Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postępowanie administracyjne
04-04-2012, 14:15
Post: #1
Postępowanie administracyjne
Pełnie służbę na jednym z przejść granicznych z Ukrainą z NOSG. Ostatnio dostałem zawiadomienie o wszczęciu w stosunku do mnie postępowania administracyjnego z urzędu przez K-ta NOSG o przeniesieniu mnie do dalszego pełnienia służby na innej Placówce oddalonej od obecnej około 75 km. W trakcie rozmowy z przełożonymi dowiedziałem się że oni nic o tym nie wiedzą. Ponadto wśród przełożonych zapanowała zmowa milczenia. Co mogę zrobić w tej kwesti? jaka jest droga odwoławcza od wszczętego postępowania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2012, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 21:28 przez Franz.)
Post: #2
RE: postępowanie administracyjne
Kolega chyba myli pojęcia, albo ktoś go wprowadził w błąd. Nie jest to żadne postępowanie administracyjne, tylko przeniesienie służbowe, zgodnie z Ustawą o SG cyt.
"Art. 40.1. Funkcjonariusz może być przeniesiony do pełnienia służby albo delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej lub innej miejscowości z urzędu lub na własną prośbę.
2.Funkcjonariusz może być delegowany do czasowego pełnienia służby:
1)na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej w ramach wykonywania zadań określonych w przepisach prawa Unii Europejskiej lub umowach międzynarodowych wiążących Rzeczpospolitą Polską;
2)na terytorium państw nienależących do Unii Europejskiej w ramach wykonywania zadań określonych w umowach międzynarodowych wiążących Rzeczpospolitą Polską, za jego pisemną zgodą.
3.Delegowanie, o którym mowa w ust. 1 i ust. 2 pkt 1, nie może przekraczać 6 miesięcy. W okresie 2 lat od przeniesienia do pełnienia służby albo od zakończenia delegowania do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej lub innej miejscowości, funkcjonariusz może być, po raz kolejny, przeniesiony do pełnienia służby albo delegowany do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej albo innej miejscowości, tylko za jego pisemną zgodą.
4.Do przenoszenia lub delegowania funkcjonariusza właściwi są:
1)Komendant Główny Straży Granicznej:
a)na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
b)na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej w ramach wykonywania zadań, o których mowa w ust. 2 pkt 1, w przypadku, gdy zadania te wykonują funkcjonariusze pełniący służbę w Komendzie Głównej Straży Granicznej, funkcjonariusze więcej niż jednego oddziału Straży Granicznej lub gdy Komendant Główny Straży Granicznej tak zdecyduje.
c)na terytorium państw nienależących do Unii Europejskiej w ramach wykonywania zadań, o których mowa w ust. 2 pkt 2;
2)komendant oddziału Straży Granicznej:
a) w ramach terytorialnego zasięgu działania oddziału Straży Granicznej,

b) na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej w ramach
wykonywania zadań, o których mowa w ust. 2 pkt 1, w przypadku, gdy zadania te wykonują podlegli mu funkcjonariusze."
Czy można coś z tym zrobić? Pewnie nie za wiele, np. umówić się na rozmowę do K-ta oddziału (który nota bene gówno będzie wiedział, bo kadry zajmują się tymi sprawami) i wypłakać się w rękaw, że rodzina, dzieci, zona itp. itd.Smile

p.s. a to że przełożeni nic nie wiedzą to zwykła ściema. Oddział nigdy nie robi takich ruchów bez wiedzy i akceptacji K-ta PSG
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS