Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SANATORIUM
12-02-2019, 18:31
Post: #1
SANATORIUM
Czy ktoś z was zaliczył może pobyt w Szpitalu MSWiA w Cieplicach? Ile trwa leczenie i czy po takim pobycie można normalnie wrócić do służby? Czy jest jakaś komisja potem, czy normalnie się wraca jak ze zwykłego zwolnienia? Bo u mnie straszą, że po takim leczeniu i powrocie z niego z wynikiem pozytywnym już tylko trzeba uciekać na emeryturę. Bo ja, mimo że mam już nabyte prawa emerytalne chcę jeszcze trochę popracować ale w ramach odpoczynku i odskoczni od służby zaliczyć sobie pobyt w Cieplicach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 15:46
Post: #2
RE: SANATORIUM
Czyli z 15 tys. funków nikt nie był
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 20:47
Post: #3
RE: SANATORIUM
Normalnie wracasz do służby. Ci co straszą zapewne sami skorzystają jak nadarzy się okazja. Reasumując pobyt w Cieplicach w żaden sposób nie wpływa na dalszy tok służby. A trochę z innej strony - nie wiem na jakim jesteś etapie ale z tego co orientuję się to Cieplice mają długi okres oczekiwania ok. 2 lat. Szybciej około 10 miesięcy Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. Nazwa średnia ale podobno wczasy ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 21:20
Post: #4
RE: SANATORIUM
Dzięki za odpowiedź. No ja będę się kładł do Cieplic po ok. 18 miesiącach od wypisania skierowania. A ile trwa pobyt? Jest jakaś sztywna liczba dni, czy przekracza się 30 dni? Bo po 30 dniach wyślą na komisję, poniżej 30 chyba bez komisji, a może też komisja bo to pobyt w jakby nie patrząc psychiatryku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 21:21
Post: #5
RE: SANATORIUM
Znam przynajmniej trzy osoby posanatoryjne ..wszytkie dalej w czynnej służbie. Nie ma co dorabiać do tego żadnej zbędnej ideologii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 21:38
Post: #6
RE: SANATORIUM
Bo tak się zastanawiam co oni w tych szpitalach wypisują w karcie na koniec pobytu (czy już wyleczony czy wymaga dalszego leczenia) i czy nasi przełożeni mają w to wgląd? Bo wiadomo pracujemy z bronią i czy nie uznają potem, że po takim pobycie nie będziesz miał dostępu do broni itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 22:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2019 22:55 przez alien.)
Post: #7
RE: SANATORIUM
Nie słyszałem w toku swojej 27 letniej służby aby komukolwiek po Cieplicach zabroniono służyć. To co wypisują w karcie czy w wypisie nie trafia do przełożonego bo nie może trafić. Przełożony może natomiast wnioskować o komisję i wtedy na tej komisji musiałbyś przedstawić dokumenty z leczenia. O ile dobrze słyszałem to i tak tylko wyznaczonemu przez komisję psychiatrze, który orzeknie czy możesz służyć z bronią.
ps. pobyt 21 dni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2019, 23:05
Post: #8
RE: SANATORIUM
Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2019, 21:05
Post: #9
RE: SANATORIUM
Ktoś jeszcze zaliczył pobyt w sanatorium i normalnie wrócił do słuzby?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 19:54
Post: #10
RE: SANATORIUM
Tak jak napisał kolega powyżej o wszystkim decyduje komisja lekarska ..czyli generalnie lekarz. Przełożony może jedynie na taką komisję skierować jeśli widzi ku temu jakieś racjonalnie uzasadnione podstawy.

Po sanatorium już odstresowany i w pełni zdrowia wrócisz do służby. No chyba, że wrócić do niej nie chceszWink

Pozdrawiam i zdrowia życzęSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 20:40
Post: #11
RE: SANATORIUM
To na pewno jest sanatorium? Coś mi świta, że to był szpital psychiatryczny.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 21:22
Post: #12
RE: SANATORIUM
No właśnie o to chodzi, że to psychiatryk. I mnie zastanawia czy po pobycie w nim poniżej 30 dni normalnie wracam sobie do roboty jak ze zwykłego zwolnienia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 22:20
Post: #13
RE: SANATORIUM
(18-02-2019 20:40 )keyser soze napisał(a):  To na pewno jest sanatorium? Coś mi świta, że to był szpital psychiatryczny.

Ja pier.... ludzie nie siejcie paniki. Cieplice to obiekt w formie szpitala gdzie tylko jedno piętro to OZ a reszta tj. 4 to sanatorium. A jakie to ma znaczenie? Chyba tylko takie, że jak masz dodatkowe ubezpieczenie to dodatkowo w ramach sanatorium dostajesz zwrot za pobyt szpitalny za każdy dzień leczenia. Zrozumcie, że żaden przełożony nie ma wglądu do waszego leczenia. Od tego jest komisja lekarska, która orzeka, że możesz służyć z bronią lub nie i w tym wypadku tylko tyle. Ale wtedy jeżeli masz przynajmniej roczne konsultacje to masz procenty do emki - 15%, ale suma za wysługę plus procenty musi nie przekroczyć 80%. Czyli masz 70 to uznają tylko 10. Podsumowując nie kombinujcie z tymi konsekwencjami. Nie ma żadnych konsekwencji z tytułu pobytu w Cieplicach. Chyba, że komisja lekarska orzeknie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2019, 22:42
Post: #14
RE: SANATORIUM
Jak jesteś na badaniach okresowych to bodajże u psychologa jest rubryka pt. czy byłeś leczony psychiatrycznie. Lekarz być może też zapyta o jakieś choroby, urazy, terapie. Jak jesteś na zwolnieniu do 30 dni to taki fakt bytności w Cieplicach nawet do komisji lekarskiej nie trafi. No chyba, że sam się do tej komisji zgłosiszWink Jeśli będziesz dłużej niż 30 dni to musisz się zaprezentować przed ową komisją. Komisja może Cię wówczas wysłać do psychiatry na konsultację ale nie musi. Jest dużo opcji przeróżnych traum i trauma traumie nie równaWink Generalnie nie ma co dramatyzować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2019, 16:00
Post: #15
RE: SANATORIUM
Czy ktoś jeszcze z pracujących f-szy zaliczył pobyt w Cieplicach lub podobnym szpitalu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2022, 13:00
Post: #16
RE: SANATORIUM
Panie i Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu, był ktoś ostatnio w szpitalu Cieplice - oddział nerwic ?
Jaki czas oczekiwania ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2023, 17:53
Post: #17
RE: SANATORIUM
Proszę podzielić się wrażeniami z pobytu w szpitalu w Kowarach. Ktoś coś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS