Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd na służbę
23-01-2023, 22:52
Post: #21
RE: Dojazd na służbę
(23-01-2023 16:34 )Zielonymiś napisał(a):  https://nszzfsg.pl/wystapienie-do-minist...pociagami/




Czy to oznacza, że po uchwaleniu tych zniżek, osoby dojeżdżające do miejsca pełnienia służby swoim prywatnym pojazdem, będą otrzymywać o połowę mniej niż teraz?

Teraz jest liczona cena miesięcznego biletu pociągu II klasy.

Czytaj ze zrozumieniem....

"Inicjatywę NSZZ FSG o wprowadzeniu zniżek w wysokości 50% na przejazdy pociągami krajowymi „PKP Intercity” SA i innych przewoźników poza czasem służby bądź pracy popiera NSZZ Policjantów".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2023, 08:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2023 09:21 przez Zielonymiś.)
Post: #22
RE: Dojazd na służbę
A możesz jaśniej.
Widocznie nie potrafie czytać ze zrozumieniem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2023, 17:26
Post: #23
RE: Dojazd na służbę
-50 % na PKP dla funkcjonariuszy, czy będziesz jechał na służbę czy do sanktuarium w Licheniu pociągiem to poniesiesz połowę kosztów - tak ja to rozumiem. Dlaczego miałbyś dostawać mniej za dojazd swoim prywatnym pojazdem do miejsca pełnienia służby ? Jaki ma to związek wg, Ciebie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2023, 19:28
Post: #24
RE: Dojazd na służbę
Ponieważ zwrot za dojazd do miejsca pełnienia służby jest płacony ryczałtem i jest to równowartość biletu miesięcznego pociągu 2klasy.
I co z dofinansowaniem do przejazdu raz do roku na urlop?
To też jest liczone po cenie biletu PKP
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2023, 20:37
Post: #25
RE: Dojazd na służbę
Mniej dostaniesz pod gruszą tzn raz w roku przejazd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2023, 23:50
Post: #26
RE: Dojazd na służbę
(24-01-2023 20:37 )chorazynowy napisał(a):  Mniej dostaniesz pod gruszą tzn raz w roku przejazd
Dopłata do wypoczynku (wczasy pod gruszą) i równoważnik za niewykorzystany przejazd raz w roku to dwie różne sprawy.
Wysokość dopłaty do wypoczynku zależy wyłącznie od wysokości najniższego uposażenia. Im wyższe najniższe uposażenie tym wyższa wysokość dopłaty. Wysokość tej dopłaty nie ma nic wspólnego ani z cenami biletów ani ze zniżkami na przejazd koleją.
Natomiast równoważnik za niewykorzystany przejazd raz w roku faktycznie zależy od wysokości ceny biletów kolejowych dla osób uprawnionych w tym np. rodziny funkcjonariusza. We wniosku o jego wypłatę należy podać rodzaj ulgi dla tych osób. Jeżeli którakolwiek z osób uprawnionych będzie miała ulgi w przejazdach to ten równoważnik będzie niższy.
@chorazynowy Zamiast zajmować się kopaniem transzei wokół własnego domu poczytaj sobie UoSG i akty wykonawcze do niej.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2023, 00:45
Post: #27
RE: Dojazd na służbę
(24-01-2023 23:50 )niepokorny napisał(a):  @chorazynowy Zamiast zajmować się kopaniem transzei wokół własnego domu poczytaj sobie UoSG i akty wykonawcze do niej.
Niepokorny postawiłeś nie lada zadanie chorążemu nowemu. Idę w zakład o dobrą whisky, że szybciej @chorążynowy okopie w koło całe swoje miasto/wieś niż przeczyta i zrozumie UoSG. No ale może jestem w błędzie Big Grin
Przepraszam ale nie mogłem tego zostawić bez komentarza Big GrinBig GrinBig Grin
Niepokorny napisałeś post miesiąca na forum Big GrinBig GrinBig Grin (a konkretnie to co zacytowałem powyżej). A niech to, napiję się drina jeszcze z tej okazji. Do tej pory nie mogę powstrzymać się ze śmiechu.... Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2023, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2023 13:44 przez chorazynowy.)
Post: #28
RE: Dojazd na służbę
Odezwalo się 2 mistrzów doktoratów, zapewne bez matury heheh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2023, 15:33
Post: #29
RE: Dojazd na służbę
Widzę, że atmosfera uspokoiła się trochę, a animusz kolegi osłabł znacząco Smile To wracamy do tematu.

(24-01-2023 19:28 )Zielonymiś napisał(a):  Ponieważ zwrot za dojazd do miejsca pełnienia służby jest płacony ryczałtem i jest to równowartość biletu miesięcznego pociągu 2klasy.
I co z dofinansowaniem do przejazdu raz do roku na urlop?
To też jest liczone po cenie biletu PKP

Myślę, że obecnie nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie znamy treści aktu, który wprowadzi tę ulgę na przejazdy. Być może ktoś ze ZZ lub ministerstwa przeczytał ten wątek i zwróci na to uwagę podczas legislacji. Wtedy możliwe, że dodadzą zapis regulujący jednoznacznie jak ma być ze zwrotem za dojazd. Pozostaje poczekać na treść rozporządzenia/ustawy w tej sprawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS