Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EMERYTURA--PYTANIE
29-03-2020, 08:06
Post: #21
RE: EMERYTURA--PYTANIE
(29-03-2020 07:09 )nettai napisał(a):  Dziwne. Koledzy którzy są na emeryturach dostali już podwyżki naliczone na marzec. Nie otrzymali jedynie decyzji ZER.

Jak mogli dostać jak jeszcze podwyżki nie były przyklepane a jeśli chodzi o emeytów u mnie a było ich pięciu to niestety żaden z nich nie dostał żadnych podwyżek do emeytury i troche dziwne to co piszesz bo jak można dostać coś czego nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2020, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2020 12:17 przez quasimodo1.)
Post: #22
RE: EMERYTURA--PYTANIE
(29-03-2020 08:06 )rudi napisał(a):  
(29-03-2020 07:09 )nettai napisał(a):  Dziwne. Koledzy którzy są na emeryturach dostali już podwyżki naliczone na marzec. Nie otrzymali jedynie decyzji ZER.

Jak mogli dostać jak jeszcze podwyżki nie były przyklepane a jeśli chodzi o emeytów u mnie a było ich pięciu to niestety żaden z nich nie dostał żadnych podwyżek do emeytury i troche dziwne to co piszesz bo jak można dostać coś czego nie ma.
Mylisz się - otrzymali waloryzację z dniem 01.03.2020 na podstawie ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz niektórych innych ustaw . Ustawa została przyklepana 13.02.2020

http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/Przebie...E0004B03E8

A jeśli chodzi o decyzje o waloryzacji to w przeciwieństwie do ZUS ,ZER MSWiA jako organowi zajmuje ich rozesłanie kilka miesięcy - pierwsze powinny spływać do zainteresowanych gdzieś w okolicach maja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2020, 12:23
Post: #23
RE: EMERYTURA--PYTANIE
(29-03-2020 12:14 )quasimodo1 napisał(a):  
(29-03-2020 08:06 )rudi napisał(a):  
(29-03-2020 07:09 )nettai napisał(a):  Dziwne. Koledzy którzy są na emeryturach dostali już podwyżki naliczone na marzec. Nie otrzymali jedynie decyzji ZER.

Jak mogli dostać jak jeszcze podwyżki nie były przyklepane a jeśli chodzi o emeytów u mnie a było ich pięciu to niestety żaden z nich nie dostał żadnych podwyżek do emeytury i troche dziwne to co piszesz bo jak można dostać coś czego nie ma.
Mylisz się - otrzymali waloryzację z dniem 01.03.2020 na podstawie ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz niektórych innych ustaw . Ustawa została przyklepana 13.02.2020

http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/Przebie...E0004B03E8

A jeśli chodzi o decyzje o waloryzacji to w przeciwieństwie do ZUS ,ZER MSWiA jako organowi zajmuje ich rozesłanie kilka miesięcy - pierwsze powinny spływać do zainteresowanych gdzieś w okolicach maja.
Oczywiście,że waloryzację otrzymali ale nie podwyżkę, która jest liczona od stycznia i ci którzy wychodzili w tym roku to im się należy i dostaną z wyrównaniem w późniejszym terminie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2020, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2020 12:32 przez quasimodo1.)
Post: #24
RE: EMERYTURA--PYTANIE
(29-03-2020 12:23 )rudi napisał(a):  Oczywiście,że waloryzację otrzymali ale nie podwyżkę, która jest liczona od stycznia i ci którzy wychodzili w tym roku to im się należy i dostaną z wyrównaniem w późniejszym terminie.

Oczywiście tegoroczni emeryci otrzymają podwyżkę do tegorocznego uposażenia po 01.04 a w związku z czym także większą podstawę do naliczenia emki ,jej tegorocznej waloryzacji z ZER MSWiA a także wyrównanie odprawy ,części składowej ( miesięcznej) trzynastki , odprawy urlopowej (niewykorzystanej) z macierzystych OSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2020, 12:38
Post: #25
RE: EMERYTURA--PYTANIE
I o to chodziło w pytaniu Przyczłapki, na które odpowiedziałem i temat wyjaśniony.Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2020, 11:09
Post: #26
RE: EMERYTURA--PYTANIE
Ja odszedłem w styczniu tego roku. W zeszłym miesiącu miałem wypłacone wyrównanie tej styczniowej podwyżki przez oddział jeszcze. W maju wziąłem emkę bez doliczonej podwyżki.Zadzwoniłem do ZER zapytać się o co chodzi, babka mi powiedziała że podwyżki nie zostały doliczone , bo ZER nie otrzymał żadnej informacji że w służbach mundurowych były jakiekolwiek podwyżki. To jest po prostu jakaś kpina!W jakim kraju my żyjemy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2020, 12:26
Post: #27
RE: EMERYTURA--PYTANIE
(16-05-2020 11:09 )F1978 napisał(a):  Ja odszedłem w styczniu tego roku. W zeszłym miesiącu miałem wypłacone wyrównanie tej styczniowej podwyżki przez oddział jeszcze. W maju wziąłem emkę bez doliczonej podwyżki.Zadzwoniłem do ZER zapytać się o co chodzi, babka mi powiedziała że podwyżki nie zostały doliczone , bo ZER nie otrzymał żadnej informacji że w służbach mundurowych były jakiekolwiek podwyżki. To jest po prostu jakaś kpina!W jakim kraju my żyjemy!

Kolego spokojnie ,szkoda Twojego zdrowia. Żyjesz w kraju gdzie urzędy i urzędnicy robią na powolnych obrotach. Każda kartka papieru w urzędniczym mikroklimacie dojrzewa i jest mielona przez umysły minimum 30 dni . Do tego dolicz jeszcze modną odpowiedż w dzisiejszych czasach - zaraza . Także na wszystko przyjdzie czas - wyrównają przy czerwcowym przelewie z ZER MSWiA. Emeryci i renciści SG dopiero teraz dostają decyzje emerytalne o waloryzacji świadczeń - a przecież była ona wypłacona w dniu 01.03 - czyli na wytworzenie papieru zajeło im to ponad 70 dni Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2020, 21:02
Post: #28
RE: EMERYTURA--PYTANIE
Właśnie dziś otrzymałem decyzje z ZER o podwyższeniu emki od czerwca wraz z wyrównaniem od marca. Dwa dni temu kolega który odszedł w tym samym czasie co ja także otrzymał decyzje i pewnie do was też wysłali , pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2020, 11:29
Post: #29
RE: EMERYTURA--PYTANIE
Witam,
Jestem funkcjonariuszem straży granicznej. Do służby zostałem przyjęty w lipcu 2016- czyli po zmianie przepisów emerytalnych z 15 na 25 lat służby.
W 2008 roku odbywałem zasadnicza służbę wojskowa.
W kadrach sg powiedzieli mi ze okres zasadniczej słuzby wlicza sie do przepracowanego okresu słuzby.czyli z dniem przyjecia do sg mialem juz 9 mcy bliżej do emerytury.
Pani w kadrach wysunęła takie przypuszczenie ze skoro odbywałem słuzbe wojskowa przed zmianą przepisów emerytalnych i okres ten wlicza sie do emerytury to prawo do emerytury też powinienem mieć na starych zasadach czyli 15 a nie 25 lat służby.czy jest gdzieś jakaś wzmianka prawna na ten temat?czy kto spotkał się z taką sytuacją?
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2020, 20:11
Post: #30
RE: EMERYTURA--PYTANIE
Jest to wyjaśnione na stronie ZER MSWiA w zakładce "informacje". Poszukaj.
Generalnie znaczenie ma powołanie do zawodowej służby wojskowej. Zasadnicza i nadterminowa nie jest zawodową służbą wojskową. Służba zasadnicza zostanie ci zaliczona do wysługi ale służysz na nowych zasadach - 25 lat.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS