Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WARIOGRAF
14-03-2019, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2019 16:17 przez Alexis995.)
Post: #21
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 15:56 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 14:38 )Alexis995 napisał(a):  PM10 z jakiego oddziału startujesz? Bo też czekam na jakąś wiadomość w sprawie próbnego testu sprawności fizycznej :-)

Alexis995 - startuję z oddziału WMOSG Wink
A Ty? Wink


Ja z Karpackiego :-D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 16:19
Post: #22
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 15:56 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 14:38 )Alexis995 napisał(a):  PM10 z jakiego oddziału startujesz? Bo też czekam na jakąś wiadomość w sprawie próbnego testu sprawności fizycznej :-)

Alexis995 - startuję z oddziału WMOSG Wink
A Ty? Wink

(14-03-2019 15:04 )zana03 napisał(a):  Dokładnie Smile pierwsze dwa tygodnie spędzasz u siebie w oddziale Smile Kwestie organizacyjne i wprowadzające + wyjazd do Koszalina po mundur Smile

PM10 jeżeli będą mieli niewystarczającą ilość chętnych to mogą specjalnie podgonić z Twoją rekrutacją żebyś się mógł wyrobić (przy dobrych wiatrach oczywiścieSmile

Prawdę mówiąc zakładam scenariusz mniej optymistyczny, czyli dużą rozciągłość w czasie. Wink Oczywiście każdy etap może być ostatnim. Wydaję się, że ten wariograf jest istotnym punktem rekrutacji, tak jak w przypadku Policji multiselect.

W I etapie rekrutacji test wariograficzny jest najcięższym do przejścia - tak przynajmniej mówią Big Grin mnie osobiście lepiej poszło z wario niż z testem wiedzy w II etapie Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 16:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2019 16:41 przez PM90.)
Post: #23
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 16:13 )Alexis995 napisał(a):  
(14-03-2019 15:56 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 14:38 )Alexis995 napisał(a):  PM10 z jakiego oddziału startujesz? Bo też czekam na jakąś wiadomość w sprawie próbnego testu sprawności fizycznej :-)

Alexis995 - startuję z oddziału WMOSG Wink
A Ty? Wink


Ja z Karpackiego :-D

Ok. Big Grin To kawałek. Smile Jesteś już dość daleko w rekrutacji więc jeśli by się udało z 2 etapem czego życzę to pewnie czerwiec. Wink

(14-03-2019 16:19 )zana03 napisał(a):  
(14-03-2019 15:56 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 14:38 )Alexis995 napisał(a):  PM10 z jakiego oddziału startujesz? Bo też czekam na jakąś wiadomość w sprawie próbnego testu sprawności fizycznej :-)

Alexis995 - startuję z oddziału WMOSG Wink
A Ty? Wink

(14-03-2019 15:04 )zana03 napisał(a):  Dokładnie Smile pierwsze dwa tygodnie spędzasz u siebie w oddziale Smile Kwestie organizacyjne i wprowadzające + wyjazd do Koszalina po mundur Smile

PM10 jeżeli będą mieli niewystarczającą ilość chętnych to mogą specjalnie podgonić z Twoją rekrutacją żebyś się mógł wyrobić (przy dobrych wiatrach oczywiścieSmile

Prawdę mówiąc zakładam scenariusz mniej optymistyczny, czyli dużą rozciągłość w czasie. Wink Oczywiście każdy etap może być ostatnim. Wydaję się, że ten wariograf jest istotnym punktem rekrutacji, tak jak w przypadku Policji multiselect.

W I etapie rekrutacji test wariograficzny jest najcięższym do przejścia - tak przynajmniej mówią Big Grin mnie osobiście lepiej poszło z wario niż z testem wiedzy w II etapie Big Grin

Dokładnie. Na pewno wariograf jest największym znakiem zapytania.
Czyli Ty już przeszłaś całą ścieżkę? Jesteś już na szkoleniu, czy coś jeszcze masz do ogarnięcia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 17:02
Post: #24
RE: WARIOGRAF
Czekam na drugą próbę II etapu … Smile
W styczniu na egzaminach porwałam się z przysłowiową motyką na słońce i teraz będę drugi raz próbowała swoich sił Smile stąd też może moja trochę większa wiedza na temat rekrutacji, bo siedzę w tym już od paru miesięcy Tongue Blush
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 17:22
Post: #25
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 17:02 )zana03 napisał(a):  Czekam na drugą próbę II etapu … Smile
W styczniu na egzaminach porwałam się z przysłowiową motyką na słońce i teraz będę drugi raz próbowała swoich sił Smile stąd też może moja trochę większa wiedza na temat rekrutacji, bo siedzę w tym już od paru miesięcy Tongue Blush

Wink A powiedz mi - czyli nie zdalaś któregoś elementu z 2 etapu?
I w związku z tym powtarzasz drugi etap rekrutacji czy musiałaś całość?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 18:27
Post: #26
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 17:22 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 17:02 )zana03 napisał(a):  Czekam na drugą próbę II etapu … Smile
W styczniu na egzaminach porwałam się z przysłowiową motyką na słońce i teraz będę drugi raz próbowała swoich sił Smile stąd też może moja trochę większa wiedza na temat rekrutacji, bo siedzę w tym już od paru miesięcy Tongue Blush

Wink A powiedz mi - czyli nie zdalaś któregoś elementu z 2 etapu?
I w związku z tym powtarzasz drugi etap rekrutacji czy musiałaś całość?

Ja się wyłożyłam na samym początku na wiedzy ogólnej Big Grin Z resztą, tak samo jak ponad połowa ludzi, która tam ze mną była Smile więc i tak i tak muszę całość zaliczać. Powiem szczerze, że nie wiem jak to jest jeżeli np. nie zaliczy się testu z języka obcego, czy powtarza się również i wiedzę ogólną czy tylko sam język oraz testy sprawnościowe do których Cię nie dopuszczą jeżeli nie zaliczysz języka. Znajoma parę lat temu nie zaliczyła testu sprawności fizycznej i jechała na kolejny termin tylko ze sprawnościówki ale jeżeli chodzi o testy z języka obcego to nie mam pojęcia Smile

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli nie zaliczysz któregoś z etapów to nie przechodzisz dalej, w kolejności test wiedzy ogólnej - test z języka obcego - test sprawności fizycznej - rozmowa kwalifikacyjna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 18:58
Post: #27
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 18:27 )zana03 napisał(a):  Ja się wyłożyłam na samym początku na wiedzy ogólnej Big Grin Z resztą, tak samo jak ponad połowa ludzi, która tam ze mną była Smile więc i tak i tak muszę całość zaliczać. Powiem szczerze, że nie wiem jak to jest jeżeli np. nie zaliczy się testu z języka obcego, czy powtarza się również i wiedzę ogólną czy tylko sam język oraz testy sprawnościowe do których Cię nie dopuszczą jeżeli nie zaliczysz języka. Znajoma parę lat temu nie zaliczyła testu sprawności fizycznej i jechała na kolejny termin tylko ze sprawnościówki ale jeżeli chodzi o testy z języka obcego to nie mam pojęcia Smile

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli nie zaliczysz któregoś z etapów to nie przechodzisz dalej, w kolejności test wiedzy ogólnej - test z języka obcego - test sprawności fizycznej - rozmowa kwalifikacyjna
Z tego z zrozumiałem będziesz powtarzać tylko 2 etap rekrutacji? Jak tak to super i powodzenia Ci życzę aby następnym razem się udało. Smile Jak możesz to napisz jakie pytania mniej więcej były. Miałem nadzieję że ten test to tylko formalność a ty tu piszesz że połowa osób się wyłożyła. Byłem pewien że są proste pytania o eu, shengen, ogólnie o straży itp. Pamiętasz co tam było mniej więcej bo sam z historii jestem cienki Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 19:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2019 19:11 przez zana03.)
Post: #28
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 18:58 )yesan napisał(a):  
(14-03-2019 18:27 )zana03 napisał(a):  Ja się wyłożyłam na samym początku na wiedzy ogólnej Big Grin Z resztą, tak samo jak ponad połowa ludzi, która tam ze mną była Smile więc i tak i tak muszę całość zaliczać. Powiem szczerze, że nie wiem jak to jest jeżeli np. nie zaliczy się testu z języka obcego, czy powtarza się również i wiedzę ogólną czy tylko sam język oraz testy sprawnościowe do których Cię nie dopuszczą jeżeli nie zaliczysz języka. Znajoma parę lat temu nie zaliczyła testu sprawności fizycznej i jechała na kolejny termin tylko ze sprawnościówki ale jeżeli chodzi o testy z języka obcego to nie mam pojęcia Smile

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli nie zaliczysz któregoś z etapów to nie przechodzisz dalej, w kolejności test wiedzy ogólnej - test z języka obcego - test sprawności fizycznej - rozmowa kwalifikacyjna
Z tego z zrozumiałem będziesz powtarzać tylko 2 etap rekrutacji? Jak tak to super i powodzenia Ci życzę aby następnym razem się udało. Smile Jak możesz to napisz jakie pytania mniej więcej były. Miałem nadzieję że ten test to tylko formalność a ty tu piszesz że połowa osób się wyłożyła. Byłem pewien że są proste pytania o eu, shengen, ogólnie o straży itp. Pamiętasz co tam było mniej więcej bo sam z historii jestem cienki Smile

Dzięki wielkie, mam nadzieję, że tym razem się uda Smile Niestety nie jest to formalnością … pytania były na baaaardzo różnym poziomie Big Grin Wysoki próg zdawalności jest. Trzeba mieć co najmniej 16 pytań prawidłowych żeby w ogóle przejść dalej (pytań jest 35). W innym wątku została wypisana większość pytań z egzaminów ze stycznia. Wrzucam też tutaj:
1. Rok upadku muru berlińskiego.
2. Mazurek Dąbrowskiego - kto jest autorem tekstu a kto muzyki.
3. Do kogo w PL należy władza zwierzchnia.
4. Kto wchodzi w skład Rady Gabinetowej.
5. Wybory, które mają odbyć się w czerwcu, możliwe do przeprowadzenia od 30 lat.
(odpowiedzi; samorządowe, prezydenckie, parlamentarne).
6. Jaką inną setną rocznicę obchodzono w ubiegłym roku oprócz 100-lecia niepodległości.
7. Data święta Straży Granicznej
8. I król Polski.
9. Autorzy Panoramy Racławickiej.
10. Wieża Eiffela - dlaczego powstała
(odpowiedzi: uczczenie 1000-lecia Fancji; z powodu organizowanej wystawy
międzynarodowej; uczczenie konstytucji francuskiej).
11. Rok powstania w Getcie Warszawskim.
12. Co spowodowała cenzura spektaklu “Dziady”.
13. Krwawe stłumienie manifestacji w 1956 gdzie się odbyło(?).
(Odpowiedzi: Gdańsk, Poznań, Nowa Huta)
14. Kto tworzy oddziały SG.
15. Zwierzchnik wszystkich funkcjonariuszy SG.
16. Żółte kamizelki - gdzie protestują?
17. Religie o największej liczbie wyznawców.
(Odpowiedzi: chrześcijaństwo islam, judaizm/hinduizm/buddyzm)
18. Za co H. Sienkiewicz dostał nagrodę nobla.
19. Kto był premierem i ministrem spraw zagranicznych.
(W odpowiedziach był min. I.J. Paderewski, R.S. Dmowski)
20. Pytanie o W. Pileckiego (?).
(Odpowiedzi: uczestniczył w I WŚ, II WŚ, powstaniu listopadowym (?))
21. Jakie kraje dołączyły w 2004 roku do UE, wraz z PL.
22. Jaka formacja zajmowała się ochroną granic PL przed powołaniem SG.
23. Definicja szowinizmu.
24. Gustaw Herling-Grudziński - “Inny świat”- jaki obraz przedstawia.
(Odpowiedzi: holokaust, gułag,...)
25. Najdłuższa granica Polski
26. Ilu jest parlamentarzystów w Polsce
27. Pytanie związane z miejscem zamieszkania największej liczby muzułmanów (?) czy jakoś tak.
28. Gdzie miało miejsce historyczne "Zaślubiny Polski z morzem": (Gdańsk, Kołobrzeg, Westerplatte do wyboru)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 20:41
Post: #29
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 18:27 )zana03 napisał(a):  
(14-03-2019 17:22 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 17:02 )zana03 napisał(a):  Czekam na drugą próbę II etapu … Smile
W styczniu na egzaminach porwałam się z przysłowiową motyką na słońce i teraz będę drugi raz próbowała swoich sił Smile stąd też może moja trochę większa wiedza na temat rekrutacji, bo siedzę w tym już od paru miesięcy Tongue Blush

Wink A powiedz mi - czyli nie zdalaś któregoś elementu z 2 etapu?
I w związku z tym powtarzasz drugi etap rekrutacji czy musiałaś całość?

Ja się wyłożyłam na samym początku na wiedzy ogólnej Big Grin Z resztą, tak samo jak ponad połowa ludzi, która tam ze mną była Smile więc i tak i tak muszę całość zaliczać. Powiem szczerze, że nie wiem jak to jest jeżeli np. nie zaliczy się testu z języka obcego, czy powtarza się również i wiedzę ogólną czy tylko sam język oraz testy sprawnościowe do których Cię nie dopuszczą jeżeli nie zaliczysz języka. Znajoma parę lat temu nie zaliczyła testu sprawności fizycznej i jechała na kolejny termin tylko ze sprawnościówki ale jeżeli chodzi o testy z języka obcego to nie mam pojęcia Smile

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli nie zaliczysz któregoś z etapów to nie przechodzisz dalej, w kolejności test wiedzy ogólnej - test z języka obcego - test sprawności fizycznej - rozmowa kwalifikacyjna

To nabrałas już doświadczenia w materii rekrutacji. Wink
A z jakiego oddziału jesteś? Na teście próbnym sprawności fizycznej byłaś przed pierwszym podejściem do drugiego etapu? Jest sens?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 20:49
Post: #30
RE: WARIOGRAF
To nabrałas już doświadczenia w materii rekrutacji. Wink
A z jakiego oddziału jesteś? Na teście próbnym sprawności fizycznej byłaś przed pierwszym podejściem do drugiego etapu? Jest sens?
[/quote]

Wolałabym mieć mniejsze doświadczenie i być już na szkoleniu Big Grin no ale … Smile Jak nie masz daleko to moim zdaniem warto się przejechać Smile żeby zmierzyć swoje siły ale i zobaczyć jak to będzie wyglądać. Ja skoku w dal nie ćwiczyłam w ogóle a na próbnym okazało się, że jestem w stanie skoczyć 180 cm co było dla mnie szokiem Big Grin no i można pogadać z ludźmi i umówić na wspólny przejazd na egzamin jak ja zrobiłam Cool Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2019, 21:20
Post: #31
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 20:49 )zana03 napisał(a):  To nabrałas już doświadczenia w materii rekrutacji. Wink
A z jakiego oddziału jesteś? Na teście próbnym sprawności fizycznej byłaś przed pierwszym podejściem do drugiego etapu? Jest sens?

Wolałabym mieć mniejsze doświadczenie i być już na szkoleniu Big Grin no ale … Smile Jak nie masz daleko to moim zdaniem warto się przejechać Smile żeby zmierzyć swoje siły ale i zobaczyć jak to będzie wyglądać. Ja skoku w dal nie ćwiczyłam w ogóle a na próbnym okazało się, że jestem w stanie skoczyć 180 cm co było dla mnie szokiem Big Grin no i można pogadać z ludźmi i umówić na wspólny przejazd na egzamin jak ja zrobiłam Cool Rolleyes
[/quote]

W sumie masz rację w aspekcie tego próbnego testu. Wink
Oby Ci się udało teraz przejść drugi etap. Przeczytałem pytania z testu wiedzy i stwierdzam, że niektóre są szczegółowe.
Najgorsza kwestia tej rekrutacji to duże odległości czasowe między etapami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2019, 09:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2019 09:21 przez zana03.)
Post: #32
RE: WARIOGRAF
(14-03-2019 21:20 )PM90 napisał(a):  
(14-03-2019 20:49 )zana03 napisał(a):  To nabrałas już doświadczenia w materii rekrutacji. Wink
A z jakiego oddziału jesteś? Na teście próbnym sprawności fizycznej byłaś przed pierwszym podejściem do drugiego etapu? Jest sens?

Wolałabym mieć mniejsze doświadczenie i być już na szkoleniu Big Grin no ale … Smile Jak nie masz daleko to moim zdaniem warto się przejechać Smile żeby zmierzyć swoje siły ale i zobaczyć jak to będzie wyglądać. Ja skoku w dal nie ćwiczyłam w ogóle a na próbnym okazało się, że jestem w stanie skoczyć 180 cm co było dla mnie szokiem Big Grin no i można pogadać z ludźmi i umówić na wspólny przejazd na egzamin jak ja zrobiłam Cool Rolleyes

W sumie masz rację w aspekcie tego próbnego testu. Wink
Oby Ci się udało teraz przejść drugi etap. Przeczytałem pytania z testu wiedzy i stwierdzam, że niektóre są szczegółowe.
Najgorsza kwestia tej rekrutacji to duże odległości czasowe między etapami.
[/quote]

Ja składałam dokumenty w maju ubiegłego roku. Gdyby nie mój "poślizg" na testach, byłabym na szkoleniu. 8 miesięcy łącznie by to trwało ale z opinii innych słyszałam, że to i tak dość szybko Big Grin Głowa do góry i cierpliwości Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2019, 12:54
Post: #33
RE: WARIOGRAF
W sumie masz rację w aspekcie tego próbnego testu. Wink
Oby Ci się udało teraz przejść drugi etap. Przeczytałem pytania z testu wiedzy i stwierdzam, że niektóre są szczegółowe.
Najgorsza kwestia tej rekrutacji to duże odległości czasowe między etapami.
[/quote]

Ja składałam dokumenty w maju ubiegłego roku. Gdyby nie mój "poślizg" na testach, byłabym na szkoleniu. 8 miesięcy łącznie by to trwało ale z opinii innych słyszałam, że to i tak dość szybko Big Grin Głowa do góry i cierpliwości Smile
[/quote]

Nic innego nam kandydatom nie pozostaje. Cierpliwie musimy czekać na terminy i byle pozytywnie do przodu. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2019, 06:42
Post: #34
RE: WARIOGRAF
Witam wszystkich. Czy wybiera sie ktos z obecnych na wario do Warszawy 26 marca z okolic Lublina?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2019, 19:40
Post: #35
RE: WARIOGRAF
Siemka, do osób które przeszły wario długo czekaliście na odp/wynik po badaniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2019, 10:13
Post: #36
RE: WARIOGRAF
Czekałam miesiąc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2019, 10:27
Post: #37
RE: WARIOGRAF
Równo?Big Grin Mówili, ze do 4 tyg jak byłem, ciekaw jestem wyniku, prawdę mówiłem w 100 procentachBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2019, 13:03
Post: #38
RE: WARIOGRAF
Tak równy miesiąc minął Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS