Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas służby funkcjonariusza SG
31-01-2019, 13:35
Post: #1
Czas służby funkcjonariusza SG
Cześć, jestem tu nowy i od jakiegoś czasu myślę, aby złożyć papiery do SG. Jedyne co mnie zastanawia to jak w rzeczywistości wygląda czas służby? Czy często czas służby trwa 24h, a może w ogóle nie praktykuje się takiego wymiaru pełnienia służby? Czy „można się dogadać”, aby móc pełnić służbę 24h? Zastanawiam się nad tym, ponieważ chcę złożyć papiery do WMOSG. Do najbardziej oddalonej PSG mam ok. 120km. Czytałem rozporządzenie, ale w praktyce różnie to bywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2019, 21:15
Post: #2
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
Poczytaj forum, szczególnie opinie o wietnamskio-mandzurskim
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2019, 22:23
Post: #3
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
Na 24h nie ma szans. Ludzie po 120 km na 8h potrafią jeździć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2019, 20:03
Post: #4
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(31-01-2019 13:35 )karlv napisał(a):  Cześć, jestem tu nowy i od jakiegoś czasu myślę, aby złożyć papiery do SG. Jedyne co mnie zastanawia to jak w rzeczywistości wygląda czas służby? Czy często czas służby trwa 24h, a może w ogóle nie praktykuje się takiego wymiaru pełnienia służby? Czy „można się dogadać”, aby móc pełnić służbę 24h? Zastanawiam się nad tym, ponieważ chcę złożyć papiery do WMOSG. Do najbardziej oddalonej PSG mam ok. 120km. Czytałem rozporządzenie, ale w praktyce różnie to bywa.

24 godziny to rzadkość nie tylko w w/w oddziale. W większości masz tryb 8 lub 12 godzinny (w tym drugim przypadku to dniówki i nocki).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2020, 21:22
Post: #5
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(01-02-2019 20:03 )devil_667 napisał(a):  
(31-01-2019 13:35 )karlv napisał(a):  Cześć, jestem tu nowy i od jakiegoś czasu myślę, aby złożyć papiery do SG. Jedyne co mnie zastanawia to jak w rzeczywistości wygląda czas służby? Czy często czas służby trwa 24h, a może w ogóle nie praktykuje się takiego wymiaru pełnienia służby? Czy „można się dogadać”, aby móc pełnić służbę 24h? Zastanawiam się nad tym, ponieważ chcę złożyć papiery do WMOSG. Do najbardziej oddalonej PSG mam ok. 120km. Czytałem rozporządzenie, ale w praktyce różnie to bywa.

24 godziny to rzadkość nie tylko w w/w oddziale. W większości masz tryb 8 lub 12 godzinny (w tym drugim przypadku to dniówki i nocki).

12h jak wygląda w praktyce? Dniówka, 24h przerwy, nocka, 48h przerwy? Od czego zależy czy będę pełnił służbę na zmianie 8mio godzinnej czy 12sto godzinnej?

"Wiele drobnych zmian może w długim okresie uczynić wielką różnicę"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2020, 22:36
Post: #6
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(25-01-2020 21:22 )simplyclever napisał(a):  
(01-02-2019 20:03 )devil_667 napisał(a):  
(31-01-2019 13:35 )karlv napisał(a):  Cześć, jestem tu nowy i od jakiegoś czasu myślę, aby złożyć papiery do SG. Jedyne co mnie zastanawia to jak w rzeczywistości wygląda czas służby? Czy często czas służby trwa 24h, a może w ogóle nie praktykuje się takiego wymiaru pełnienia służby? Czy „można się dogadać”, aby móc pełnić służbę 24h? Zastanawiam się nad tym, ponieważ chcę złożyć papiery do WMOSG. Do najbardziej oddalonej PSG mam ok. 120km. Czytałem rozporządzenie, ale w praktyce różnie to bywa.

24 godziny to rzadkość nie tylko w w/w oddziale. W większości masz tryb 8 lub 12 godzinny (w tym drugim przypadku to dniówki i nocki).

12h jak wygląda w praktyce? Dniówka, 24h przerwy, nocka, 48h przerwy? Od czego zależy czy będę pełnił służbę na zmianie 8mio godzinnej czy 12sto godzinnej?

12h dzień, 24 przerwy potem noc i 48h wolnego. Tak wygląda w teorii. W praktyce zależy od zapotrzebowania na ludzi w służbie, a jeśli dochodzą do tego osoby, które nie pełnią służby w nocy, to ktoś musi częściej na te nocki chodzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2022, 20:36
Post: #7
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
a na takiej zmianie 12h to np. tylko patroluję granicę, tylko kontroluję na drodze albo np. tylko siedzę "na stemplu"?
czy wykonuję np. 2 z tych czynności?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2022, 07:01
Post: #8
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
Tak, wszystko zależy do jakiego zespołu trafisz, czy do ochrony granicy czy do kontroli ruchu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2022, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2022 20:33 przez militarny80.)
Post: #9
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
aha...
czyli w ochronie granicy cały czas robota 12 h na dworze?
a trafiając do Oddziału który nie obsługuje przejścia to tylko pozostaje mi ochrona granicy (partole, kamery) oraz kontrole drogowe?


(25-01-2020 22:36 )devil_667 napisał(a):  
(25-01-2020 21:22 )simplyclever napisał(a):  
(01-02-2019 20:03 )devil_667 napisał(a):  
(31-01-2019 13:35 )karlv napisał(a):  Cześć, jestem tu nowy i od jakiegoś czasu myślę, aby złożyć papiery do SG. Jedyne co mnie zastanawia to jak w rzeczywistości wygląda czas służby? Czy często czas służby trwa 24h, a może w ogóle nie praktykuje się takiego wymiaru pełnienia służby? Czy „można się dogadać”, aby móc pełnić służbę 24h? Zastanawiam się nad tym, ponieważ chcę złożyć papiery do WMOSG. Do najbardziej oddalonej PSG mam ok. 120km. Czytałem rozporządzenie, ale w praktyce różnie to bywa.

24 godziny to rzadkość nie tylko w w/w oddziale. W większości masz tryb 8 lub 12 godzinny (w tym drugim przypadku to dniówki i nocki).

12h jak wygląda w praktyce? Dniówka, 24h przerwy, nocka, 48h przerwy? Od czego zależy czy będę pełnił służbę na zmianie 8mio godzinnej czy 12sto godzinnej?

12h dzień, 24 przerwy potem noc i 48h wolnego. Tak wygląda w teorii. W praktyce zależy od zapotrzebowania na ludzi w służbie, a jeśli dochodzą do tego osoby, które nie pełnią służby w nocy, to ktoś musi częściej na te nocki chodzić.

czyli może być tak, że nocka kilka razy z rzędu wypadnie co 12 h?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2022, 17:10
Post: #10
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(28-08-2022 20:17 )militarny80 napisał(a):  aha...
czyli w ochronie granicy cały czas robota 12 h na dworze?
Niekoniecznie. Są jeszcze czynności takie jak np. dokumentowanie służby, które wykonujesz na Placówce.

(28-08-2022 20:17 )militarny80 napisał(a):  czyli może być tak, że nocka kilka razy z rzędu wypadnie co 12 h?

Nie. Nie możesz zaczynać służby w dobie, w której ją zakończyłeś.

Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2022, 07:00
Post: #11
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(29-08-2022 17:10 )Aries napisał(a):  
(28-08-2022 20:17 )militarny80 napisał(a):  aha...
czyli w ochronie granicy cały czas robota 12 h na dworze?
Niekoniecznie. Są jeszcze czynności takie jak np. dokumentowanie służby, które wykonujesz na Placówce.

(28-08-2022 20:17 )militarny80 napisał(a):  czyli może być tak, że nocka kilka razy z rzędu wypadnie co 12 h?

Nie. Nie możesz zaczynać służby w dobie, w której ją zakończyłeś.

Ale na 0:30 można mieć Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2022, 08:37
Post: #12
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(29-08-2022 17:10 )Aries napisał(a):  Nie. Nie możesz zaczynać służby w dobie, w której ją zakończyłeś.

No nie do końca zgodzę się z Tobą. Rozporządzenie dopuszcza taką sytuację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2022, 09:41
Post: #13
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
militarny poczytaj sobie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej (ze zmianami). Tam masz wszystko opisane.
Każda jednostka SG (placówka, grupa zamiejscowa, oddział, KG) ustala sobie czasy służby w zależności od potrzeb i specyfiki danej jednostki. Oczywiście wszystko musi być zgodne z rozporządzeniem.
Służby 24 godzinne to ma chyba tylko służba dyżurna. Zresztą nie wyobrażam sobie funkcjonariusza który siedzi 24 godziny na stemplu lub śmiga po zielonej. Najczęstszymi służbami są 8- i 12-godzinne. Służby krótsze niż 8 godzin to raczej wyjątkowe przypadki.
Na placówkach zwykle jest podział na funkcjonariuszy z przejść granicznych i na tych z zielonej. Przejścia graniczne są w miarę przewidywalne i tu można planować stałe godziny rozpoczęcia służby np. 6-18 i 18-6. Inaczej jest na zielonej. Tu planuje się służby w różnych godzinach w zależności od sytuacji i potrzeb w danej chwili. Oczywiście, jak pisałem wcześniej, wszystko musi być zgodne z rozporządzeniem a w szczególności musi być przestrzegany czas na wypoczynek po zakończeniu służby.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2022, 19:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2022 19:58 przez militarny80.)
Post: #14
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
(29-08-2022 17:10 )Aries napisał(a):  
(28-08-2022 20:17 )militarny80 napisał(a):  aha...
czyli w ochronie granicy cały czas robota 12 h na dworze?
Niekoniecznie. Są jeszcze czynności takie jak np. dokumentowanie służby, które wykonujesz na Placówce.

(28-08-2022 20:17 )militarny80 napisał(a):  czyli może być tak, że nocka kilka razy z rzędu wypadnie co 12 h?

Nie. Nie możesz zaczynać służby w dobie, w której ją zakończyłeś.
myślałem że to trochę inaczej wygląda...tj.: raz na partolu na zielonej, raz na stemplu...
czy doświadczenie w obsłudze klienta może pomóc aby trafić do placówki i zespołu obsługującego przejście?

(30-08-2022 09:41 )niepokorny napisał(a):  militarny poczytaj sobie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej (ze zmianami). Tam masz wszystko opisane.
Każda jednostka SG (placówka, grupa zamiejscowa, oddział, KG) ustala sobie czasy służby w zależności od potrzeb i specyfiki danej jednostki. Oczywiście wszystko musi być zgodne z rozporządzeniem.
Służby 24 godzinne to ma chyba tylko służba dyżurna. Zresztą nie wyobrażam sobie funkcjonariusza który siedzi 24 godziny na stemplu lub śmiga po zielonej. Najczęstszymi służbami są 8- i 12-godzinne. Służby krótsze niż 8 godzin to raczej wyjątkowe przypadki.
Na placówkach zwykle jest podział na funkcjonariuszy z przejść granicznych i na tych z zielonej. Przejścia graniczne są w miarę przewidywalne i tu można planować stałe godziny rozpoczęcia służby np. 6-18 i 18-6. Inaczej jest na zielonej. Tu planuje się służby w różnych godzinach w zależności od sytuacji i potrzeb w danej chwili. Oczywiście, jak pisałem wcześniej, wszystko musi być zgodne z rozporządzeniem a w szczególności musi być przestrzegany czas na wypoczynek po zakończeniu służby.
zgadzam się i rozumiem, ale teoria i real to inna kwestia...
gdzieś czytałem, że czasami trzeba częściej robić nocki...czy przerwy wtedy po nocy realnie wynoszą 24?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2022, 17:07
Post: #15
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
nocki robisz wtedy gdy:
- masz nadgodziny i chcą Ci z nich zejść,
- są kobitki z dziećmi czyli robiące na 8h w dzień (nawet na 7h30m bo tam jest PKK) i ich na nockę nikt nie zaplanuje więc planuje się facetów bo obsada zmiany kontrolerskiej lub patroli w terenie musi się zgadzać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2022, 18:45
Post: #16
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
O ile pamiętam to w starym rozporządzeniu było, że po dniówce należały się 24 godziny a po nocce 48 godzin czasu wolnego. W obecnie obowiązujących przepisach wygląda to inaczej.
PlanetaX kiedyś udowodnił, że zgodnie z rozporządzeniem można funkcjonariuszowi tak zaplanować służby w miesiącu, że jego dzieci zaczną do niego mówić "proszę pana".

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2022, 20:18
Post: #17
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
Poniżej link do rozporządzenia:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...181602.pdf
A konkretnie paragraf 5 punkt 10a:

Dziennik Ustaw – 4 – Poz. 1602
10a. Funkcjonariusz, który zakończył służbę pełnioną w ramach określonej zmiany, może, po okresie niezbędnym na nieprzerwany wypoczynek, o którym mowa w ust. 3, rozpocząć kolejną służbę, jeżeli od rozpoczęcia poprzedniej służby upłynęły co najmniej 24 godziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2022, 12:07
Post: #18
RE: Czas służby funkcjonariusza SG
A może faktycznie przydałoby się krócej? Wink

https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...e-w-sejmie

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS