Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mundur polowy
09-02-2019, 18:46
Post: #1
mundur polowy
Czy ktoś się orientuje do kiedy można legalnie śmigać w tym wzorze polówki ? --->https://www.sortmund.pl/product-pol-1178-Mundur-polowy-wzor-I.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2019, 12:34
Post: #2
RE: mundur polowy
Sprawdź w rozporządzeniu. Do 2020 ale nie pamiętam czy do początku czy do końca.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2019, 12:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2019 12:51 przez zdzicho.)
Post: #3
RE: mundur polowy
Mundur polowy z nadrukiem maskującym typu "pantera" możesz nosić do 31 marca 2020 r. pod warunkiem, że masz naszyty emblemat Straż Graniczna Polish Border Guard.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2019, 13:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2019 13:50 przez keyser soze.)
Post: #4
RE: mundur polowy
No nie do końca. Emblemat z językiem angielskim nie jest wymieniony w rozporządzeniu. Wymóg jego stosowania wynika z jakiegoś warszawskiego kwita.
A rozporządzenie jest aktem wyższego rzędu.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2019, 15:19
Post: #5
RE: mundur polowy
Też próbowałem to jakoś rozszyfrować o co w tym chodzi i nikt nie potrafił mi wytłumaczyć o ten napis...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 20:16
Post: #6
RE: mundur polowy
Poprzednie rozporządzenie tj. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 marca 2011 r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej (Dz. U. 2011 nr 70 poz. 375) było nowelizowane niżej wymienionymi rozporządzeniami:
1. Rozporządzeniem Dz. U. 2013 poz. 1117;
2. Rozporządzeniem Dz. U. 2015, poz. 989.
Nowela nr 1 wprowadziła min. napisy Straż Graniczna Polish Border Guard na koszulach, swetrach, emblematach ... (§ 1 pkt.4 lit. a), natomiast nowela nr 2 wprowadziła min. SG 14, kapelusze ... Dodatkowo rozporządzenie nr 1 dawało okres przejściowy na noszenie przedmiotów umundurowania z napisem "Straż Graniczna" do dnia 31 marca 2018 r. (§ 2). Rozporządzenie matkę (z 2011 r.) należy czytać razem z nowelami, a to oznacza, że w starym rozporządzeniu obowiązywały emblematy dwujęzyczne.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 marca 2016 w sprawie umundurowania f-szy SG (Dz. U. 2016, poz. 424) w § 37 ust. 1 dopuszcza noszenie dotychczasowych wzorów na dotychczasowych zasadach do dnia 31 marca 2020 r. (czytaj: min. mundur polowy US93 lub jak kto woli pantera z emblematem Straż Graniczna Polish Border Guard).

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniłem sprawę. Pozdrowienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 21:05
Post: #7
RE: mundur polowy
Ok czyli z tego co mówisz to jak ktoś ma min. mundur polowy US93 z emblematem Straż Graniczna bez tożsamego napisu w języku angielskim to nie może już w nim legalnie śmigać. Mógłby gdyby był na eblemacie napis w języku polskim i angielskim oraz ew. w mundurze polowym wzór sg 14. Dobrze rozumiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 21:25
Post: #8
RE: mundur polowy
Wydaje się, że dobrze rozumujesz ale pamiętaj również o koszuli polowej z krótkim rękawem oraz koszulkach czarnych - tam też powinny być napisy dwujęzyczne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 20:12
Post: #9
RE: mundur polowy
(12-02-2019 21:25 )nowyjan8 napisał(a):  Wydaje się, że dobrze rozumujesz ale pamiętaj również o koszuli polowej z krótkim rękawem oraz koszulkach czarnych - tam też powinny być napisy dwujęzyczne

Tak dokładnie, przedmioty umundurowania z napisem "Straż Graniczna" obowiązywały do 31.03.2018 r.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 17:32
Post: #10
RE: mundur polowy
Panowie/Panie - spytam teraz zupełnie jak laik - jak wygląda kwestia nowego munduru polowego ? Tzn. wiem, że aktualny wzór 93 jest ważny do 31.03.2020, później już nie. i w związku z tym moje pytanie - czy jest gdzieś jakiś przepis obligujący formację, że ma obowiązek wyposażenia mnie w chociaż jeden mundur polowy nowego wzoru ? Na wiosnę dostałem jeden komplet nowego polowego munduru goratexowego - ale spodni, bluz, koszul z krótkimi rękawami, czapek brak - co myślicie Wink? Dzięki za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 18:04
Post: #11
RE: mundur polowy
(18-11-2019 17:32 )theguns napisał(a):  Panowie/Panie - spytam teraz zupełnie jak laik - jak wygląda kwestia nowego munduru polowego ? Tzn. wiem, że aktualny wzór 93 jest ważny do 31.03.2020, później już nie. i w związku z tym moje pytanie - czy jest gdzieś jakiś przepis obligujący formację, że ma obowiązek wyposażenia mnie w chociaż jeden mundur polowy nowego wzoru ? Na wiosnę dostałem jeden komplet nowego polowego munduru goratexowego - ale spodni, bluz, koszul z krótkimi rękawami, czapek brak - co myślicie Wink? Dzięki za odpowiedź.

Mi coś mówili, że sobie z sezama samemu zamówić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 18:21
Post: #12
RE: mundur polowy
Tak, nabywamy sami nowy wzór. Opinia z KGSG, że się nie należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 18:23
Post: #13
RE: mundur polowy
Jakaś podstawa prawna ? Itp ? Przecież są ludzie na placówkach co ten mundur dostali - więc o co kaman ? Jedni lepsi, drudzy gorsi ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 20:40
Post: #14
RE: mundur polowy
Ty dostałeś nie mundur polowy klasyczny, tylko umundurowanie specjalistyczne na złą pogodę i ewentualnie mogłeś dostać mundur letni z tej samej puli - jeśli spełniasz wymagania, bo pełnisz służbę w terenie. Nie słyszałem żeby ktoś dostał mundur całoroczny (plus czapka i bluzo-koszula czy jak to się tam zowie) za darmo, tylko te osoby o których wspomniałeś pewnie pobrały za pośrednictwem sezam. Słyszałem co prawda, że misjonarze dostawali darmo (znaczy bez potrącania punktów z sezam), ale nie jestem tego pewien.
Dlatego pytanie zasadnicze nie powinno brzmieć na jakiej podstawie nie dostałeś tylko czy ktoś w wyjątkowych sytuacjach mógłby dostać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2019, 20:44
Post: #15
RE: mundur polowy
potwierdzam to co napisał kszekosz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2019, 10:51
Post: #16
RE: mundur polowy
Kszekosz ma rację nie dostaniesz tego munduru, musisz go sobie zamówić sam z sezamu.
Jeśli masz służbę w terenie to Twój przełożony powinien napisać wniosek o ubranie na złą pogodę no i ewentualnie mundur letni wszystko SG14 -jako ubranie specjalistyczne.
Co do tego munduru SG14 to też "nie można niby" nosić koszulek t-shirt czarnych. Tylko te koszule w tym samym kamuflażu. Oczywiście za biurkiem mogą sobie nosić, a w teren ta koszula jest niewygodna i bez sensu, nie wiem kto dopuszcza takie coś że koszula pod polar - zero ładu i składu.
Ale...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2019, 20:46
Post: #17
RE: mundur polowy
Jak Ci zimno,nikt nie każe polaru ściągać Wink i wtedy pod spód możesz założyć w zasadzie co chcesz Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2019, 08:42
Post: #18
RE: mundur polowy
(19-11-2019 20:40 )kszekosz napisał(a):  Ty dostałeś nie mundur polowy klasyczny, tylko umundurowanie specjalistyczne na złą pogodę i ewentualnie mogłeś dostać mundur letni z tej samej puli - jeśli spełniasz wymagania, bo pełnisz służbę w terenie. Nie słyszałem żeby ktoś dostał mundur całoroczny (plus czapka i bluzo-koszula czy jak to się tam zowie) za darmo, tylko te osoby o których wspomniałeś pewnie pobrały za pośrednictwem sezam. Słyszałem co prawda, że misjonarze dostawali darmo (znaczy bez potrącania punktów z sezam), ale nie jestem tego pewien.
Dlatego pytanie zasadnicze nie powinno brzmieć na jakiej podstawie nie dostałeś tylko czy ktoś w wyjątkowych sytuacjach mógłby dostać.

Nie, nie, nie.
Jestem na 100% pewien, że ludzie, którzy pełnią służbę na przejściu lub przyjęci w ciągu ostatnich 2 lat na Placówkę dostali w większości te mundury przydziałowo. Nie przez sezam, dlatego dziwi mnie ta rozbieżność. Ale z drugiej strony nic nowego w naszej firmie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2019, 18:08
Post: #19
RE: mundur polowy
Ci przyjęci w ciągu ostatnich 2 lat dostają nowy mundur polowy w momencie przyjęcia u wyjazdu na szkolenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS