wraz z podpinką z napisem SG/PBG o który "kruszymy kopie" . Polucha wraz z kurtką na złą pogodę pobrałem w 2014 i nie mam zamiaru wymieniać do marca 2020 roku Wink
To co napisał @ezech to już nieaktualne od 9 miesięcy na podstawie uchylonego aktu z 2013 roku aktem z 2016 roku.
Dla ścisłości - koszuli polowej nie używam Wink
To jest tak jak w tym przysłowiu "Ja o wodzie a Wy o lodzie" Wink
Ale ja nie neguję możliwości użytkowania tego umundurowania, chodziło mi raczej o zgodność z paragr. 17 - 20 rozporządzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2019, 20:20
Post: #33
RE: Nowe mundury
(02-01-2019 07:28 )nowyjan8 napisał(a):  Weź pod uwagę funkcjonariuszy np. ośrodków szkolenia i części komend oddziałów.

Mam znajomych w wymienionych przez Ciebie komórkach i wszyscy dostali ubrania na złą pogodę. Może w twoim oddziale przełożeni uznali, że nie jest to niezbędny sort do przekładania papierów i co niektórzy ich nie otrzymali. Prawda jest taka, że ustawodawca chciał żeby pieniądze z mundurówki były przeznaczane zgodnie z nazwą i w dużej mierze mu się to udało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2019, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2019 21:41 przez quasimodo1.)
Post: #34
RE: Nowe mundury
(02-01-2019 20:20 )krissg napisał(a):  Prawda jest taka, że ustawodawca chciał żeby pieniądze z mundurówki były przeznaczane zgodnie z nazwą i w dużej mierze mu się to udało.

A to święta prawda Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2019, 22:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2019 22:24 przez frontiera.)
Post: #35
RE: Nowe mundury
Słuchajcie czy do obecnego munduru wyjściowego idzie biała koszula jak do galowego? Bo koszule khaki wycofali już, więc wychodzi na to, że te nowe białe wyjściowe z napisem zakładamy zarówno do wyjściowego, jak i galowego? Czyli obecnie wyjściowy różni się od galowego jedynie brakiem sznura. A do legitymacji jak się teraz ubierać?

Aha i jeszcze coś. Pod bluzę polową nowego wzoru wkładamy czarna koszulkę STRAŻ GRANICZNA/POLISH BORDER GUARD czy na gołą skórę? Bo z obrazków zamieszczonych w nowym rozporządzeniu nie widać by pod spodem była czarna koszulka, tylko goła skóra. A czy tą czarną koszulkę STRAŻ GRANICZNA/POLISH BORDER GUARD w ogóle można obecnie nosić z jakimś umundurowaniem? Bo z nowym polowym na pewno nie, bo do spodni polowych idzie koszula polowa krótki rękaw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2019, 14:54
Post: #36
RE: Nowe mundury
Ktoś? coś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2019, 16:20
Post: #37
RE: Nowe mundury
(23-06-2019 14:54 )frontiera napisał(a):  Ktoś? coś?

Załącznik nr 2 do rozporządzenia, wynika z niego że wyjściowe i galowe mają białe koszule.
Czarna koszulka z białymi napisami - teraz tylko do polowych spodni starego wzoru wedle przepisów. Pod bluzę polową czarną koszulkę można, chociaż tak mówią starsi a w piśmiennictwie na ten temat brak. Ogólnie zasada - możesz mieć pod spodem co chcesz jeśli nie będziesz jej zdejmować Smile
Do legitymacji wyjściowy z tego co pamiętam nam kazali zakładać, ale to akurat niech potwierdzi ktoś jeszcze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2019, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2019 21:45 przez zdzicho.)
Post: #38
RE: Nowe mundury
(22-06-2019 22:15 )frontiera napisał(a):  Słuchajcie czy do obecnego munduru wyjściowego idzie biała koszula jak do galowego? Bo koszule khaki wycofali już, więc wychodzi na to, że te nowe białe wyjściowe z napisem zakładamy zarówno do wyjściowego, jak i galowego? Czyli obecnie wyjściowy różni się od galowego jedynie brakiem sznura. A do legitymacji jak się teraz ubierać?

Aha i jeszcze coś. Pod bluzę polową nowego wzoru wkładamy czarna koszulkę STRAŻ GRANICZNA/POLISH BORDER GUARD czy na gołą skórę? Bo z obrazków zamieszczonych w nowym rozporządzeniu nie widać by pod spodem była czarna koszulka, tylko goła skóra. A czy tą czarną koszulkę STRAŻ GRANICZNA/POLISH BORDER GUARD w ogóle można obecnie nosić z jakimś umundurowaniem? Bo z nowym polowym na pewno nie, bo do spodni polowych idzie koszula polowa krótki rękaw.

Dokładnie tak do wyjściowego koszula biała z długimi lub krótkimi rękawami, natomiast do galowego koszula biała z długimi rękawami (oczywiście z napisem dwujęzycznym). Zdjęcie do legitymacji w białej koszuli. Jeżeli chodzi o podkoszulek do munduru polowego to wedle aktualnego rozporządzenia obowiązuje podkoszulek termoaktywny koloru czarnego z krótkimi lub długimi rękawami. Podkoszulek termoaktywny zakupuje funkcjonariusz w ramach mundurówki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2019, 08:15
Post: #39
RE: Nowe mundury
(23-06-2019 21:39 )zdzicho napisał(a):  ... wedle aktualnego rozporządzenia obowiązuje podkoszulek termoaktywny koloru czarnego z krótkimi lub długimi rękawami. Podkoszulek termoaktywny zakupuje funkcjonariusz w ramach mundurówki.

W którym miejscu rozporządzenia jest o tym mowa?

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2019, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2019 17:05 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #40
RE: Nowe mundury
Strony 88-91 rozporządzenia..., Tabela 2. Normy należności umundurowania.... Oraz punkt 8 uwag do tej tabeli.
Żeby było łatwiej znaleźć:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0190000500
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS